ویژگی‌های شیر جو دوسر

گیاهی
غیر لبنی
فاقد هرگونه مواد لبنی
بدون کلسترول
بدون گلوتن
بدون لاکتوز

داستان شیرهای گیاهی کاله

شیر گیاهی چیست؟ با وجود انبوهی از شیرهای متنوع، حتی انواع خاص آن مثل شیر بدون لاکتوز، شیرهای گیاهی کدام دسته از نیازهای ما را برآورده می‌کنند؟

افراد متعددی از بین ما به دلایل گوناگون، از رژیم‌های خاص غذایی مثل گیاه‌خواری و وگانیسم، تا محدودیت‌هایی مثل عدم تحمل لاکتوز، از شیرهای لبنی استفاده نمی‌کنند. همچنین، علاوه‌بر اینکه خود شیر از نوشیدنی‌های جدانشدنی از رژیم غذایی، به ویژه در وعده‌هایی مثل صبحانه و عصرانه، به شمار می‌روند، تنوع زیادی از کیک‌ها و شیرینی‌ها، دسرها و انواع غذاها با شیر تهیه می‌شوند و جای خالی این ماده غذایی غنی در طرز تهیه آنها، در این رژیم‌های خاص غذایی حس می‌شود.

شرکت کاله، بزرگ‌ترین تولید کننده محصولات لبنی خاورمیانه، در راستای برطرف کردن این نیاز، به خصوص، با کمبودی که در بازار ایران حس می‌شد، در راستای تولید و عرضه شیرهای گیاهی گام برداشت.

شیرهای گیاهی کاله شامل شیر فندق، شیر بادام و شیر جودوسر، نه تنها نیاز بدن به بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل کلسیم را برآورده می‌کنند، بلکه با وجود طعمی نسبتا متفاوت با شیر لبنی، برای تهیه بسیاری از دسرها و کیک‌ها و همینطور، برای استفاده در انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، از قهوه‌های بر پایه اسپرسو مثل لته تا شیک‌های پرطرف‌دار، مناسب به نظر می‌رسند.

تازه های کتاب کاله

کاشت هسته آووکادو

کاشت هسته آووکادو به صورت تصویری و مرحله به مرحله

اگر علاقه‌مند به کاشت هسته آووکادو هستید و نیاز به راهنمایی دارید، در این مقاله تمام مراحل کار را به صورت تصویری و گام به گام یاد می‌گیرید.

19 سپتامبر، 2021
آووکادو چیست

آووکادو چیست؟ – از مزه تا خواص و نحوه خوردن

آووکادو به خاطر قیمت بالایش از سبد خرید بسیاری از ایرانی‌ها بیرون مانده. در این مقاله می‌گوییم آووکادو چیست و چطور به سلامت بدن‌ کمک می‌کند.

19 سپتامبر، 2021
راهنمای کامل برای وگان شدن

قبل از انتخاب رژیم وگان این راهنمای کامل را بخوانید

دست کشیدن از یک عمر گوشتخواری و انتخاب رژیم غذایی وگان کار آسانی نیست. اما این مطلب راهنمای خوبی برای شروع وگان شدن است.

19 سپتامبر، 2021
سربازان هنگام غذا خوردن در جبهه های جنگ جهانی

جنگ جهانی و دوره سقوط گیاهخواری

جنگ نه تنها بر میزان غذای افراد، بلکه بر الگوی غذایی ملت‌ها تاثیر می‌گذارد. غلبه گوشتخواری بر گیاهخواری یکی از نتایج جنگ‌های قرن بیستم بوده.

19 سپتامبر، 2021
آیتم های غذایی وگان روی میز

قصه یک کافه وگن در شهر گوشت دوست‌ها

چرا کافه وگن ها محبوب شده‌اند؟ برای ورود به این کافه‌ها چه اصولی را باید رعایت کرد؟ندا از دلایل تاسیس کافه وگنش در قلب تهران می‌گوید.

19 سپتامبر، 2021
وگان

همه چیز درباره ارتباط گیاهخواری و فمینیسم

ارتباط گیاهخواری و فمینیسم انکار شدنی نیست.آنها می‌گویند الگوی غذایی،در باورهایمان ریشه دارد و افکارمان بر بشقاب غذای ما تاثیر می‌گذارد.

19 سپتامبر، 2021

گیاهخواری در هند و رد پای باورها روی سفره غذا

چرا گیاهخواری در هند پرطرفدار است؟ آیا خوردن گوشت در هندوستان ممنوع است؟ چرا هندی‌ها با رژیم وگان میانه‌ای ندارند؟

19 سپتامبر، 2021
استیک غذای معروف برزیل

فرهنگ غذایی برزیل ؛ قبله گوشتخواران جهان

چرا گوشت برزیلی همه دنیا را گرفت؟ در رستوران‌های برزیل چه می‌گذرد و فرهنگ غذایی برزیل چه تاثیری بر محیط زیست می‌گذارد؟

19 سپتامبر، 2021