ویژگی‌های شیر جو دوسر

گیاهی
غیر لبنی
فاقد هرگونه مواد لبنی
بدون کلسترول
بدون گلوتن
بدون لاکتوز

داستان شیرهای گیاهی کاله

شیر گیاهی چیست؟ با وجود انبوهی از شیرهای متنوع، حتی انواع خاص آن مثل شیر بدون لاکتوز، شیرهای گیاهی کدام دسته از نیازهای ما را برآورده می‌کنند؟

افراد متعددی از بین ما به دلایل گوناگون، از رژیم‌های خاص غذایی مثل گیاه‌خواری و وگانیسم، تا محدودیت‌هایی مثل عدم تحمل لاکتوز، از شیرهای لبنی استفاده نمی‌کنند. همچنین، علاوه‌بر اینکه خود شیر از نوشیدنی‌های جدانشدنی از رژیم غذایی، به ویژه در وعده‌هایی مثل صبحانه و عصرانه، به شمار می‌روند، تنوع زیادی از کیک‌ها و شیرینی‌ها، دسرها و انواع غذاها با شیر تهیه می‌شوند و جای خالی این ماده غذایی غنی در طرز تهیه آنها، در این رژیم‌های خاص غذایی حس می‌شود.

شرکت کاله، بزرگ‌ترین تولید کننده محصولات لبنی خاورمیانه، در راستای برطرف کردن این نیاز، به خصوص، با کمبودی که در بازار ایران حس می‌شد، در راستای تولید و عرضه شیرهای گیاهی گام برداشت.

شیرهای گیاهی کاله شامل شیر فندق، شیر بادام و شیر جودوسر، نه تنها نیاز بدن به بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل کلسیم را برآورده می‌کنند، بلکه با وجود طعمی نسبتا متفاوت با شیر لبنی، برای تهیه بسیاری از دسرها و کیک‌ها و همینطور، برای استفاده در انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، از قهوه‌های بر پایه اسپرسو مثل لته تا شیک‌های پرطرف‌دار، مناسب به نظر می‌رسند.

تازه های کتاب کاله

آیتم های غذایی وگان روی میز

قصه یک کافه وگن در شهر گوشت دوست‌ها

چرا کافه وگن ها محبوب شده‌اند؟ برای ورود به این کافه‌ها چه اصولی را باید رعایت کرد؟ندا از دلایل تاسیس کافه وگنش در قلب تهران می‌گوید.

19 سپتامبر، 2021
وگان

مرد که سالاد نمی‌خوره!

از نظر فمنیست‌ها، ارتباط جنیست و غذا انگار شدنی نیست. آنها می‌گویند الگوی غذایی ما، در باورهایمان ریشه دارد.

19 سپتامبر، 2021

هندوستان؛ آرمان شهر گیاهخواران

گیاهخواری در هند همیشه پرطرفدار بوده است. اما چرا در سالهای اخیر هندی‌های بیشتری به گوشتخواری رو آورده‌اند؟

19 سپتامبر، 2021
استیک غذای معروف برزیل

برزیل؛ قبله گوشتخواران جهان

چرا گوشت برزیلی همه دنیا را گرفت؟ در رستوران‌های برزیل چه می‌گذرد و فرهنگ غذایی برزیل چه تاثیری بر محیط زیست می‌گذارد؟

19 سپتامبر، 2021
رژیم وگانیسم

زندگی بدون خشونت؛ بدون گوشت!

رژیم وگان فقط یک الگوی غذایی نیست؛ بلکه یک سبک زندگی است. وگان‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند، چطور زندگی می‌کنند و چه باورهایی دارند؟

19 سپتامبر، 2021
بهترین جایگزین عسل

بهترین جایگزین عسل برای شیرین کردن غذا چیست؟

اگر وگان هستید یا حساسیت به عسل دارید، احتمالا شما بیش از سایرین نیاز به استفاده از جایگزین عسل دارید. اما بهترین جایگزین های عسل کدامند؟

19 سپتامبر، 2021
خواص شیر فندق

مروری بر خواص شیر فندق گیاهی: شیر مقوی بدون گلوتن

شیر فندق فاقد گلوتن و فاقد لاکتوز است. اگر این شیر گیاهی انتخاب شما به عنوان جایگزین شیر لبنی است، بد نیست با خواص شیر فندق بیشتر آشنا شوید.

19 سپتامبر، 2021
خواص شیر بادام وگان

مروری بر خواص شیر بادام گیاهی

شیر بادام یکی از پرطرفدارترین طعم‌ها در میان انواع شیرگیاهی است. خواص شیر بادام گیاهی بی‌شمار است، از جمله این که منبع خوب ویتامین ئی است.

19 سپتامبر، 2021