ماست کلسیویتا، مکمل کلسیم

حاوی ویتامین D3
تامین 78% ویتامین D3 مورد نیاز روزانه
مناسب برای رژیم غذایی روزانه و متعادل
سرشار از کلسیم
پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان
تامین کننده تا نیمی از کلسیم مورد نیاز روزانه

یک ماست کلسیویتای 450 گرمی 90% کلسیم و 70% ویتامین D3 مورد نیاز روزانه شما را تامین می‌کند و به همین دلیل این ماست یک مکمل کلسیمی برای تامین کلسیم و ویتامین D3مورد نیاز بدن است. مصرف مداوم کلسیویتا به شما کمک می‌کند تا استخوان‌های قوی‌تری داشته باشید و به صورت موثر از ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری می‌کند.

پوکی استخوان و فقر کلسیم و ویتامین D

استخوان‌ها بافتی زنده هستند و همیشه درحال سوخت‌و‌ساز؛ یعنی فرآیند ساخت استخوان و ترمیم بافت‌های از بین رفته همزمان انجام شده و بافت استخوان همیشه در حال انجام این فرآیند است. این فرآیند در دوران جوانی سریعتر از دوران میان‌سالی یا پیری انجام می‌شود. در این دوره‌ها سرعت تخریب شدن استخوان بیشتر از سرعت ساخت استخوان است. به همین دلیل پوکی استخوان پیش می‌آید. ماده اصلی تشکیل دهنده استخوان، کلسیم است که باید به مقدار کافی برای بدن تامین شود. در صوتی که کلسیم کافی به بدن نرسد، بدن از کلسیم استخوان استفاده می‌کند. این کار باعث کاهش استحکام استخوان‌ها شده و می تواند فرآیند پوکی استخوان را تشدید کند.

چرا مصرف کلسیویتا اهمیت دارد؟

از هر ۳ زن بالای ۵۰ سال ۲ نفر و از هر ۲ مرد بالای ۵۰ سال، یک نفر مبتلا به بیماری پوکی استخوان است یا تراکم استخوانی پایینی دارند. پوکی استخوان معمولاً تا زمان ایجاد شکستگی، علامت هشدار دهنده‌ای ندارد؛ بنابراین بهترین راه برای رهایی از پوکی استخوان پیشگیری است. تحقیقات ثابت کرده‌اند که دریافت مداوم کلسیم و ویتامین‌ D از طریق تغذیه‌ مناسب در جوانی و میانسالی می‌تواند تا ۵۰ درصد از احتمال ابتلا به پوکی استخوان جلوگیری‌ کند.
شاید فكر كنید كه با خوردن مكمل كلسیم یا لبنیات مقدار كافی كلسیم را به بدنتان رسانده‌اید اما مسئله این است كه شما به ویتامین D هم نیاز دارید. نقش اصلی ویتامین D، پیش‌ساز بودن برای هورمون‌هایی است که در جذب کلسیم موثر بوده‌اند و به رشد استخوانی، استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها، رشد سلول‌ها و سلامت استخوان در دوران میانسالی و پیری کمک زیادی می‌کنند.

کلسیم لبنیات و ماست و نقشش در جذب کلسیم و جلوگیری ازپوکی استخوان

فواید مصرف لبنیات و ماست برای سلامت استخوان ها

لبنیات یکی از بهترین منابع کلسیم برای داشتن استخوان‌های سالم است. اما آیا لبنیات و به‌خصوص ماست برای سلامت استخوان و جذب کلسیم مفید است؟

2 می، 2020
کلسیم برای کودکان

میزان کلسیم مورد نیاز کودک در سنین مختلف چقدر است؟

نگران پوسیدگی دندان‌های فرزندتان هستید و می‌ترسید خوب رشد نکند؟ آنچه باید در مورد کلسیم مورد نیاز کودک بدانید با شما درمیان می‌گذاریم.

2 می، 2020
شش ماه اول

همه چیز درباره کمبود کلسیم در نوزادان ؛ آیا این مشکل مادرزادی است؟

فرزند شما هم کمبود کلسیم دارد؟ با چه نشانه‌هایی می‌توان این مشکل را تشخیص داد؟ راهی برای درمان کمبود کلسیم در نوزادان وجود دارد؟

2 می، 2020

مواد غذایی مضر برای استخوان

با رژیم غذایی مناسب می‌توان از ابتلا به بسیاری بیماری‌ها جلوگیری کرد، با مواد غذایی مضر برای استخوان آشنا شوید.

2 می، 2020
مصرف لبنیات در بارداری

عوارض کمبود کلسیم در بارداری

در دوران بارداری تغذیه سالم نکته بسیار مهمی است. در این دوران کمبود مواد مغذی مورد نیاز سلامت مادر و جنین را تهدید می‌کند. عوارض کمبود کلسیم رابخوانید.

2 می، 2020
از کجا بفهمیم کمبود کلسیم داریم؟

از کجا بفهمیم کمبود کلسیم داریم؟

هیپوکلسمی یا کمبود کلسیم در بدن با نشانه‌ها و علائم مختلفی همراه است. اما علائم و نشانه‌های کمبود کلسیم در بدن چیست؟

2 می، 2020
معرفی مواد غذایی حاوی کلسیم

همه چیز درباره مواد غذایی حاوی کلسیم

یکی از مهم‌ترین نکات در پیشگیری از پوکی استخوان دریافت کلسیم کافی از منابع غذایی است اما مواد غذایی حاوی کلسیم کدام مواد هستند.

2 می، 2020
لاکیدو

نیوشابه لاکیدو و دلایل تمایز آن 

لاکیدو یک نوشابه گازدار بر پایه شیر است. در این مطلب این نوشیدنی سالم را به شما معرفی می‌کنیم و فواید مصرف آن را با شما درمیان می‌گذاریم.

2 می، 2020