طرز تهیه بیسکوییت اوریو خانگی ترد و خوشمزه

طرز تهیه بیسکوییت اوریو
آسان
۶ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
30 تا 60 دقیقه

بیسکوییت اوریو درست مانند کیک‌های براونی، از دسرهای محبوب در میان بچه‌هاست. این بیسکوییت در سوپر مارکت‌های ایران هم یافت می‌شود، اما درست کردن آن در خانه آنقدر ساده است که اگر دستور پخت آن را یاد بگیرید اصلا بعید نیست که این کوکی‌های خوشمزه تبدیل به پایه ثابت میان وعده‌های خانگی‌تان بشوند.

اوریو خانگی یک میان وعده‌ی خوشمزه و مفید برای کسانی است که شیرینی‌جات خیلی دوست دارند. در ضمن برای جذب کردن مهمان‌های مشکل پسند و شیک، این انتخاب بسیار خوبی است. برای درست کردن اوریو خانگی کافی است کمی حوصله به خرج دهید. آستین‌های‌تان را بالا بزنید و مواد اولیه لازم برای تهیه بیسکوییت اوریو را آماده کنید. بهانه‌ی خوبی برای غافلگیر کردن فرزندتان است!

درست کردن بیسکوییت اوریو خانگی دو مرحله دارد. ابتدا باید کوکی‌ها را درست کنید، و سپس کرم سفید رنگی که وسط کوکی‌ها می‌گذارند را تهیه کنید و همه‌ی این مواد را به شکل بیسکوییت اوریو خانگی در بیاورید.

مواد لازم برای تهیه بیسکوییت اوریو خانگی

 • کره کالهنصف فنجان (۱۰۰ گرم)
 • شکر یا پودر قندیک فنجان
 • عصاره یا پودر وانیلیک قاشق چای خوری
 • نمکنصف قاشق چای خوری
 • تخم مرغ بزرگیک عدد
 • پودر کاکائو تلخیک چهارم فنجان
 • آرد سفیدیک و نیم فنجان

مواد لازم برای تهیه کرم میان بیسکوییت اوریو

 • شکردو فنجان
 • پنیر خامه‌ای ویلی۱۰۰ گرم
 • عصاره یا پودر وانیلیک قاشق چای خوری
 • نمکیک هشتم قاشق چای خوری

طرز تهیه بیسکوییت اوریو خانگی

مرحله اول

همان طور که گفتیم این بیسکوییت را باید در دو مرحله درست کنید. قبل از هر کاری فر را روشن کنید و روی درجه ۱۷۰-۱۸۰ سانتی گراد بگذارید تا حسابی گرم شود. کره را قبل از شروع آشپزی بیرون از یخچال بگذارید تا آب شود. حالا مواد اولیه را بردارید و طبق دستور زیر مرحله به مرحله پیش بروید تا این بیسکوییت خوشمزه‌ را در خانه درست کنید.

برای شروع کار یک کاسه بزرگ بردارید. کره (که قبلا آب شده) را داخل آن بریزید و شکر را به آن اضافه کنید. همزن را روی دور متوسط بگذارید و این مواد را هم بزنید تا مخلوط شوند و شکل نرمی به خود بگیرند. لازم نیست بیشتر از دو دقیقه به خودتان زحمت هم زدن بدهید. وقتی حسابی مخلوط شدند، عصاره یا پودر وانیل و نمک را اضافه کنید. خوب است بدانید که عصاره یا سیروپ وانیل که حالت مایع دارد بیشتر از پودر وانیل به کوکی عطر و طعم می‌دهد. این مواد را به هم بزنید تا مخلوط شوند.

مرحله دوم

حالا باید با استفاده پاتیل جمع کن (که به آن لیسک هم می‌گویند و از فروشگاه لوازم قنادی می‌توانید تهیه کنید) دور ظرف را تمیز کنید. این کار چه دلیلی دارد؟ وقتی شکر و کره را هم می‌زنید، به علت غلظت‌ بالا و هم زدن با همزن، بخش زیادی از این مایع به دیواره‌های ظرف می‌چسبد که برای جلوگیری از دورریز آن‌ها باید این کار را انجام بدهید. بعد از تمیز کردن، تخم مرغ را اضافه کنید و با دور کند همزن هم بزنید (دو دقیقه) تا مخلوط شوند. پودر کاکائوی تلخ را الک کنید و به مخلوط اضافه کنید. الک کردن برای این است که دانه‌های کاکائو ریز شوند و راحت‌تر با بقیه مواد مخلوط شوند. سپس برای دو دقیقه با دور کند همزن بزنید.

مرحله سوم

آرد سفید را بردارید و الک کنید. کم کم آرد الک شده را به مخلوط اضافه کنید و سعی کنید همزمان هم بزنید تا همه مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. وقتی که همه‌ی آرد را اضافه کردید، یک ظرف تخت بردارید و همه‌ی مایع سفتی که الان دارید را کف آن بریزید، به طوری که ارتفاع مایع حدود یک تا دو سانتی متر باشد. یک سینی برای گذاشتن داخل فر بردارید و کف آن را کاغذ آشپزی بگذارید و چرب کنید. یک قالب کوچک دایره‌ای (اندازه بیسکوییت و کوکی) بردارید و از خمیر سفتی که پهن کردید، دایره‌های کوچک جدا کنید و روی سینی که چرب کردید، کنار هم بچینید. سعی کنید ارتفاع هر کدام از کوکی‌ها را یک اندازه در بیاورید. سینی را داخل فر بگذارید و حدود ۱۰-۱۵ دقیقه فرصت پخت به آن بدهید. زمانی که کناره‌های شیرینی سفت و طرد شد، سینی را از فر خارج کنید و بیرون بگذارید تا سرد شود.

مرحله چهارم

در این مرحله‌ی بسیار ساده، شما یاد می‌گیرید که کرم وانیلی وسط بیسکوییت اوریو را به صورت خانگی درست کنید. یک کاسه‌ بزرگ بردارید. پودر قند، پنیر ویلی، عصاره وانیل و نمک را داخل آن بریزید. همزن را روشن کنید و با دور متوسط آنقدر هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. در این مرحله می‌توانید کمی پودر شکلات اضافه کنید تا کرم به جای اینکه طعم وانیلی داشته باشد، شکلاتی بشود. ولی بیسکوییت اوریو کلاسیک با کرم وانیلی درست می‌شود.

مرحله پنجم

کم کم به مرحله‌ی خوردن بیسکوییت اوریو خانگی خوشمزه نزدیک می‌شویم! حالا که هم کوکی و هم کرم وسط کوکی را تهیه کردید، وقتش است که این دو را ترکیب کنید. یکی از کوکی‌ها را بردارید و روی آن یک لایه با ارتفاع نیم سانت، کرم وانیلی بریزید و یک کوکی دیگر به صورت ساندویچی رویش بگذارید. این کار را برای همه‌ی کوکی‌ها تکرار کنید.

بیسکوییت اوریو خانگی خوشمزه شما حاضر است! این بیسکوییت‌ها را به عنوان یک میان وعده‌ی سالم برای فرزند مدرسه‌ای تان درست کنید! جالب است بدانید که این بیسکوییت یکی از پرطرفدارترین بیسکوییت‌های جهان است. اگر نگران کالری آن هستید باید بدانید که هر عدد بیسکوییت ۱۶۵ کالری دارد. در ضمن هر بیسکوییتاوریو خانگی، حدودا  یک گرم پروتئین دارد. امیدواریم که از خوردن این بیسکوییت نهایت لذت را ببرید!

دیدگاه ها