۸ اشتباه رایج در تهیه پاپ کورن

پاپ کورن همراه ۹۰ دقیقه‌ی فوتبال و تاریکی سینماست. آماده کردن این هله‌هوله سالم و پرطرفدار در خانه کار آسانی است. کافی است از اشتباهاتی در ادامه مطلب آورده‌ایم پرهیز کنید و با چند بار آزمون و خطا، بهترین راه برای باز کردن دانه‌های ذرت را پیدا کنید.

روغن زیاد می‌ریزید؟

نگران چاق‌ شدن و کنار گذاشتن رژیم غذایی‌تان نیستید و به همین دلیل روغن زیادی را برای آماده کردن پاپ کورن در قابلمه می‌ریزید؟ مسئله اصلا کم‌کالری درست کردن پاپ کورن‌ها نیست.اگر روغنی که در قابلمه داغ می‌کنید زیاد باشد، ذره‌ها درست باز نمی‌شوند و به نتیجه‌ای که انتظار داشته‌اید نمی‌رسید.

بهترین راه برای آماده کردن این خوراکی، چرب کردن کامل کف ظرف با لایه نازکی از روغن البته روغن با کیفیت است. پس با دست و دلبازی بیش از حد، یک بند انگشت روغن در قابلمه نریزید.

ذرت‌ها نم کشیده‌اند؟

قرار دادن دانه‌های ذرت در جای نامناسب، ممکن است آنها را مرطوب کند. ذرت مرطوب حتی در روغن داغ هم به خوبی باز نمی‌شوند و قبل از آنکه بشکفد، سرخ شده یا می‌سوزد.

نمک دانه‌درشت به ذرت زده‌اید؟

هر چه نمکی که برای طعم‌دار کردن ذرت‌ها استفاده می‌کنید ریزتر باشد، پاپ کورن خوش‌طعم‌تری آماده می‌شود. نمک دانه درشت از روی ذرت‌ها سر می‌خورد و در نهایت پاپ کورنی که آماده کرده‌اید بی‌طعم می‌شود. اگر غذاهای خوش‌نمک بیشتر باب میل‌تان است و قصد دارید پاپ کورن خوش‌نمکی داشته باشید حواستان به ارتبلط بین چاقی و نمک هم باشد!

دنبال دستور خاصی می‌گردید؟

آماده کردن پاپ کورن خوش‌طعم فرمول دقیقی ندارد. همه می‌دانند که برای تهیه این خوراکی پرطرفدار باید کف قابلمه را خوب چرب کنند و روی حرارت زیاد قابلمه را داغ کنند، سپس ذرت‌ها را با کمی نمک در قابلمه بریزند و درش را ببندید.
درست است! با همین روش دانه‌های زرد تند تند باز می‌شوند و به در قابلمه می‌خورند، اما این همه ماجرا نیست. برای درست کردن پاپ کورن حرفه‌ای باید به خودتان فرصت آزمون و خطا بدهید. چند باری دانه‌ها را بسوزانید و چند بار آنها را سفت از روی حرارت بردارید تا بالاخره روش خاص خودتان را برای باز کردن ذرت‌ها پیدا کنید.

برای طعم‌دار شدنش به هر دری می‌زنید؟

برای آماده کردن پاپ کورن خوشمزه نیازی به استفاده کردن از ادویه‌های فراوان ندارید. تنها استفاده از کمی نمک برای درست کردن این خوراکی پرطرفدار کافی است. پس سراغ پودر سیر و آویشن و ادویه‌های دیگر نروید.

پاپ کورن

چند ساعت قبل از مهمانی پف فیل درست می‌کنید؟

هیچ چیز به اندازه پاپ کورن نم‌کشیده نمی‌تواند مهمان‌هایتان را پس بزند. برای روی میز گذاشتن این خوراکی عجله نکنید. آماده کردن پاپ کورن تنها پنج دقیقه از شما وقت می‌گیرد. پس همان زمانی که قصد سرو کردنش را دارید، آن را آماده کنید.

قابلمه را خوب تکان نمی‌دهید؟

در میانه باز شدن ذرت‌ها نباید در قابلمه را باز کنید و تنها با تکان دادن قابلمه روی حرارت بالاست که می‌توانید همه دانه‌ها را باز کنید. حواستان باشد که درست تکان ندادن قابلمه، باعث سوختن بعضی از ذرت‌ها و باز نشدن بعضی از آنها می‌شود.

با کره پاپ کورن می‌پزید؟

پاپ کورن یک هله هوله سالم است و نیازی نیست که برای سالم‌تر طبخ کردن آن زیاد از اندازه به خودتان زحمت بدهید. برای درست کردن آن، تنها کافی است کمی روغن مخصوص سرخ کردنی در قابلمه بریزید؛ پس بیهوده سراغ روغن خرما و کره و روغن زیتون نروید.
یادتان نرود که این خوراکی روی حرارت بالا آماده می‌شود و اگر روغنی که استفاده می‌کنید توان تحمل آن دما را نداشته باشد، ضرر زیادی به بدنتان می‌رسد.

دیدگاه ها