خواص سبوس گندم در چیست؟

گندم نوعی گیاه است و از پوسته خارجی دانه آن (سبوس) برای درست کردن دارو استفاده می‌شود. سبوس گندم یک منبع سرشار از فیبر است که برای جلوگیری از بیماری‌های روده بزرگ (از جمله سرطان روده)، سرطان معده، سرطان سینه، مشکلات کیسه صفرا، هموروئید (بواسیر) و فتق هیاتال (بالا آمدن قسمتی از معده و کشیده شدن آن داخل دیافراگم) از طریق دهان مصرف می‌شود. سبوس برنج برای درمان یبوست، سندرم روده تحریک پذیر، کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیابت نیز مفید واقع می‌شود. اما واقعا خواص سبوس گندم در چیست و چطور بر سلامت بدن ما تاثیر می‌گذارد؟

خواص سبوس گندم در چیست و چگونه روی بدن تاثیر می‌گذارد؟

سبوس برنج سرعت حرکت روده بزرگ را افزایش می‌دهد، از این رو خروجی مدفوع و فرکانس شکم نیز بیشتر می‌شود.

موارد مصرف و اثرگذاری سبوس گندم

خواص سبوس گندم

در ادامه این مطلب در مورد خواص سبوس گندم با شما صحبت کرده‌ایم اما اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در این مورد هستید، مطلب دیگر در مورد فواید سبوس گندم را هم از دست ندهید.

یبوست

یکی از مهمترین خواص سبوس گندم تاثیر آن بر رفع یبوست است. مصرف سبوس گندم برای درمان یبوست خفیف و بازگرداندن عملکرد روده به حالت عادی موثر است اما به نظر نمی‌رسد قادر باشد مدفوع را نرم کند. برای درمان یبوست بهتر است روزانه ۲۰ تا ۲۵ گرم از آن مصرف شود. چنانچه این مقدار به ۴۰ گرم افزایش پیدا کند به نظر نمی‌رسد تاثیر بیشتری داشته باشد. در کودکان مصرف ۵ تا ۲۰ گرم، بسته به سن کودک به مدت دو سال، موثر عمل می‌کند.

پیشگیری از بواسیر

مصرف سبوس گندم احتمال ابتلا به بواسیر را کاهش می‌دهد. مصرف ۱۰ گرم سبوس گندم، دوبار در روز به مدت ۱۸ ماه برای بزرگسالان مفید خواهد بود.

فشار خون بالا

مصرف سبوس گندم می‌تواند فشار خون را کاهش دهد. ۳ تا ۶ گرم آرد گندم کامل، گندم پرک و برنج قهوه‌ای برای کاهش فشار خون موثر عمل می‌کند.

سندرم روده تحریک‌پذیر

خوردن سبوس گندم درد معده را کم می‌کند و عملکرد روده افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌ پذیر را بهبود می‌بخشد. با این حال سبوس برنج به اندازه صمغ گوار Guar Gum در درمان این بیماری تاثیر گذار نیست. روزانه مصرف ۳۰ گرم سبوس گندم به مدت ۱۲ هفته تاثیرگذار خواهد بود.

با وجود خواص درمانی که برای سبوس برنج شمردیم، هنوز محققان از اثرگذاری آن بر درمان سرطان روده و دیابت نوع دو چندان مطمئن نیستند. تحقیقات نشان داده‌اند که مصرف فیبر از جمله فیبر سبوس گندم، از تشکیل تومور در روده بزرگ و ظهور دوباره آن در افرادی که سابقه ابتلا به این نوع سرطان را دارند جلوگیری نمی‌کند. هم‌چنین به نظر می‌رسد سبوس برنج قادر نباشد قند خون را به طور مداوم کنترل کند و تاثیری بر بهبود فشار خون، کلسترول یا عوامل مرتبط با بیماری قلبی در بیماران مبتلا به دیابت نوع دو داشته باشد.

اثرات جانبی

خوردن گندم برای اغلب افراد از جمله کودکان بی‌خطر است اما ممکن است باعث ایجاد گاز و نفخ معده شود. مصرف سبوس برای خانم‌های باردار و شیرده بی‌خطر است.

اثرات متقابل 

همانطور که گفتیم سبوس گندم سرشار از فیبر است. فیبر می‌تواند جذب غذا را با کاهش روبرو کند و تاثیر دیگوکسین (لانوکسین)، داروی افزایش دهنده انقباض قلب را از بین ببرد. به عنوان یک قاعده کلی، هر دارویی که از طریق خوردن وارد بدن می‌شود باید یک ساعت قبل یا چهار ساعت بعد از خوردن سبوس گندم مصرف شود.

دیدگاه ها

  1. بنام خداوند بخشنده مهربان
    باسلام من یبوست مزاج دارم.بهترین زمان خوردن سبوس گندم کی میباشد؟

    1. سلام دوست عزیز، بهتر است قبل از غذا مصرف شود، صبح دو تا سه ساعت قبل از صبحانه!