ویژگی‌های شیر جو دوسر

گیاهی
غیر لبنی
فاقد هرگونه مواد لبنی
بدون کلسترول
بدون گلوتن
بدون لاکتوز

داستان شیرهای گیاهی کاله

شیر گیاهی چیست؟ با وجود انبوهی از شیرهای متنوع، حتی انواع خاص آن مثل شیر بدون لاکتوز، شیرهای گیاهی کدام دسته از نیازهای ما را برآورده می‌کنند؟

افراد متعددی از بین ما به دلایل گوناگون، از رژیم‌های خاص غذایی مثل گیاه‌خواری و وگانیسم، تا محدودیت‌هایی مثل عدم تحمل لاکتوز، از شیرهای لبنی استفاده نمی‌کنند. همچنین، علاوه‌بر اینکه خود شیر از نوشیدنی‌های جدانشدنی از رژیم غذایی، به ویژه در وعده‌هایی مثل صبحانه و عصرانه، به شمار می‌روند، تنوع زیادی از کیک‌ها و شیرینی‌ها، دسرها و انواع غذاها با شیر تهیه می‌شوند و جای خالی این ماده غذایی غنی در طرز تهیه آنها، در این رژیم‌های خاص غذایی حس می‌شود.

شرکت کاله، بزرگ‌ترین تولید کننده محصولات لبنی خاورمیانه، در راستای برطرف کردن این نیاز، به خصوص، با کمبودی که در بازار ایران حس می‌شد، در راستای تولید و عرضه شیرهای گیاهی گام برداشت.

شیرهای گیاهی کاله شامل شیر فندق، شیر بادام و شیر جودوسر، نه تنها نیاز بدن به بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل کلسیم را برآورده می‌کنند، بلکه با وجود طعمی نسبتا متفاوت با شیر لبنی، برای تهیه بسیاری از دسرها و کیک‌ها و همینطور، برای استفاده در انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، از قهوه‌های بر پایه اسپرسو مثل لته تا شیک‌های پرطرف‌دار، مناسب به نظر می‌رسند.

تازه های کتاب کاله

رژیم وگان

آیا رژیم وگان همان رژیم گیاهخواری است؟

یکی از سوالات رایج در مورد رژیم وگان تفاوت آن با گیاهخواری است؟ آیا گیاهخواری انواع مختلفی دارد یا به هر رژیم فاقد گوشت و لبنیات اطلاق می‌شود؟

سپتامبر 19, 2021
همه چیز درباره رژیم وگان

رژیم وگان چیست؟ همه آنچه درباره وگانیسم باید بدانید

در این مقاله، به رژیم وگان، فواید رژیم وگان و مضرات آن برای سلامتی پرداخته‌ایم. در پایان، چند دستور غذای گیاهی مناسب وگان‌ها پیشنهاد شده است.

سپتامبر 19, 2021
بهترین جایگزین عسل

بهترین جایگزین عسل برای شیرین کردن غذا چیست؟

اگر وگان هستید یا حساسیت به عسل دارید، احتمالا شما بیش از سایرین نیاز به استفاده از جایگزین عسل دارید. اما بهترین جایگزین های عسل کدامند؟

سپتامبر 19, 2021
جایگزین های شیر برای وگان‌ها و افراد حساس به لاکتوز

جایگزین شیر برای افراد وگان و حساس به لاکتوز

اگر به دلیلی به دنبال جایگزین شیر لبنی هستید، شیرهای گیاهی؛ با ارزش غذایی بالا و خواص فراوان در حفظ سلامتی، گزینه‌های مناسبی‌ هستند.

سپتامبر 19, 2021
طعم دادن به شیر گیاهی

راهکارهایی ساده برای طعم دادن به شیر گیاهی

افزودن انواع سس‌های میوه و ادویه‌ها می‌تواند راه حلی آسان برای طعم دادن به شیر گیاهی باشد که برای بسیاری طعم چندان دلچسبی نیست.

سپتامبر 19, 2021
خواص شیر فندق

مروری بر خواص شیر فندق گیاهی: شیر مقوی بدون گلوتن

شیر فندق فاقد گلوتن و فاقد لاکتوز است. اگر این شیر گیاهی انتخاب شما به عنوان جایگزین شیر لبنی است، بد نیست با خواص شیر فندق بیشتر آشنا شوید.

سپتامبر 19, 2021
خواص شیر بادام وگان

مروری بر خواص شیر بادام گیاهی

شیر بادام یکی از پرطرفدارترین طعم‌ها در میان انواع شیرگیاهی است. خواص شیر بادام گیاهی بی‌شمار است، از جمله این که منبع خوب ویتامین ئی است.

سپتامبر 19, 2021
شیر گیاهی در آشپزی وگان

کاربرد شیر گیاهی در آشپزی وگان

اگر در سبدغذایی‌تان از شیرگیاهی استفاده می‌کنید، یکی از سوالات شما کاربرد شیر گیاهی در آشپزی و انتخاب شیر وگان مناسب پخت و پز است.

سپتامبر 19, 2021