پنیر کممبر

پنیر عشق
پنیر سینی مزه
مناسب برای برگر
مناسب صبحانه و عصرانه
طعم و بافتی متفاوت
خوشمزه و تازه

نوعی پنیر نرم فرانسوی است که به پنير عشق معروف بوده و پنير ملي فرانسه مي‌باشد. این پنیر، نخستین بار در اواخر سده ۱۸ در منطقه کامامبر و نرماندی در شمال غربی فرانسه تولید شد. سطح بیرونی این پنیر با کپک خوراکی سفید رنگ و مفیدی برای دستگاه گوارش، به طور کامل پوشانده شده است. کممبر دارای طعمی متفاوت و تند می باشد که هر چه بیشتر برسد نرمتر و بوی آن تند تر می گردد.

  • بهترین دما برای مصرف این پنیر دمای اتاق است، پس قبل از مصرف این پنیر آن را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای محیط قرار دهید. این پنیر برای سرد خوردن ساخته نشده، بنابراین وقتی کممبر را از یخچال خارج می‌کنید، به آن فرصت دوباره زنده شدن را می‌دهید.
  • پوستهٔ بیرونی کممبر را حتماً میل کنید. بله، اگر دفعهٔ اولی است که از این پنیر می‌خورید، شاید بترسید. اما جای نگرانی نیست. کممبر از نوعی کپک ساخته شده که مزهٔ بسیار تند و تیز و خوشی را به این پنیر می‌دهد، خود را از خوردن پوسته آن محروم نکنید.
  • نان از قدیم دوست پنیر بوده و نقش اسفنج طبیعی را برای آن ایفا کرده است. کممبر هم مثل بقیه پنیرها با هر نوع نانی خوشمزه می‌شود. باگت و نان‌های حجیم دیگر، و حتی بیسکویت و کلوچه‌های ترد برای تغذیه در کنار کممبر عالی هستند.
  • این پنیر غذا و پیش غذای بسیار سالم‌تری نسبت به بسیاری از غذاهاست، همچنین اگر تمایل به اضافه کردن ۱۰۰ کالری و ۶ گرم پروتئین به سالاد خود را داشتید قطعاً از پنیر کممبر استفاده کنید. ترکیب کممبر با سیب، گلابی، و اغلب مغز و آجیل‌ها، بادام و بلوط به همراه کمی روغن و سرکه، یک غذای کامل و عالی را برای شما رقم می‌زند.
  • یک روش جالب برای خوردن این پنیر ذوب کردن آن به این صورت است، که کممبر را داخل فویل گذاشته و آن را کامل می‌بندیم و به مدت ۳۰ دقیقه روی آتش ملایم می‌گذاریم. کممبر داغ را می‌توان در کنار میوه، مغز آجیل‌ها، و سبزیجات میل کرد. 
  • یکی از موارد استفاده از این پنیر، افزودن آن به ماکارونی است. پنیر کممبر را با کمی شیر و آرد مخلوط کرده و گرما می‌دهیم تا کاملا آب شوند. سپس به آنها ادویه می‌زنیم و با کمی ماکارونی می‌پزیم.