خواص شیربرنج

خوشمزگی
میان وعده سالم
مقوی
سرشار از پروتئین و کلسیم
انرژی بخش و سیر کننده
شیرینی مطبوع و عطر خوشایند
پذیرایی در مهمانی ها
shirberenj-2.png

مهمترین ویژگی شیربرنج مغذی و سالم بودن آن است. شیر برنج میان وعده و دسری با اصالت ایرانی است که ریشه در فرهنگ غذایی سرزمین ایران دارد. شیر برنج در عین سادگی یک غذای کامل است. شیر منبع سرشاراز پروتئین و کلسیم ، برنج نیز به سبب کاهش تحریکات معده و روده، برای درمان فشار خون مناسب است که هر دو آنها غنی از فاکتورهای سلامت هستند و با توجه به مقوی و مغذی بودن آنها  برای همه افراد مناسب است.این دسر رنگ و بویی شبیه به ضیافت‌های خاطره انگیز سفره های رنگین خانوادگی دارد و می‌تواند جایگزین تنقلات ناسالم برای کودکان شود. شرکت کاله با اضافه کردن دو طعم عسل و دارچین تلاش کرده است تا خاطره غذای سنتی و اصیل ایرانی را با تکنولوژی روز تولید و ارائه دهد

دسر شیر برنج دارچینی

خواص بی‌شمار دارچین، برای تبدیل کردن آن به یکی از گیاهان دارویی ارزشمند در طب سنتی کافی است. اما تنها متخصصان طب سنتی نیستند که مصرف دارچین را توصیه می‌کنند. خواص درمانی این ادویه محبوب، سالهاست که توسط محققان به اثبات رسیده و ترکیب کردن آن با غذاهای مختلف، بخاطر خاصیت‌های بی‌شمارش توصیه شده است.

محققان می‌گویند مصرف دارچین، حتی به شکل محدود، فواید متعددی را به بدن می‌رساند. این ادویه سرشار از آنتی‌اکسیدان، خاصیت ضدالتهابی داشته و احتمال ابتلا به برخی از سرطان‌ها را پایین می‌آورد. از نظر محققان دارچین‌دوست‌ها کمتر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند و این ادویه عملکرد مغز آنها را هم بهبود می‌بخشد.

شیر برنج به عنوان یکی از محبوب‌ترین دسرهای ایرانی، در کنار دارچین عطر و طعمی خوشایند‌تر پیدا می‌کند. این دسر که در عین سادگی‌اش یک غذای کامل به شمار می‌روند، همراه با دارچین رنگی خاص و عطری دوست‌داشتی پیدا می‌کند و به گزینه‌ای مناسب برای سرو در وعده صبحانه تبدیل شده یا اینکه جای یک دسر مجلسی در مهمانی‌ها را می‌گیرد.

شیربرنج دارچینی کاله، برای یک وعده مصرف گزینه‌ای مناسب به نظر می‌رسد و ۱۴۱ کیلوکالری انرژی موجود در آن، دسر دارچینی کاله را به عصرانه‌ای سالم و انرژی‌بخش تبدیل می‌کند. این میانوعده سالم، تا یک ماه در یخچال قابل نگهداری است و در هر وعده، تنها ۵ گرم چربی را به بدنتان می‌رساند.

دسر شیر برنج عسلی

از پنج هزار سال پیش تا امروز، عسل به عنوان یکی از محبوب‌ترین شیرین‌کننده‌ها در جهان مورد استفاده قرار گرفته است و سالهاست که پژوهشگران مصرف این شیرین کننده سالم را توصیه می‌کنند. این آنتی‌اکسیدان طبیعی، خاصیت ضدباکتریایی دارد و کلسیم، فسفات، سدیم، کلر، پتاسیم و منیزیوم فراوانی را در خود جا داده است.

محققان می‌گویند عسل برای درمان سرفه دارویی مناسب به‌نظر می‌رسد و در کاهش فشارخون و درمان زخم معده موثر است. این شیرینی طبیعی که کلسترول خون را پایین می‌آورد، احتمال حمله قلبی را نیز کمتر می‌کند و با خاصیت ضدسرطانی خود، به افزایش طول عمر مصرف کنندگانش کمک می‌کند.

دسر شیربرنج عسلی کاله، نه تنها پروتئین و کلسیم موجود در عسل را در خود دارد، بلکه بخاطر کربوهیدرات‌های موجود در برنج انرژی‌بخش و سیر کننده نیز بوده و به دلیل اضافه شدن عسل، شیرینی طبیعی و مطبوعی را پیدا کرده است.

شیر برنج عسلی کاله، که با افزودن عسل طبیعی به شیر برنج تولید شده است، در هر ۱۰۰ گرم ۱۳۳ کیلوکالری انرژی را جا داده است. این دسر سالم و مقوی، تا یک ماه در یخچال قابل نگهداری است. این دسر سالم عصرانه مناسبی برای کودکان بالاتر از یکسال است و شیرینی مطبوع و عطر خوشایندش، آن را به گزینه مناسبی برای پذیرایی در مهمانی‌ها تبدیل کرده است.