طرز تهیه بیسکوکیک با ماست همراه با ویدیو

طرز تهیه بیسکوکیک با ماست سون
آسان
2 نفر
آماده سازی
بیش 90دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

بیسکوکیک ماستی یک دسر مشابه چیزکیک است که به جای پنیر و شیر با استفاده از ماست سون تهیه می‌شود. دسر سبک و خوشمزه‌ی بیسکوکیک در واقع ترکیبی از بافت کریسپی بیسکوییت، عطر مطبوع هِل، و ژله با رایحه و طعم آلوورا است. تهیه‌ی این دسر خوشمزه بسیار ساده است و کار چندانی از شما نمی‌برد، فقط باید دقت کنید که برای تهیه این دسر حدود دو ساعت وقت آماده‌سازی را در نظر بگیرید. برای بهتر دنبال کردن پروسه تهیه بیسکوکیک با ماست سون می‌توانید ویدیویی که در پایان طرز تهیه قرار داده شده است را مشاهده کنید. چه چیزی بهتر از این که در یک روز تعطیل خودتان را به یک دسر جذاب دعوت کنید!

مواد لازم برای تهیه بیسکوکیک ماستی

  • ماست سون 70 گرم
  • بیسکوییت پتی بور50 گرم
  • کره پاستوریزه دویچه مارکن (آب‌شده)40 گرم
  • پودر هل30 گرم
  • ژله آلوورا25 گرم
  • آب جوشسه قاشق سوپ خوری

طرز تهیه بیسکوکیک با ماست سون کاله

مرحله اول

بیسکوییت‌های پتی بور را داخل یک کاسه بریزید و حسابی بکوبید تا کاملا خرد شوند. کره آب‌شده و پودر هل را به بیسکوییت‌ها اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید تا مخلوط یکدست شود. یک عدد قالب فلزی (مثل ویدیو) بردارید و کف آن به اندازه یک لایه بیسکوییت بریزید. با یک قاشق بیسکوییت‌ها را فشار دهید تا فشرده شوند. قالب‌ها را به مدت یک ساعت در فریزر بگذارید تا مثل یک لایه بیسکوییتی سفت شوند.

مرحله دوم

ماست سون کم چرب را بردارید و 70 گرم از آن را داخل یک کاسه بریزید. در یک لیوان پودر ژله آلوورا را همراه با آب جوش بریزید و حسابی هم بزنید. می‌توانید ژله و آب جوش را چند دقیقه روی بخار کتری بگذارید تا ژلاتین در آب بهتر حل شود. نوبت اضافه کردن ماست است. پس از افزودن به مواد، آن‌ها را خوب هم بزنید. حالا این مایع سفید رنگ را روی بیسکوییت‌ها بریزید و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید تا ژله ببندد. اکنون می‌‎توانید دسر خوشمزه و ساده‌ بیسکوکیک را با ماست کم چرب سون میل کنید!

دیدگاه ها