طرز تهیه شیرینی ماکارون با کاتلا خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه شیرینی ماکارون با کاتلا
آسان
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

ماکارون‌ها یکی از دلپذیرترین دسته‌های شیرینی‌ در جهان محسوب می‌شود و از ترکیب مختلف طعم‌ها و تزئین‌ها به وجود می‌آید. در اینجا، ما به شما طرز تهیه شیرینی ماکارون ساده را آموزش خواهم داد. این شیرینی خوشمزه که در اصل از فرانسه آمده است، تنوع طعم و تزئینی فراوانی دارد و می‌تواند به عنوان دستوری شیک و لذیذ در مهمانی‌ها، جشن‌ها یا حتی برای لذت بردن به همراه یک فنجان قهوه مورد استفاده قرار گیرد. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه ماکارون و نکات تهیه آن مرور شده است، می‌توانید آن را هم بخوانید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی ماکارون

  • پودر بادام ۵۰۰ گرم
  • پودر قند ۴۷۰ گرم
  • سفیده تخم مرغ ۲۸۰ گرم
  • شکر ۳۸۰ گرم
  • پودر تارتار ۵ گرم
  • آب ۱۲۰ گرم

طرز تهیه شیرینی ماکارون شیرین

جوش آوردن ترکیب آب و شکر

تهیه شیره برای ماکارون

اولین مرحله از طرز تهیه شیرینی ماکارون این است که آب و شکر را روی حرارت به دمای ۱۲۰ درجه برسانید.

مخلوط کردن سفیده تخم مرغ و پودر بادام

مخلوط کردن مواد برای تهیه ماکارون کاتلا

در این مرحله ابتدا پودر بادام را الک کنید و بعد با پودر قند و پودر تارتار و ۱۲۰ گرم سفیده تخم مرغ مخلوط کنید. در نهایت مابقی سفیده را هم اضافه کنید و هم بزنید تا پف کند و سپس محلول آب و شکر که به دمای ۱۱۸ رسیده به آن اضافه کنید. این مخلوط را کم کم به مخلوط قبلی اضافه کنید.

پخت ماکارون

پخت شیرینی ماکارون

حالا در این مرحله خمیر ماکارون را به شکل گرد در آورید و با دست صاف کنید و بعد در سینی فر بگذارید و اجازه دهید به مدت ۳۰ دقیقه در دمای بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ درجه فر بپزد.

اضافه کردن کاتلا به ماکارون

اکنون در آخرین مرحله از طرز تهیه شیرینی ماکارون، ماکارون‌هایی که از فر درآمده و خنک شده را بردارید و یک لایه نازک از کاتلا را روی آن‌ها بگذارید و بعد یک لایه نازک از کاتلا را روی آن بگذارید. به این ترتیب ماکارون با کاتلا شما آماده است.

نکته: برای رقیق شدن کاتلا می‌توانید مقداری کره آب شده هم به آن اضافه کنید و مخلوط کنید بعد داخل لایه ماکارون‌ها قرار دهید.

نکات مهم برای تهیه شیرینی ماکارون

همان‌طور که دیدید تهیه ماکارون کار ساده‌ای است اما خوب است برای بهبود کیفیت و زیبایی شیرینی خود به نکات زیر هم دقت کنید.

ماکارون های رنگی رنگی

اگر دوست دارید ماکارون های رنگی داشته باشید می‌توانید خمیر یا مایه آماده شده را تقسیم کنید و به هر کدام رنگ خوراکی مدنظرتان را اضافه کنید.

استفاده از خامه فرم گرفته برای میان ماکارون

اگر دوست دارید طعم متفاوتی از کاتلا داشته باشید می‌توانید به جای کاتلا از خامه فرم گرفته برای لایه میانی دو ماکارون استفاده کنید.

دیدگاه ها