ویژگی‌های شیر جو دوسر

گیاهی
غیر لبنی
فاقد هرگونه مواد لبنی
بدون کلسترول
بدون گلوتن
بدون لاکتوز

داستان شیرهای گیاهی کاله

شیر گیاهی چیست؟ با وجود انبوهی از شیرهای متنوع، حتی انواع خاص آن مثل شیر بدون لاکتوز، شیرهای گیاهی کدام دسته از نیازهای ما را برآورده می‌کنند؟

افراد متعددی از بین ما به دلایل گوناگون، از رژیم‌های خاص غذایی مثل گیاه‌خواری و وگانیسم، تا محدودیت‌هایی مثل عدم تحمل لاکتوز، از شیرهای لبنی استفاده نمی‌کنند. همچنین، علاوه‌بر اینکه خود شیر از نوشیدنی‌های جدانشدنی از رژیم غذایی، به ویژه در وعده‌هایی مثل صبحانه و عصرانه، به شمار می‌روند، تنوع زیادی از کیک‌ها و شیرینی‌ها، دسرها و انواع غذاها با شیر تهیه می‌شوند و جای خالی این ماده غذایی غنی در طرز تهیه آنها، در این رژیم‌های خاص غذایی حس می‌شود.

شرکت کاله، بزرگ‌ترین تولید کننده محصولات لبنی خاورمیانه، در راستای برطرف کردن این نیاز، به خصوص، با کمبودی که در بازار ایران حس می‌شد، در راستای تولید و عرضه شیرهای گیاهی گام برداشت.

شیرهای گیاهی کاله شامل شیر فندق، شیر بادام و شیر جودوسر، نه تنها نیاز بدن به بعضی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل کلسیم را برآورده می‌کنند، بلکه با وجود طعمی نسبتا متفاوت با شیر لبنی، برای تهیه بسیاری از دسرها و کیک‌ها و همینطور، برای استفاده در انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد، از قهوه‌های بر پایه اسپرسو مثل لته تا شیک‌های پرطرف‌دار، مناسب به نظر می‌رسند.

خواص شیر فندق

مروری بر خواص شیر فندق گیاهی: شیر مقوی بدون گلوتن

شیر فندق فاقد گلوتن و فاقد لاکتوز است. اگر این شیر گیاهی انتخاب شما به عنوان جایگزین شیر لبنی است، بد نیست با خواص شیر فندق بیشتر آشنا شوید.

سپتامبر 19, 2021
خواص شیر بادام وگان

مروری بر خواص شیر بادام گیاهی

شیر بادام یکی از پرطرفدارترین طعم‌ها در میان انواع شیرگیاهی است. خواص شیر بادام گیاهی بی‌شمار است، از جمله این که منبع خوب ویتامین ئی است.

سپتامبر 19, 2021
شیر گیاهی در آشپزی وگان

کاربرد شیر گیاهی در آشپزی وگان

اگر در سبدغذایی‌تان از شیرگیاهی استفاده می‌کنید، یکی از سوالات شما کاربرد شیر گیاهی در آشپزی و انتخاب شیر وگان مناسب پخت و پز است.

سپتامبر 19, 2021
روند رو به رشد تعداد افراد وگان

چرا تعداد افراد وگان در دنیا در حال افزایش است؟

وگانیسم نه تنها به رژیم غذایی‌اش معروف بوده بلکه افراد وگان به سبک فکری خاصی که برای حفظ محیط زیست و احترام به حیوانات دارند، معروفند.

سپتامبر 19, 2021
جایگزین تخم مرغ در رژیم وگان

جایگزین تخم مرغ در رژیم وگان

اگر وگان باشید، جایگزین کردن تخم مرغ در دستورهای آشپزی یکی از معضلات شما است. در این مطلب برخی از مواد غذایی جایگزین تخم مرغ معرفی می‌شود.

سپتامبر 19, 2021
مراحل تولید شیر گیاهی

آشنایی با مراحل تولید شیر گیاهی

این روزها که بازار جایگزین های شیرلبنی داغ و طرز تهیه خانگی‌ شیرهای گیاهی پرطرفدار شده، بد نیست با مراحل تولید شیر گیاهی هم آشنا شوید.

سپتامبر 19, 2021
انواع شیر گیاهی

آیا انواع شیر گیاهی را می‌شناسید؟

انواع شیر گیاهی برای برخی افراد به عنوان جایگزین شیر حیوانی مصرف می‌شود. اما بسیاری شیرگیاهی را با عصاره‌های افزودنی به شیر اشتباه می‌گیرند.

سپتامبر 19, 2021
شیر گیاهی

شیر گیاهی؛ جایگزینی برای شیر لبنی

شیر گیاهی بافتی شبیه شیر گاو دارد. از دلایل محبوبیت شیرگیاهی، ارزش غذایی بالا و کاربرد گسترده در انواع رژیم‌های غذایی به خصوص وگان است.

سپتامبر 19, 2021