طرز تهیه بروسکتا پنیری ؛ یک میان‌وعده خلاقانه و ساده با سس پستو

بروسکتا
آسان
4 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

بروسکتا نوعی پیش غذای کلاسیک ایتالیایی است که از نان برشته شده آغشته به کره یا روغن زیتون و سبزیجات و سس‌های مختلفی تشکیل می‌شود که روی نان قرار می‌گیرند. سبزیجات و سسی که روی نان بروسکتا قرار می‌گیرند می‌توانند بسته به میل و سلیقه شما متفاوت باشند و اینبار می‌خواهیم طرز تهیه این غذا با سس هلندی پستو را به شما آموزش دهیم.

اما ما می‌خواهیم با استفاده از سس پستو یک ترکیب بسیار هوس بر انگیز برای درست کردن بروسکتا معرفی کنیم. سس پستو نوعی سس سنتی هلندیسرشار از ریحان، سیر، گردو و فلفل دلمه‌ای است. کباب کردن فلفل دلمه‌ای با پوست، سپس گرفتن پوست آن و برش دادنش عطر و بافت خوبی به سس پستو و بروسکتای فلفل دلمه‌ای می‌دهد.

با اضافه کردن کمی از پنیر پنج ستاره آمل و فلفل قرمز پرک به بروسکتا ، پیش غذای خاص و جذاب شما آماده است. فراموش نکنید که بروسکتا باید کاملا تازه سرو شود تا بتوان لذت نان ترد آن را قبل از شل شدن نان تست بر اثر موادی که روی آن قرار می‌گیرند زیر دندان احساس کرد. پنیر پنج ستاره آمل کلاسیک با طعمی خاص و منحصر به فرد بروسکتای پنیری بی‌نظیری برای شما می‌سازد.

در این مطلب روش تهیه بروسکتای فلفل دلمه ای را آموزش می‌دهیم اما پیشنهاد ما این است که انواع شناخته شده‌تر بروسکتا مثل گوجه فرنگی و ریحان و پنیر را هم حتما امتحان کنید.

مواد لازم برای تهیه بروسکتا با پنیر پنج ستاره آمل

 • سس چیلی سبزیک‌چهارم قاشق غذاخوری
 • فلفل دلمه‌ای قرمزیک عدد متوسط
 • پنیر پنج ستاره آمل کم چربسه‌چهارم فنجان (رنده یا ریز خرد شده)
 • فلفل قرمز پرک یا پاپریکابه مقدار لازم
 • باگت فرانسویدو عدد
 • کره دویچه مارکن کالهبه مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه سس پستو

 • ریحانیک‌چهارم فنجان خرد شده
 • اسفناجنصف فنجان خرد شده
 • گردویک‌چهارم فنجان خرد شده
 • پنیر پستو قرمز و سبز کالهیک‌چهارم فنجان خرد شده
 • شیر پر چرب کالهیک‌چهارم فنجان
 • سیریک قاشق غذاخوری (ریز خرد شده)

طرز تهیه بروسکتا پنیری با پنیر پنج ستاره آمل

مرحله اول

برای تهیه بروسکتا پنیری خوشمزه با پنیر پنج ستاره آمل و سس پستو بهتر است ابتدا نان این غذای ایتالیایی را آماده کنید. پس برای شروع نان باگت فرانسوی را از عرض به تکه های مساوی و متوسط تقسیم کنید. این میان‌وعده خوشمزه را بخاطر ظاهرش می‌توانید نوعی مینی‌پیتزا هم به حساب بیاورید.

مرحله دوم

پس از برش دادن نان روی هر برش نان کره دویچه مارکن بمالید و ۱۰ تا ۱۲ دقیقه تکه های نان را داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا جایی که خوب ترد و برشته شوند؛ البته به جای فر از تستر هم می‌توانید کمک بگیرید! سپس نان‌ها را کنار بگذارید. روی فلفل دلمه‌ای را روغن بمالید و به کمک یک چنگال آن را روی اجاق کباب کنید تا پوست آن از هر طرف سیاه شود. فلفل‌ را بشویید و پوست آن را بگیرید. سپس آن را نگینی خرد کنید.

مرحله سوم

برای تهیه سس پستو در یک ماهیتابه گود مقداری آب بجوشانید و ترکیب اسفناج و ریحان را اضافه کنید، هم بزنید و روی حرارت متوسط به مدت دو دقیقه بپزید. سپس آب‌کشی کرده و روی آن یک دور آب سرد بگردانید. تمام مواد اولیه سس را داخل میکسر بریزید و مخلوط کنید تا خوب نرم شوند. سس پستو آماده است.

مرحله چهارم

حالا در یک کاسه گود سس پستو و فلفل دلمه‌ای خرد شده را مخلوط کنید و هم بزنید.  از ترکیب به دست آمده مقداری روی هر تکه نان بریزید. روی آن را با تکه‌هایی از پنیر پنج ستاره آمل کم چرب و فلفل پرک را اضافه کنید و از بروسکتای پنیری خود لذت ببرید. نوش جان!

دیدگاه ها