ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه

گاهی همه تلاشتان بی‌فایده به‌نظر می‌رسد. بسته‌های آرد و حبوبات روی هم آوار می‌شوند و خوراکی‌های نادیدنی در قفسه‌های یخچالتان کپک می‌زنند. مرتب کردن آشپزخانه برخلاف آنچه که تصور می‌کنید، کار چندان سختی نیست. اگر از نظم دهنده‌ها یا ارگنایزرها و چند روش ساده برای تفکیک کابینت‌ها و قفسه‌ها کمک بگیرید، دیگر نیازی نیست که برای نظم دادن به آشپزخانه، هر هفته زمان زیادی را سپری کنید. در ادامه این مطلب ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه را به شما معرفی می‌کنیم.

مرتب کردن آشپزخانه

ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه : حوله را از روی زمین جمع کنید

یکی از ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه جمع کردن حوله‌هاست. افتادن حوله روی زمین، ممکن است یکی از مشکلات همیشگی آشپزخانه شما باشد. برای خلاص شدن از این مشکل، به چند سانتی‌متر چسب پارچه‌ای نیاز دارید. آن را با چند کوک روی حوله محکم کنید و حوله را به آویز روی کابینتی یا دستگیره فر بیندازید.

ارگنایزر یخچال

به یخچال و فریز نظم دهید

ظرف‌های کوچک نظم‌دهنده یخچال را از یاد نبرید و برای مرتب کردن آشپزخانه از آنها کمک بگیرید. آنها آشپزخانه شما را نجات می‌دهند و مانع فراموش شدن خوراکی‌ها در یخچال و کپک زدنشان می‌شوند. این ظرف‌ها را (پلاستیکی یا تلقی) در چند سایز تهیه کنید و با کمکشان به یخچالتان سر و سامان دهید.

خوراکی‌هایی که در فریزر قرار می‌دهید را هم به تفکیک در سبدهای نظم‌دهنده بگذارید و تاریخ خرید و مورد استفاده آن را با برچسب‌های کاغذی روی هر بسته بچسبانید.

جعبه دستمال کاغذی برای نظم به آشپزخانه

جعبه دستمال کاغذی را دور نریزید

جعبه دستمال‌کاغذی را بعد از تمام شدن دور نریزید از آنها برای مرتب کردن آشپزخانه استفاده کنید. با لبه تیز کارد، به سادگی چسب یک جهت از آن را باز کنید، کیسه‌های نایلونی اضافی را دانه دانه تا کنید و روی هم بچینید و سپس در جعبه بگذارید. سپس دوباره دیواره‌های مقوایی جعبه را به هم بچسبانید.

ترفندهای نظم دادن به  آشپزخانه

قرار نیست وسایل همیشه در کابینت باشند

دیواره یخچال می‌تواند مثل یک کابینت کوچک عمل کند، به شرط آنکه ابزار لازم را تهیه کرده باشید. استفاده از دیواره‌های یخچال و کابینت یکی از ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه است. اگر نمی‌خواهید نصب یک نظم‌دهنده دیواری یخچال شما را خراب کند، می‌توانید از دیواره داخلی یکی از کابینت‌ها استفاده کنید. نظرتان در مورد کابینت در هم ریخته زیر سینک چیست؟

مرتب کردن آشپزخانه

آبچکان فقط جای ظرف‌ها نیست

می‌توانید قوطی‌های کنسرو انبار شده در آشپزخانه را در یک نظم‌دهنده ظروف بچینید و گوشه یکی از کابینت‌ها بگذارید. اگر این روش به نظرتان جاگیر است، می‌توانید از یک زونکن استفاده کنید و کنسرو‌ها را داخل آن روی هم بچینید.

مرتب کردن آشپزخانه

سرویس غذا خوری را پراکنده نچینید

اگر بشقاب‌های دم دستی‌تان سنگین نیستند، با استفاده از نظم‌دهنده ظرف، هر دست بشقاب را در کنار هم بچینید. می‌توانید از این روش برای یکجا قرار دادن ظروف پیک‌نیک هم استفاده کنید. پس استفاده از نظم دهنده‌ها یکی از ترفندهای منظم کردن آشپزخانه است.

مرتب کردن آشپزخانه

مرتب کردن آشپزخانه با نظم دهنده‌ها

آویزی که حوله‌تان را روی آن قرار داده‌اید، از جهت دیگر هم قابل استفاده است. می‌توانید اسپری‌های شویده را از جهت داخل کابینت، روی آن آویزان کنید.

مرتب کردن آشپزخانه

تخته‌های برش را در کابینت رها نکنید

یک ترفند منظم کردن آشپزخانه نظم دادن به تخته‌های برش است. یک نظم‌دهنده ساده را به دیواره داخلی کابینت پیچ کنید و تخته‌های برش یا حتی سینی‌های چای را داخل آن بگذارید. می‌توانید چنین فضایی را برای قرار دادن جعبه‌های حبوبات و غلات هم ایجاد کنید.

مرتب کردن آشپزخانه

ملاقه‌ها را نجات دهید

با آویزهای ساده و کوچکی که می‌توانید به راحتی تهیه کنید، تکلیف ملاقه‌ها و کفگیرها را روشن کنید. در کابینت شما، جای خوبی برای نگهداری آنها خواهد بود.

رترفندهای مرتب کردن آشپزخانه

کابینت را بخش‌بندی کنید

یک میله پلاستیکی یا فلزی را داخل یکی از کابینت‌ها پیگ کنید و از شوینده‌های اسپری‌ای گرفته تا جارو دستی و وسایل دیگری از این دست را رویش آویزان کنید.

ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه

همه چیز را در آشپزخانه انبار نکنید

یکی از ترفندهای مرتب کردن آشپزخانه انبار نکردن است، قرار نیست همیشه شوینده‌ها را در کابینت آشپزخانه نگه‌دارید. اگر در خانه انباری دارید، با استفاده از سبدهای پلاستیکی، می‌توانید فضای مناسبی برای شوینده‌ها ایجاد کنید.

دیدگاه ها