طرز تهیه سس براق فرانسوی برای روکش کیک مناسب قنادان

طرز تهیه سس براق فرانسوی یا سس آینه ای
سخت
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

سس فرانسوی به عنوان یک سس پر کاربرد در قنادی‌ها شناخته می‌شود. از آنجایی که تهیه سس فرانسوی از ابتدا ممکن است زمان‌بر باشد، معمولا در قنادی‌ها از نسخه‌های آماده این سس استفاده می‌شود. در اینجا، طرز تهیه سس براق فرانسوی یا سس آینه ای یا سس گلیز را با مواد قنادی برند سوربن مرور می‌کنیم و می‌بینید که چگونه می‌توانید از سس فرانسوی در قنادی‌تان بهره‌برداری کنید و طعمی خوشمزه و منحصر به ‌فرد به منوی خود اضافه کنید. این سس می‌تواند تبدیل به نقطه قوتی از کسب‌وکار شما شود و مشتریان جدید را جذب کند.

مواد لازم برای تهیه سس براق فرانسوی

  • پودر قند ۱۵۵ گرم
  • گلیز ساده سوربن ۶۵ گرم
  • ورق ژلاتین ۱۵ ورق
  • شیر کندانس ۱۰۰ گرم
  • شکلات سفید سوربن ۱۵۰ گرم
  • گلوکز ۱۴۰ گرم
  • آب ۱۲۵ گرم
  • رنگ خوراکی به مقدار لازم

طرز تهیه سس براق فرانسوی

آماده کردن مواد

مخلوط کردن مواد برای سس گلیز

اولین مرحله از طرز تهیه سس براق فرانسوی برای کیک این است که آب، پودر قند، گلیز ساده و گلوکز را با هم مخلوط کرده و روی شعله مستقیم قرار دهید تا به دمای ۸۵ درجه برسد.

آماده کردن شکلات سفید

بلندر کردن سس براق فرانسوی

حالا و در این مرحله از طرز تهیه سس آینه ای برای کیک نوبت آن است که شکلات، ورق ژلاتین و شیر کندانس را داخل ظرفی ریخته و مواد آماده شده در مرحله اول را روی مواد ریخته و به مدت ۳ دقیقه استراحت دهید تا شکلات‌ها کمی نرم شوند و بعد شروع به بلندر کردن کنید تا زمانی که سس کاملا صاف شود. زمانی‌که بلندر کردن تمام شد منتظر شوید تا سس به دمای ۳۶ درجه برسد و سپس آن را استفاده کنید.

استفاده از رنگ در سس

اضافه کردن رنگ به سس بلیز

در آخرین مرحله از طرز تهیه سس براق فرانسوی می‌توانید از رنگ محلول در آب برای رنگی کردن سس استفاده کنید. البته می‌توانید این مرحله را حذف کنید.

نکته مهم: به جای رنگ می‌توانید از نسکافه‌ آب شده استفاده کنید.

سس بلیز را می‌توانید به عنوان روکش انواع کیک اسفنجی استفاده کنید.

رومال کردن کیک با سس براق فرانسوی

نکات تکمیلی برای تهیه سس براق فرانسوی

قنادان حرفه‌ای همیشه دنبال این هستند که کارشان را به بهترین نحو انجام دهند بنابراین خوب است برای تهیه سس براق فرانسوی هم نکات و ریزه کاری‌های آن را مد نظر داشته باشید.

لعاب سس آینه‌ای باید به اندازه‌ای نازک باشد که روی کیک بریزد، اما در عین حال به اندازه‌ای غلیظ باشد که مات و رنگی زنده داشته باشد. اگر شروع به ریختن سس کردید و متوجه شدید خیلی غلیظ یا نازک به نظر می‌رسد، مجدد سس را دما دهید و دما را در حد نیاز تنظیم کنید تا به قوام برسد.

روش نگهداری از سس فرانسوی

باقی‌مانده سس فرانسوی را می‌توانید داخل یخچال قرار دهید و زمانی که نیاز به استفاده داشتید، می‌توانید با روش بن ماری سس را به دمای ۳۵ درجه برسانید و مجددا مورد استفاده قرار دهید..

دیدگاه ها