طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی اصلی و کلاسیک

طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی
آسان
4-6 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

صبحانه انگلیسی یک صبحانه کامل از نظر ارزش غذایی در بسیاری از نقاط جهان است. این صبحانه از ۵ تا ۷ بخش تشکیل شده که بسته به ذائقه‌تان می‌توانید آن را کم و زیاد یا مواد دیگری جایگزین کنید. اگر از کسانی هستید که در کافه و رستوران‌ بشقاب انگلیسی را بر هر صبحانه دیگری ترجیح می‌دهید، با ما همراه باشید تا با طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی آشنا شوید.

مواد لازم برای تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی

 • تخم مرغ ۴ عدد
 • سوسیس فرانکفورتر ۱۲ عدد
 • بیکن ایرلندی سولیکو ۸ برش
 • قارچ ۲۰۰ گرم
 • لوبیا پخته شده ۱ فنجان
 • گوجه فرنگی رسیده ۴ عدد
 • نمک به مقدار لازم
 • نان تست ۴

طرز تهیه صبحانه انگلیسی

۱. آماده کردن لوبیا و بیکن

در اولین مرحله از طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی ابتدا بیکن و لوبیا را آماده کنید. بیکن را بپزید تا ترد شود و لوبیاها را روی اجاق گاز گرم کنید. طرز تهیه لوبیا چیتی را می‌توانید در کتاب کاله بخوانید.

نکته: اگر فرصت ندارید می‌توانید کنسرو لوبیاچیتی آماده را خریداری کنید و قبل از استفاده در بشقاب صبحانه داغ کنید.

۲. آماده کردن قارچ

آماده کردن قارچ صبحانه انگلیسی

حالا نوبت قارچ است. ابتدا قارچ را در ماهیتابه با کمی کره بپزید. برای این کار ابتدا کره را در تابه نچسب بزرگ آب کرده و بعد قارچ‌ها را اضافه کنید تا قهوه‌ای طلایی و نرم شوند.

۳. آماده کردن سوسیس

آماده کردن سوسیس صبحانه انگلیسی

اکنون زمان آن است که سوسیس‌ها را بپزید. طبق دستور بسته بپزید و به بشقاب منتقل کنید. می‌توانید خیلی ساده آن را در آب بپزید یا در تابه با کره سرخ کنید.

۴. آماده کردن تخم مرغ

آماده کردن تخم مرغ صبحانه انگلیسی

در این مرحله از طرز تهیه صبحانه انگلیسی زمان آن است که تخم مرغ‌ها را بپزید. تخم مرغ‌ها را در یک تابه بزرگ نچسب سرخ کنید و بر اساس علاقه خود به صورت عسلی یا کاملا پخته آماده کنید. روش‌های مختلف پخت تخم مرغ را در کتاب کاله بخوانید.

۵. آماده کردن گوجه و چیدن بشقاب صبحانه

در آخرین مرحله از طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی گوجه فرنگی را آماده کنید برای این کار ابتدا آن‌ها را برش دهید سپس کناره‌های برش خورده گوجه فرنگی را نمک بپاشید و در کمی کره یا روغن بپزید، سمت بریده شده را به سمت پایین بپزید تا نرم و کمی زغالی شود. در همین حین نان تست را هم در کمی روغن یا کره تفت دهید و در نهایت همه چیز را سر میز صبحانه و داخل سینی مناسب بچینید. نوش جان! اگر دوست دارید بیشتر در وعده صبحانه خود از نان تست استفاده کنید، می‌توانید طرز تهیه انواع صبحانه با نان تست را در کتاب کاله بخوانید.

نکات تکمیلی برای تهیه صبحانه انگلیسی

طرز تهیه بشقاب صبحانه انگلیسی

تهیه صبحانه انگلیسی کار ساده‌ای است البته زمان بیشتری نسبت به برخی صبحانه‌های سریع و صبحانه گرم و سرد دیگر نیاز دارد. فقط کافی است حوصله به خرج دهید و مواد را آماده کنید. اما خوب است در زمان تهیه به نکات زیر هم دقت کنید.

استفاده از گوجه و سبزیجات خام دیگر در بشقاب صبحانه انگلیسی

در بشقاب انگلیسی خود می‌توانید گوجه را به صورت خام حلقه‌حلقه کنید و قرار دهید و یا بشقاب را با سبزیجات دیگر مثل بی بی اسفناج، کلم بروکلی و هویج کامل‌تر کنید.

روش‌های نگهداری باقیمانده صبحانه

این صبحانه سرخ شده انگلیسی را بهتر است بلافاصله سرو کنید اما باقیمانده آن را می‌توانید به مدت ۲ تا ۳ روز در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید.

نحوه گرم کردن مجدد

باقیمانده این صبحانه را کافی است روی روی اجاق گاز یا در مایکروویو گرم کنید و نوش جان کنید.

سرو مواد دیگر در بشقاب صبحانه انگلیسی

یادتان باشد صبحانه انگلیسی یک صبحانه بسیار مقوی است که با تهیه آن فواید صبحانه برای بدن خود را ایجاد می‌کنید. اما می‌توانید برای غنای ارزش غذایی آن نوشیدنی و یا مقداری میوه تازه هم اضافه کنید. از جمله موادی که می‌توانید استفاده کنید:

 • چای سیاه
 • قهوه
 • میوه تازه
 • آب پرتقال

دیدگاه ها

  1. با سلام، بیکن در اصل در کشورهای غیراسلامی از برش‌های باریک گوشت پهلو خوک که نمک‌سود و فرآوری شده، درست می‌شود اما در کشورهای اسلامی از گوشت گوساله، گوسفند، مرغ و بوقلمون تهیه می‌شود تا بیکن حلال به دست آید.

  1. فرانکفورتر نوعی سوسیس با ۷۰ درصد گوشت گوساله است که در مراحل طرز تهیه بشقاب انگلیسی آماده سازی سوسیس و ذکر کردیم.