طرز تهیه ژله توت فرنگی حباب‌دار

طرز تهیه ژله توت فرنگی
آسان
۶ نفر
آماده سازی
بیش 90دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

شاید آماده کردن ژله میوه‌ای به مهارت خاصی نیاز نداشته باشد، اما با کمی خلاقیت می‌توانید ژله ساده را به دسری متفاوت تبدیل کنید و با چند نوع از آن، خلاقیت را به میز دسر بعد از شام‌تان بیاورید. پیش از این طرز تهیه ژله بستنی توت فرنگی را به شما آموزش داده بودیم. این بار می‌خواهیم نوع دیگری از ژله توت فرنگی را همراه با شما آماده کنیم. ما به شما چند طرفند ساده برای حباب‌دار کردن این دسر را آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه ژله توت فرنگی حباب‌دار

  • آبیک لیتر
  • شکر۳۰۰ گرم
  • پودر ژله بدون طعمچهار قاشق غذاخوری
  • آب سردنیم پیمانه
  • اسانس توت‌فرنگی۱۰ میلی لیتر
  • جوهر لیمو‌یک چهارم قاشق چای‌خوری
  • توت‌فرنگیبه مقدار لازم

طرز تهیه ژله توت فرنگی حباب‌دار

مرحله اول

برای تهیه ژله توت فرنگی ابتدا یک لیتر آب را داخل قابلمه‌ای ریخته و روی شعله معمولی گاز قرار دهید. سپس شکر را به آن اضافه کنید و اجازه دهید کاملا زیر حرارت، در آب حل شود. جداگانه آب سرد را به پودر ژلاتین اضافه کنید. کاملا مخلوط کرده و برای چند دقیقه کنار بگذارید. پس از آب شدن کامل شکر در آب، آن را از روی حرارت بردارید. سپس مخلوط پودر ژلاتین و آب سرد را به آن اضافه کنید. آن‌قدر هم بزنید تا ژلاتین کاملا در آب حل شود.

به جای این کار، می‌توانید از شربت توت‌فرنگی رقیق هم کمک بگیرید. در این روش به جای جوشاندن آب و شکر، شربت توت‌فرنگی را می‌جوشانید و پودر ژلاتین ساده را به آن اضافه می‌کنید. برای پررنگ‌تر شدن ژله هم می‌توانید یکی دو قطره رنگ خوراکی سالم را به آن اضافه کنید.

مرحله دوم

حالا جوهر لیمو را به آب اضافه کنید و در آن حل کنید. اما مراقب باشید که میزان جوهر لیمویی که به ژله اضافه می‌کنید، حتی ذره‌ای بیشتر از مقدار گفته شده نباشد. بعد از آن اسانس توت‌فرنگی را به مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله سوم

ژله توت‌فرنگی را داخل قالب‌های کروی یا تخم‌مرغی شکل مثل استکان‌های گرد یا لیوان پلاستیکی بریزید. بعد از مدتی که ژله نیمه‌سفت شد، توت‌فرنگی را به آرامی داخل قالب قرار دهید. روی قالب‌ها را با پلاستیک بپوشانید و داخل یخچال قرار دهید.

بعد از گذشت ۳۰ دقیقه ژله را از یخچال در آورید. به آرامی ژله را از قالب‌ها جدا کنید. ژله توت‌فرنگی شما آماده سرو است.

دیدگاه ها