طرز تهیه ساندویچ فیله مرغ کبابی

طرز تهیه ساندویچ فیله مرغ کبابی
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

در جنوب شهر آتلانتا ساندویچ فیله مرغ به عنوان یک خوراک لذیذ در بین مردم شناخته شده است. رستوران چیک فیله که این غذا را طبخ می‌کند در سال ۱۹۴۶ تاسیس شده و حالا به بیش از ۲۰۰۰ مکان در سراسر کشور گسترش یافته و این دستور طبخ را معروف‌تر کرده است. قرار است یاد بگیریم این غذای خوشمزه و ساده را چطور در خانه درست کنیم. یک نان همبرگر که کمی به کره آغشته شده و کمی شیرین است، چاشنی‌های بی‌نظیر، سینه مرغ سرخ شدهٔ ترد، و تکه‌های خیارشور یک ترکیب عالی و جادویی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

نمی‌شود صبر کرد تا روزی به امریکا سفر کنیم، پس بر آن شدیم که این دستور طبخ را به منزل شما بیاوریم. برای فیله مرغ معروف استفاده از مایع مخصوص غیرقابل انکار است. در حالت ایده آل، بایستی مرغ را یک شب تا صبح در مایع بخوابانید. اما اگر فقط می‌خواهید دو ساندویچ درست کنید، یک ساعت هم برای آن کافی است. یک آرد مخلوط نمدار برای پوشاندن روی گوشت استفاده می‌شود تا موقع سرخ کردن، از آن محافظت شود و بافت تردی به آن بدهد. به جای سرخ کردن عمیق، در اینجا شما می‌توانید نتایج مشابه خوشمزه که با پخت و سرخ کردن به دست می‌آید را مشاهده کنید. مرغ خود را بین نان‌های تند و کره ای همراه با تکه‌های تره فرنگی بگذارید و از خوردن ساندویچ خود لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه ساندویچ فیله مرغ کبابی

 • سینه مرغیک عدد
 • فلفل هندییک چهارم قاشق چای‌خوری
 • شکرسه قاشق غذاخوری
 • پاپریکایک قاشق چای‌خوری
 • شیر نصف پیمانه
 • فلفل سیاهبه مقدار لازم
 • تخم مرغ یک عدد
 • آردسه چهارم فنجان
 • شیر خشکیک قاشق غذاخوری
 • پودر سوخارینیم قاشق چای‌خوری
 • روغن بادام‌زمینینصف پیمانه
 • نان همبرگردو عدد
 • خیارشورشش عدد
 • کرهیک قاشق غذاخوری

طرز تهیه ساندویچ فیله مرغ کبابی

مرحله اول

سینه مرغ را روی تخته برش قرار دهید، دستتان را روی آن بگذارید و با دقت به صورت افقی آن را برش دهید و به دو تکه تقسیم کنید. ۳ قاشق غذا خوری نمک و ۲ قاشق غذا خوری شکر را  در یک کاسه‌ی متوسط بریزید و آب به آن‌ها اضافه کنید. سپس سینه مرغ را داخل آن بگذارید. روی کاسه را بپوشانید و ۱ ساعت به آن فرصت دهید. (بعضی‌ها به جای آب از آب ترشی یا آب شور در این مایع استفاده می‌کنند شما نیز می‌توانید آنها را امتحان کنید. شاید از آن‌ها بیشتر خوشتان آمد.)

مرحله دوم

پاپریکا، فلفل هندی و مقداری فلفل سیاه را در یک کاسه کوچک بریزید و هم بزنید. در کاسه دومی (متوسط) شیر و تخم‌ مرغ را با هم ترکیب کنید. در کاسه سومی هم آرد، شیر خشک، پودر سوخاری و باقی‌مانده ادویه، نمک و شکر را با هم ترکیب کنید. به اندازه یک تا دو قاشق غذا خوری از مایع شیر را به آرد اضافه کنید و با استفاده از نوک انگشتتان آن را مالش دهید تا آرد کمی مرطوب شود.

مرحله سوم

روغن بادام زمینی را در تابه‌ای بزرگ روی شعله متوسط گرم کنید. مرغ‌ها را از مایع خارج کرده و با دستمال کاغذی کمی خشک کنید و تمام مخلوط ادویه‌ها را به آن اضافه کنید. مرغ را در مخلوط شیر بزنید و بیرون آورید، سپس از دو طرف در آرد بگذارید تا پوشیده شود.

مرحله چهارم

تابه را روی اجاق بگذارید و در آن روغن بریزید تا داغ شود. سپس مرغ را در تابه بگذارید و سرخ کنید تا رنگ آن طلایی شود. بعد از ۳-۴ دقیقه آن را برگردانید و سرخ کنید. به طرف دوم هم ۳-۴ دقیقه فرصت پختن بدهید. وقتی مرغ‌ها را از تابه خارج کردید روی دستمال‌های روغن‌گیر قرار دهید تا روغن اضافی آن را جذب کند.

مرحله پنجم

زمانی که مرغ در حال سرخ شدن است نان‌هایتان را دو قسمت کنید و درون تابه‌ای متوسط روی شعله متوسط داخل آنها را برشته کنید. سپس آنها را کره بمالید و تکه‌های خیارشور را روی نان زیرین قرار دهید.

مرحله ششم

تکه مرغ را روی نان زیرین بگذارید و با تکه نان بالایی ساندویچ خود را تکمیل کنید. حالا می‌توانید از ساندویچ مرغ خود لذت ببرید. اگر تعداد میهمان‌ها بیشتر بود، می‌توانید مواد را در عدد مناسب ضرب کنید و برای عده بیشتری این ساندویچ فیله مرغ را بپزید.

دیدگاه ها