طرز تهیه کرم بروله توت فرنگی با خامه ترش
۴ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
390 بازدید

طرز تهیه کرم بروله توت فرنگی با خامه ترش

توت فرنگی، شکر قهوه‌ای و خامه ترش ترکیبی جادویی می‌سازند که همزمان آبدار، لطیف و کاراملی است. آماده کردن دسر با ترکیب این مواد ساده، وقت زیادی را از شما نمی‌گیرد، اما مطمئن باشید که نتیجه کار شما و مهمان‌هایتان را راضی می‌کند. آماده چشیدن طعم یک دسر متفاوت هستید؟ با طرز تهیه کرم بروله توت فرنگی همراه ما شوید و تا پنج دقیقه دیگر آن را روی میز غذایتان بگذارید.

توت فرنگی دو پیمانه
هلو یا موز(به دلخواه) دوپیمانه
خامه ترش کاله خرید آنلاین دو پیمانه
شکر قهوه‌ای نصف پیمانه

مرحله اول

سینی فر را در قسمت یک سوم بالایی آن قرار دهید. شعله بالای فر را روشن کنید. در فاصله گرم شدن فر، برگ توت فرنگی‌ها را جدا کنید و هر توت فرنگی را به چهار تکه تقسیم کنید. هلو یا موز را به تکه‌های کوچک برش بزنید. میوه‌ها را داخل یک ظرف شیشه‌ای متوسط بریزید.

مرحله دوم

خامه ترش را روی سطح میوه‌ها بریزید و با لیسک پخش کنید. اصلا نیازی نیست که ضخامت خامه روی میوه‌ها یکسان باشد، فقط کافی است که خامه یک جا جمع نشود.

مرحله سوم

شکر قهوه‌ای را روی خامه بریزید و کاسه شیشه‌ای را در فر قرار دهید. سه تا چهار دقیقه طول می کشد تا شکر قهوه‌ای ذوب شود و حالت کاراملی پیدا کند.

به محض اینکه ظرف را از داخل فر خارج کردید با یک کیسه پلاستیکی یا سلفون روی آن را بپوشانید و داخل یخچال قرار دهید. بهترین زمان سرو صبح روز بعد است.

فوت و فن آماده کردن کرم بروله خوشمزه

  • اگر عجول هستید و نمی توانید یک روز کامل صبر کنید، حداقل اجازه دهید دسر یکی دو ساعتی داخل یخچال استراحت کند.
  • می توانید کمی از بیسکوییت مورد علاقه خودتان را هنگام سرو، داخل دسر خرد کنید. ترکیب بافت سخت بیسکوییت و بافت مخملی دسر، جالب می‌شود.
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.