مشخصات محصول

بهبود حافظه بازیابی عضلات
ضدافسردگی افزایش چربی سوزی
افزایش پایداری و مقاومت
مبارزه با سرطان
جلوگیری از دیابت
کبد سالم

هیچکس به صورت دقیق نمی داند قهوه از کجا آمد و چگونه کشف شد، اما چیزی که در مورد این دانه قهوه ای واضح است این است که مانند خیلی از مواد غذایی دیگر بر اثر کنجکاوی انسان ها و به صورت اتفاقی پیدا شد.
اولین داستانی که در مورد قهوه بیان شده به قرن 9 میلادی بر می گردد که چوپانی به نام کلدی در اتیوپی با زیر نظر گرفتن بزهای خود متوجه شد بعد از خوردن میوه درختچه های خاصی، جنب و جوش بیشتری پیدا می کنند. کلدی در بازگشت مقداری از میوه‌ها را همراه خود می‌برد و موضوع را با یکی از صوفیان ساکن منطقه در میان می‌گذارد و صوفی در مخالفت با استفاده از میوه‌ها آنها را در آتش می‌ریزد که عطر حاصل از سوختن دانه‌های قهوه آنها را جذب خود می‌کند، بعد از امتحان این دانه‌های بوداده شده به خاصیت انرژی‌زایی آن پی می‌برند.

برند سولاته

سولاته ترکیب دو اسم “سو” و “لاته” است، سو برگرفته از برند سولیکو کاله و لاته کلمه ای ایتالیایی به معنی شیر است. علاوه بر آن لاته نوعی رسپی قهوه بصورت ترکیبی از شیر و اسپرسو است.سولاته می تواند یک نوشیدنی بسیار خوب برای شروع یک روز پر انرژی یا گذراندن یک بعد ازظهر پرنشاط باشد.

سولاته در واقع قهوه آماده ای است که می توانید به راحتی به صورت سرد یا گرم آن را مصرف کنید و طعم یک قهوه خوب را بچشید. این نوشیدنی خوشمزه از بهترین دانه های قهوه عربیکا به صورت اسپرسو تهیه می شود. در روش دم کردن قهوه به شیوه اسپرسو آب داغ با فشار از روی دانه های قهوه آسیاب شده عبور می کند و عصاره اسپرسو به دست می آید. که از این عصاره در تهیه محصولات مختلف سولاته : کاپوچینو، اسپرسو و کارامل ماکیاتو استفاده می شود. تفاوت هریک از محصولات در میزان عصاره قهوه و شیر است. به عنوان مثال اسپرسو دارای بیشترین عصاره قهوه و بعد از آن به ترتیب کارامل ماکیاتو و کاپوچینو است.

تفاوت قهوه فوری و سولاته (بعنوان قهوه آماده)

قهوه فوری پودری محلول در آب است. در این نوع قهوه، عصاره گیری از دانه های آسیاب شده انجام می گیرد و سپس به یکی از دو روش Spray Drying یا Freeze Drying به شکل گرانول های ریز و درشت در می آید. در هر دو روش فوق، عصاره قهوه در معرض شوک حرارتی قرار می گیرد.

 • Spray Drying : عصاره قهوه در محفظه ای که حاوی هوای داغ می باشد (دمای 480  درجه فارنهایت) اسپری می شود که آب موجود در عصاره قهوه تبخیر شده و ذرات جامد باقی می ماند.  
 • Freeze Drying : دمای عصاره قهوه در محفظه ای به یکباره کاهش می یابد که منجر به تشکیل گرانول های کوچک قهوه می شود.

در تهیه قهوه فوری معمولا” از دانه های نامرغوب تر استفاده می شود. همچنین فرآیندهای فشرده حرارتی باعث می شود عطر و طعم محصول کاهش یابد که به منظور بهبود آن اسانس و تقویت کننده عطر و طعم در ترکیبات قهوه فوری استفاده می شود. در این روش تولید، سطح کافئین و مواد معدنی مانند پتاسیم در محصول پایین تر از قهوه دمی است. در مقابل، سولاته، قهوه تهیه شده به روش اسپرسو از دانه های عربیکا است که به دلیل روش تولید فرادما هیچ گونه مواد نگهدارنده ای ندارد.

کافئین چیست ؟

 • کافئین در بدن تولید نمی شود و از طریق مصرف برخی مواد غذایی مانند قهوه ، شکلات و … وارد بدن می شود.  
 • کافئین منجر به ترشح آدرنالین (هورمون استرس) در بدن می شود که این هورمون موجب افزایش ضربان قلب شده ، افزایش ضربان قلب موجب سوختن قند و درنتیجه منجر به تولید انرژی می شود.  
 • کافئین باعث توقف ترشح هورمون ملاتونین (هورمون خواب) می شود.  
 • جذب کافئین در بدن 30 دقیقه زمان می برد.  
 • کافئین حدود 6 ساعت روی بدن تاثیر می گذارد.
  روش های دم کردن قهوه
  1. Stiping : قهوه داخل آب غوطه ور می شود؛ بعبارتی دیگر، قهوه و آب مدام با هم در تماسند که در این روش، قهوه Body بیشتری دارد ؛ مانند قهوه ترک. 
  2. Pure Over : از بالا روی قهوه آب ریخته می شود و از پایین بصورت چکه ای، عصاره گیری می شود (قهوه فرانسه)
  3. Pressure Vaccume : روش دم کردن با استفاده از فشار آب داغ؛ مانند اسپرسو

  عصاره به کار رفته در سولاته کاله از روش اسپرسو به دست آمده است که گران ترین و کارآمدترین روش دم کردن قهوه است.