در حال بارگذاری...

ساده ترین روش تهیه کمپوت زردآلو خانگی
۶ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
192 بازدید

ساده ترین روش تهیه کمپوت زردآلو خانگی

بعید است مهمان آلمانی‌ها شوید و کمپوت زردآلو را روی میز غذایشان نبینید. برای آنها، این کمپوت همراه همیشگی صبحانه و عصرانه یا حتی دورچین محبوب بشقاب‌های شام است. شما هم می‌توانید پخت کمپوت زرد آلو را به سبک ژرمن‌ها یاد بگیرید و از آن برای ساختن دسرهای خوش‌طعم و متفاوت استفاده کنید.

زردآلو تازه و سفت یک کیلو
شکر نصف فنجان (در صورت تمایل)
چوب دارچین یک تکه
میخک چهار عدد
چوب وانیل نصف

مرحله اول

در یک قابلمه متوسط یک چهارم فنجان آب بریزید و حدودا یک چهارم فنجان شکر را به آنها اضافه کنید. بسته به ذائقه خودتان می‌توانید میزان شکر را کمی بیشتر یا کمتر کنید.
تا به جوش آمدن آب، آن را هم بزنید تا شکر کاملا حل شود و آب زلال به نظر برسد. سپس چوب دارچین، میخک و چوب وانیل را در آن بیندازید.

مرحله دوم

حالا حرارت را پایین بیاورید و زردآلوهای شسته‌شده را در قابلمه بریزید. در قابلمه را بردارید و اجازه دهید برای حدود ۱۰ دقیقه به جوشیدن ادامه دهد تا شربت آن قوام لازم را بگیرد.

مرحله سوم

شیشه‌هایی که آماده کرده‌اید را تمیز بشویید، سپس برای ۲۰ دقیقه در فر گرم شده قرار دهید تا هم خشک و هم استریل شوند. سپس آنها را با انبر یا دستکش ضخیم آشپزخانه از فر بیرون بیاورید و کمپوت را در شیشه‌ها بریزید.

نکته

  • می‌توانید این کمپوت را با زردآلوی سالم هسته‌دار تهیه کنید، یا اینکه قبل از شروع پخت، زردآلوها را با چاقو نصف کرده و هسته آنها را بیرون بیاورید.
  • شما می‌توانید زردآلوهای خام را در شیشه‌های داغ بچینید و شربت شیره‌ای که بدون زردآلو آماده کرده‌اید را پس از جوشیدن در شیشه بریزید و سپس در آن را ببندید. در این روش، نیازی به پختن زردآلو روی اجاق‌گاز وجود ندارد. البته باید قبل از ریختن شیره، آن را صاف کنید.
  • برای تهیه کیک زردآلوی آلمانی، به جای مربای زردآلو می‌توانید از این کمپوت استفاده کنید.
دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.