طرز تهیه پاستیل خانگی بدون گلوکز و ساده با پودر ژلاتین

طرز تهیه پاستیل خانگی
آسان
۱۲ نفر
آماده سازی
بیش 90دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

در بین خوراکی‌هایی مثل انواع دسر و شیرینی، کراکر، آلبالو خشکه و انواع میوه‌های خشک مثل برگه زردآلو و انجیر، پاستیل از تنقلاتی است که کمتر کسی به آن نه می‌گوید. این خوراکی خوشمزه طرفداران پروپا قرصی هم دارد که لحظه ای نمی‌توانند بدون آن سر کنند. خبر خوب برای آن‌ها این است که می‌توانند با خواندن طرز تهیه پاستیل خانگی ما، هله‌هوله مورد علاقه خود را در خانه درست کنند و از آن لذت ببرند؛ برای درست کردن پاستیل خانگی تنها حدود ۳۰ دقیقه زمان لازم است.
چیز دیگری که پاستیل‌های خانگی را جذاب‌تر می‌کند طعم بی‌نظیر آن نسبت به پاستیل‌های کارخانه‌ای است. علاوه بر این در تهیه پاستیل‌های خانگی می‌توانید از طعم موردعلاقه خود استفاده کنید و محدود به طعم‌های پاستیل‌های کارخانه‌ای نیستید.

مواد لازم برای تهیه پاستیل خانگی

  • پودر ژله طعم داریک بسته
  • پودر ژلاتین بدون طعمدو قاشق غذاخوری
  • آب یا آبمیوه زلال (خنک)یک لیوان
  • قالب شکلات و آب‌نباتبه مقدار لازم
  • آب درحال جوشیدن برای بن‌ماریبه مقدار لازم

طرز تهیه پاستیل خانگی

مرحله اول

قبل از هر چیز مطمئن شوید که قالب شکلات تمیز و خشک باشد. حالا می‌توانید لایه‌ای ظریف از اسپری پخت‌وپز را بر روی قالب‌ها اسپری کنید و قالب را روی سینی پخت قرار دهید.

مرحله دوم

پودر ژله و ژلاتین را در یک ظرف با آب سرد مخلوط کنید و روی در کتری آب درحال جوشیدن (یا در ظرفی روی قابلمه آب در حال جوشیدن) بگذارید و آرام آرام هم بزنید تا به روش بن‌ماری در آب حل شوند. پودر ژلاتین باید به خوبی در آب حل شود تا پاستیل‌های شما آنطور که باید فورم بگیرند.

مرحله سوم

بعد از آن وقتی‌که محلول حالت کاملاً مایع به دست آورد، همه ژلاتین‌ها در آب مخلوط شدند، آنها را از روی حرارت بردارید و حدود یک‌دقیقه (نه بیشتر) صبر کنید تا حرارت مایع پایین‌تر بیاید.

مرحله پنجم

ژلاتین را با قاشق در قالب‌های شکلات بریزید و سپس قالب را به یخچال منتقل کنید و منتظر باشید تا کاملاً ببندند. در کمتر از یک ساعت پاستیل خوشمزه خانگی شما آماده خواهد شد. وقتی که خوب فورم قالب را به خود گرفتند، ژله‌ها را از قالب بیرون بیاورید و از خوشمزه‌ترین پاستیل‌های خانگی لذت ببرید.

نکات طرز تهیه پاستیل خانگی

  • در فرآیند تهیه پاستیل می‌توانید با اضافه کردن گلوکز به محلول پاستیل ترکیب آن را کش‌دار تر کنید.
  • گلوکز مایع را می‌توانید از لوازم قنادی‌ها تهیه کنید.
  • اگر می‌خواهید پاستیل خاص‌تر و حرفه‌ای‌تری را تهیه کنید، پیشنهاد می‌کنیم پاستیل ماستی را امتحان کنید.
  • پاستیل خانگی را بهتر است قبل از 30 روز از گذشت تهیه آن مصرف کنید. ضمناً پاستیل باید در ظرف دربسته در یخچال نگه‌داشته شود، در غیر این صورت احتمالاً به‌زودی کپک می‌زند.

دیدگاه ها