کیک کاراملی بادام زمینی با مربای شیر
کیک کاراملی بادام زمینی با مربای شیر
8 نفر
سختی متوسط
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه

طرز تهیه کیک کاراملی بادام زمینی با مربای شیر

5,0 rating based on 1 rating
5,0 | 0 دیدگاه | 1 بازخورد
237 بازدید

اگر از علاقه‌مندان به بادام زمینی یا کره بادام زمینی هستید، پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه کیک کاراملی بادام زمینی را امتحان کنید. برای تهیه این کیک کاراملی به جای کارامل از مربای شیر (کاتلا) استفاده شده است. کاتلا نوعی دسر تهیه شده از شیر است. طعم این محصول لبنی بسیار نزدیک به طعم کارامل است. برای تهیه مربای شیر از هیچ‌گونه شکر افزوده‌ای استفاده نشده و شیرینی آن از قند موجود در لاکتوز شیر نشات می‌گیرد. به علاوه این‌ که خاطر مقادیر زیاد کلسیم و پروتئینی که دارد، جایگزین کردن آن را به جای کارامل به خوبی توجیه می‌کند. ترکیب بادام زمینی با مربای شیر در این دسر کیک به عنوان فیلینگ استفاده شده است که در ادامه طرز تهیه این دسر کیک خوشمزه آموزش داده می‌شود. پس

دسر
تعداد نفرات 8 نفر
درجه سختی سختی متوسط
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت 30 تا 60 دقیقه

مواد لازم برای کیک کاراملی بادام زمینی

کره پاستوریزه دویچه مارکن کاله (نرم شده) خرید آنلاین 200 گرم
کره بادام زمینی سه قاشق غذاخوری
تخم مرغ بزرگ چهار عدد
شکر 200 گرم
ماست چکیده کاله خرید آنلاین 150 گرم
آرد (برای فیلینگ و روکش کیک) 200 گرم
بادام زمینی (بو داده) 50 گرم
پودر قند یک قاشق غذاخوری
شکلات شیری (تقریبا خرد‌شده) 100 گرم
شیر کم‌چرب کاله خرید آنلاین دو قاشق غذاخوری
کاتلا خرید آنلاین سه قاشق غذاخوری
کره پاستوریزه دویچه مارکن کاله (نرم شده) خرید آنلاین 200 گرم
کره بادام زمینی سه قاشق غذاخوری
تخم مرغ بزرگ چهار عدد
شکر 200 گرم
ماست چکیده کاله خرید آنلاین 150 گرم
آرد (برای فیلینگ و روکش کیک) 200 گرم
بادام زمینی (بو داده) 50 گرم
پودر قند یک قاشق غذاخوری
شکلات شیری (تقریبا خرد‌شده) 100 گرم
شیر کم‌چرب کاله خرید آنلاین دو قاشق غذاخوری
کاتلا خرید آنلاین سه قاشق غذاخوری

مراحل تهیه کیک کاراملی بادام زمینی

مرحله اول

برای شروع مراحل آماده‌سازی کیک کاراملی بادام زمینی لازم است فر را روشن و روی دمای 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید. تا به سراغ مراحل بعدی می‌ریود فر هم داغ شده است. اما پیش از آن، دو عدد قالب کیک به قطر 20 سانتی‌متری را با کاغذ روغنی بپوشانید.

مرحله دوم

در این مرحله کره، سه قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، تخم مرغ، شکر و ماست چکیده را داخل یک کاسه بریزید. با همزن برقی شروع به همزدن مواد کنید تا زمانی که یک‌دست و کرمی شکل شوند. بعد از این مرحله، آرد را کم کم به مواد داخل کاسه اضافه کنید. در حین اضافه کردن مرحله‌ای آرد، همچنان به همزدن ادامه دهید تا موادتان گلوله گلوله نشوند.

مرحله سوم

مخلوط مواد آماده شده را بین دو قالب تقسیم کرده و به کمک یک کاردک روی خمیر را صاف کنید. قالب‌ها را به مدت نیم ساعت داخل فر که از قبل داغ کرده بودید، قرار دهید تا رنگشان طلایی شود.

مرحله چهارم

زمانی که کیک در فر در حال آماده شدن است، بادام زمینی بو داده شده را همراه پودر قند و نصف قاشق چای‌خوری آب داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید. تا زمانی که مواد به غلظت رسیده و چسبناک شوند باید روی حرارت بمانند. بعد از این مرحله، مواد را داخل سینی فر بریزید تا با حرارت فر کیک شما آماده شود.

مرحله پنجم

بعد از این که کیک‌ها طلایی رنگ شدند و خوب پف کردند، آن را از فر خارج کنید. حدود پنج دقیقه آن‌ها را کنار بگذارید تا کمی خنک شوند. سپس، از قالب بیرون آورده و روی قفسه فر بگذارید تا کاملا خنک شوند. حواستان باشد که اگر کیک به اندازه کافی سرد نشود، ممکن است خوب از قالب خارج نشود.

مرحله ششم

در همین حین که فر هنوز روشن است، آجیل‌ها را به مدت 10 دقیقه داخل فر قرار دهید تا بو داده شوند. پس از این مدت، روی آن‌ها را با سس کارامل بپوشانید.

مرحله هفتم

بعد از این‌ که آجیل‌ها را با سس کارامل پوشاندید، شکلات و شیر را داخل یک تابه ریخته و روی حرارت قرار دهید. صبر کنید تا شکلات ذوب شود.

 

مرحله هشتم

اکنون یکی از کیک‌ها را داخل یک بشقاب بزرگ قرار دهید. روی کیک را با دو قاشق غذاخوری کره بادام زمینی بپوشانید و سپس، آن را به کاتلا (مربای شیر) آغشته کنید. به کمک یک کاردک کاتلا را خوب پخش کنید. دومین کیک اسفنجی را روی این لایه قرار دهید و آن را به شکلات ذوب شده آغشته کنید. بعد از آن، بادام زمینی بو داده شده را روی کیک بریزید. کیک شما آماده است. نوش جان!

نکات طرز تهیه کیک بادام زمینی
  • اگر دو عدد قالب کیک ندارید، می‌توانید تمام مایه کیک را داخل یک قالب ریخته و بعد از پخت کیک را نصف کنید.
  • استفاده از کاتلا طعم این کیک را چند برابر جذاب‌تر می‌کند؛ به علاوه این که شیرینی این محصول از قند شیر است و شکر افزودنی ندارد. درست است که مربای شیر و کارامل طعمی بسیار نزدیک به هم دارند، اما بین کاتلا و کارامل تفاوت‌های زیادی وجود دارد. اگر به رژیم سالم و مقوی اهمیت می‌دهید، توصیه می‌کنیم به جای کارامل از این دسر خوشمزه استفاده کنید.
  • با کاتلا می‌توانید به دنیایی از دسرها طعم جذاب‌تری ببخشید. از جمله دسرهایی که با طعم بادام زمینی هستند مثل چیزکیک بادام زمینی با کوکی بادام زمینی هم می‌توانید کاتلا را در دستور تهیه‌شان قرار دهید. اگر هنوز ایده‌ای از این که مربای چیست ندارید، توصیه می‌کنیم حتما در مورد این محصول سالم لبنی بیشتر مطالعه کنید.
  • استفاده از ماست در پخت کیک باعث می‌شود، بافت کیک‌تان تردتر شود. ضمن این که کیک ماست نسبت به کیک‌های معمولی رطوبت بیشتری دارند و آن طعم زیاد شیرین آزاردهنده را هم ندارند.

دیدگاه ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *