تزیین کشک بادمجان مجلسی با بیش از ۵۰ ایده خلاقانه

تزیین کشک بادمجان

کشک بادمجان از آن دسته غذاهایی‌است که در اکثر مهمانی‌ها و دورهمی‌های ما ایرانی‌ها حضور دارد. از جمله خوبی‌های این غذا این است که می‌توان آن را به خوبی با مخلفات مختلفی تزیین کرد، هم آن را به صورت یک ظرف بزرگ در مرکز میز غذا با تزییناتش داشت و هم به شکل لقمه یا در ظرف‌های کوچک ریخت و تزیین کرد. در ادامه این مطلب با مروری بر طرز تهیه کشک بادمجان، انواع روش‌های تزیین کشک بادمجان را بررسی می‌کنیم.

طرز تهیه کشک بادمجان ساده مجلسی

برای تهیه کشک بادمجان لازم است فقط بادمجان سرخ شده یا دودی داشته باشید تا بتوانید با پیاز داغ، سیر داغ و گردو و کشک آن را تهیه کرده و از خوردنش در کنار عزیزان‌تان لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه کشک بادمجان

  • بادمجان: پنج عدد
  • کشک: دو فنجان
  • پیاز سرخ شده: دو عدد
  • سیر سرخ شده: دو حبه
  • گردو آسیاب شده: به مقدار لازم

طرز تهیه کشک بادمجان

برای تهیه کشک بادمجان برحسب ذائقه خودتان می‌توانید هم بادمجان کبابی و هم بادمجان سرخ‌شده استفاده کنید. کافی است بادمجان‌ها را با چنگال یا گوشت‌کوب خوب له کنید و سپس در مخلوط پیاز و سیری که سرخ شده بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس گردو را اضافه کنید و مجدد تفت دهید و در نهایت کشک را اضافه کنید و بگذارید مقداری مواد روی شعله بپزند و به خورد هم بروند. بعد از مدت کوتاهی کشک بادمجان شما آماده است و کافی است بگذارید مقداری خنک شود تا بتوانید آن را تزیین کنید. در ادامه با هم روش های تزیین کشک بادمجان را بررسی می‌کنیم. طرز تهیه کشک بادمجان را با جزییات می‌توانید در کتاب کاله مطالعه کنید:

انواع روش‌های تزیین کشک بادمجان

کشک بادمجان را می‌توان خیلی ساده با مواد تزیین کرد یا برحسب این که قرار است برای مهمانی بزرگ شود یا مهمانی کوچک، از ظروف کوچک و بزرگ یا حتی یک‌بار مصرف استفاده کرد. در ادامه روش‌های تزئین کشک بادمجان را بررسی می‌کنیم

  • استفاده از مواد داخل کشک بادمجان برای تزیین: اصلی‌ترین روش تزیین کشک بادمجان مجلسی این است که آن را با پیاز داغ، سیر داغ، کشک، نعناع داغ و یا زعفران آب شده تزیین کنید. در این روش کافی است مقداری از هر کدام از این مواد را نگه دارید و با در نظر گرفتن سلیقه شخصی طرح و نگاری به ظرفی که کشک بادمجان‌تان را در آن ریخته‌اید بدهید.
  • استفاده از قالب: اگر قالب دارید می‌توانید از قالب برای شکل‌دهی و تزیین مرتب‌تر کشک بادمجان استفاده کنید. ضمن این‌که می‌توانید برای تزیین از قیف‌هایی که برای تهیه کیک استفاده می‌شود، برای ایجاد شکوفه با کشک استفاده کنید.
  • استفاده از بادمجان سرخ‌شده به شکل‌های مختلف: سوای تمام این روش‌ها استفاده از بادمجان سرخ شده و شکل داده شده مثلا به شکل گل یا هر تزیین دیگری با سبزیجات دیگری مثل گوجه یا حتی میوه‌هایی مثل انار هم می‌توانند گزینه خوبی برای تزیین کشک و بادمجان باشند.
  • استفاده از ظروف مختلف: اما به طور کلی شاید بهتر باشد تزیین را محدود به استفاده از ظروف خاص با طرح‌های خاص کنید و به این ترتیب کارتان را برای تزیین سبک‌تر کنید.
  • تزیین به شکل فینگرفود یا لقمه‌ای: کشک بادمجان را همان‌طور که قبل هم گفتیم می‌توانید به شکل لقمه‌ای یا فینگرفود هم در آورید. کافی است یا ظروف کوچک یک‌بار مصرف استفاده کنید یا مثلا در یک ظرف بزرگ با قالب‌های کوچک، لقمه کشک بادمجان درست کنید.

نویسنده

حبیبه مجیدی

مترجمی بودم که دوست داشت روزنامه‌نگار باشد؛ روزنامه‌نگاری شدم که به دنیای روابط عمومی آنلاین کشیده شد و در نهایت نویسنده‌ای شدم تا همچنان بیاموزم.

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها