ماست کلسیویتا، مکمل کلسیم

حاوی ویتامین D3
تامین 78% ویتامین D3 مورد نیاز روزانه
مناسب برای رژیم غذایی روزانه و متعادل
سرشار از کلسیم
پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان
تامین کننده تا نیمی از کلسیم مورد نیاز روزانه

یک ماست کلسیویتای 450 گرمی 90% کلسیم و 70% ویتامین D3 مورد نیاز روزانه شما را تامین می‌کند و به همین دلیل این ماست یک مکمل کلسیمی برای تامین کلسیم و ویتامین D3مورد نیاز بدن است. مصرف مداوم کلسیویتا به شما کمک می‌کند تا استخوان‌های قوی‌تری داشته باشید و به صورت موثر از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

پوکی استخوان و فقر کلسیم و ویتامین D

استخوان‌ها بافتی زنده هستند و همیشه درحال سوخت‌و‌ساز؛ یعنی فرآیند ساخت استخوان و ترمیم بافت‌های از بین رفته همزمان انجام شده و بافت استخوان همیشه در حال انجام این فرآیند است. این فرآیند در دوران جوانی سریعتر از دوران میان‌سالی یا پیری انجام می‌شود. در این دوره‌ها سرعت تخریب شدن استخوان بیشتر از سرعت ساخت استخوان است. به همین دلیل پوکی استخوان پیش می‌آید. ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان، کلسیم است که باید به مقدار کافی برای بدن تامین شود. در صوتی که کلسیم کافی به بدن نرسد، بدن از کلسیم استخوان استفاده می‌کند. این کار باعث کاهش استحکام استخوان‌ها شده و می تواند فرآیند پوکی استخوان را تشدید کند.

چرا مصرف کلسیویتا اهمیت دارد؟

از هر ۳ زن بالای ۵۰ سال ۲ نفر و از هر ۲ مرد بالای ۵۰ سال، یک نفر مبتلا به بیماری پوکی استخوان است یا تراکم استخوانی پایینی دارند. پوکی استخوان معمولاً تا زمان ایجاد شکستگی، علامت هشدار دهنده‌ای ندارد؛ بنابراین بهترین راه برای رهایی از پوکی استخوان پیشگیری است. تحقیقات ثابت کرده‌اند که دریافت مداوم کلسیم و ویتامین‌ D از طریق تغذیه‌ مناسب در جوانی و میانسالی می‌تواند تا ۵۰ درصد از احتمال ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری‌ کند.
شاید فكر كنید كه با خوردن مكمل كلسیم یا لبنیات مقدار كافی كلسیم را به بدنتان رسانده‌اید اما مسئله این است كه شما به ویتامین D هم نیاز دارید. نقش اصلی ویتامین D، پیش‌ساز بودن برای هورمون‌هایی است که در جذب کلسیم موثر بوده‌اند و به رشد استخوانی، استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها، رشد سلول‌ها و سلامت استخوان در دوران میانسالی و پیری کمک زیادی می‌کنند.

تازه های کتاب کاله