طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن 

آسان
12 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
30 تا 60 دقیقه

سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن یک سس خوشمزه است که با استفاده از شکلات سوربن و روش بن ماری تهیه می‌شود و طعمی خوب به کیک و شیرینی‌هایتان می‌بخشد.

مواد لازم برای تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن

  • شکلات سکه ای سوربن۳۵۰ گرم
  • خامه فرادما کاله۲۰۰ گرم
  • آب۴۵۰ سی‌سی
  • پودرژلاتین ۱۰۰ گرم
  • شکر ۳۰۰ گرم
  • گلوکز۴۰۰ گرم

طرز تهیه سس فرانسوی با شکلات سکه ای سوربن

مرحله اول

ابتدا پودر ژلاتین را با آب 450 سرد وگرم مخلوط کنید و با دست هم بزنید تا اگر ژلاتین گوله گوله شد گوله‌ها را با دست باز کنید. سپس مخلوط را بن ماری نموده تا کاملا شفاف شود و در آخر داخل یخچال به مدت 5 ساعت قرار دهید تا ببندد.

مرحله دوم

آب 150 گرم را داخل قابلمه بریزید و به آن شکر و گلوکز را اضافه کنید. قابلمه را روی حرارت کم قرار دهید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند. وقتی مخلوط شکر،گلوکز و آب داخل از دور قابلمه شروع به جوشیدن کرد از روی حرارت بر دارید.
بعد از آن شکلات سکه‌ای سوربن سفید را آرام آرام یه مخلوط اضافه کنید و همزمان با استفاده از مخلوط کن آن را هم بزنید. دقت داشته باشید که همزن باید خالی از هوای داخل تیغ‌هایش باشد یعنی همزن را داخل مخلوط به صورت کج قرار دهید تا هوای داخلش کاملا خالی شود زیرا حباب‌های هوا نباید در سس فرانسوی وجود داشته باشند.

مرحله سوم

بعد از اینکه شکلات داخل مایع، آب شد خامه صبحانه کاله را اضافه کنید و همزمان آن‌ها را مخلوط کنید تا یک دست شود. حالا ژلاتین را که از 5 ساعت پیش داخل یخچال قرار داده شد را با چاقو به اندازه حبه قند خرد کنید و به آرامی به مخلوطتان اضافه کنید و همزمان آن‌ها را مخلوط کنید و رنگ محلول در آب برای رنگی کردن سس استفاده کنید در غیر این صورت می‌توانید از نسکافه‌ی آب شده به جای رنگ استفاده نمایید.
دمای کاور کردن سس فرانسوی باید 35 درجه باشد. باقی مانده سس فرانسوی را داخل یخچال قرار دهید و زمانی که نیاز به استفاده داشته باشید می‌توانید با روش بن ماری سس را به دمای 35 درجه برسانید.

دیدگاه ها