چه شیری مناسب مصرف با قهوه است؟

0,0 rating
زمان مطالعه : 2 دقیقه
زمان مطالعه : 2 دقیقه
4220 بازدید

دلیلی هست که چرا کافی‌شاپ‌های حرفه‌ای امکان انتخاب نوع شیر را به شما نمی‌دهند: آنها نمی‌خواهند فرصت خراب کردن طعم آن را پیدا کنید. اکثر ما برای حفظ سلامت به سراغ شیرهای کم چرب می‌رویم در صورتی که این نوع قهوه شیر پرچرب می‌طلبد تا طعم اصلی و کف روی آن دقیقاً حفظ شود. شیر کم‌چرب فقط باعث بد طعم شدن این قهوه می‌شود.

اگر می‌خواهید قهوه‌ای خوش طعم بنوشید بهتر است یا از شیر پرچرب استفاده کنید یا که قهوه‌تان را به شکل تلخ بنوشید. در این قسمت لیستی برای شما تهیه شده و نشان می‌دهد که برای درست کردن انواع قهوه چه نوع شیری را باید استفاده کنید.

برای درست کردن انواع لاته و کاپوچینو، حتماً از شیر پر چرب استفاده کنید

منظور از پر چرب یعنی ۱۲% چربی. لطفاً به هیچ وجه از شیر ۲ یا ۳ درصد چربی استفاده نکنید که قهوه شما را خراب می‌کند.

شیر مخصوص قهوه برای باریستاها

رویهٔ این شیر حالت کِرِمی دارد و خیلی سبک هموژنیزه شده است تا پایداری خوبی داشته باشد. به بیان دیگر وقتی می‌خواهید حباب‌های ریزی روی قهوه‌تان تشکیل شود، این شیر عالی است. (همان شیر پرچرب کاله)

استفاده از سرشیر در لاته ؛ شیر مخصوص قهوه لاته 

احتمالاً می‌دانید که لاته یکی از ۱۲ نوع نوشیدنی بر پایه اسپرسو است. در این نوع قهوه، استفاده از سرشیر باعث رقیق شدن آن می‌شود.

شیر مخصوص قهوه فرانسه : شیر پرچرب 

در استفاده از قهوه‌های دمی مانند فرانسوی، استفاده از شیر باریستا یا شیر پرچرب بهتر از ساده نوشیدن آن است. اضافه کردن شیر یا کرم به این نوع قهوه‌ها طعم لطیفی به آن می‌بخشد.

شیر مخصوص قهوه برای شب 

به خاطر رنگ تیره و سیاه قهوه، برای نوشیدن قهوه در شب بهتر است آن را با کرم میل کرد. افزودن کرم به قهوه، مزه تلخ آن را کاهش می‌دهد.

بهترین گزینه غیرلبنی کدام است؟

یکی از روش‌های مصرف شیر افزودن بادام به آن و تهیه شیر بادام است. اگر طرز تهیه شیر بادام خانگی را هنوز نمی‌دانید، دیگر وقت آن است یک بار هم که شده لذت درست کردن شیر بادام دستپخت خودتان را امتحان کنید. شیر بادام هر چه تازه‌تر باشد، بهتر است و خودتان هم می‌توانید آن را درست کنید. بادام ذاتاً چرب است پس بهترین جایگزین به حساب می‌آید.

آیا می‌توان هر نوع شیری را در قهوه استفاده کرد؟

قطعاً می‌شود! دوستان اگر لیوان قهوه شما بهترین مزه ممکن را نداشته باشد، پایان دنیا نیست. بیشتر مصرف قهوه صبح زود اتفاق می‌افتد، زمانی که بدن به سرعت کافئین می‌خواهد، پس هر چه دم دستتان است را استفاده کنید. ولی اکنون که این موارد را خواندید، طرز تهیه یک قهوه خوب و ایده‌آل را یاد گرفته‌اید و این یعنی نصف راه را رفته‌اید.

البته راه‌های جایگزینی هم هست، مثل مصرف نوشیدنی‌های آماده مانند شیرقهوه آماده (لیوانی)، سولاته کارامل ماکیاتو، سولاته کاپوچینو، و سولاته اسپرسو.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. -

  شیر جدید برای ارت خوبه ولی برای مزه نوشیدنی جالب نیس بخاطر لاکتوز بیشتر مزه قهوه شیرین میشه
  .
  ولی بابت ساختش متشکرم چون این شیر مورد نیاز کافه ها هست

 2. -

  سلام خیلى قشنگ شده ممنون

 3. -

  سلام
  وقت بخیر
  واقعن برام عجیبه تاکید رو شیر پر چرب. در حالیکه یه باریستا حرفه ای هم از شیر پرچرب و هم نیمه چرب می تونه نوشیدنی ایده آل بر پایه ی شیر تهیه کنه. و اینکه اگر از شیر پر چرب استفاده نشه نوشیدنی تلخ میشه یک فرضیه ی غلط هستش. لطفن برای درج مطالب، از منابع موثق استفاده کنید. برای کاله با این اعتبار، خوشایند نیست.
  موفق باشید