سوپ خامه
۴ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
987 بازدید

طرز تهیه سوپ خامه مجلسی و خوشمزه به دو روش

در هر آشپزخانه‌ای، سوپ شیر یا خامه با روشی متفاوت پخته می‌شود و حتی ترکیبات آن هم بسته به ذائقه اهل خانه کم و زیاد می‌شود. ایتالیایی‌ها برای پخت این سوپ سراغ نیوکی می‌روند. برای تهیه سوپ خامه و نیوکی نیازی نیست به ایتالیا سفر کنید. می‌توانید از سوپر مارکت‌های اطراف خانه‌تان یک بسته از این ماده خمیری را تهیه کنید و برای پخت این سوپ متفاوت و خوشمزه دست بکار شوید.

کره کاله خرید آنلاین یک چهارم پیمانه
کدو سبز بزرگ یک عدد
کرفس دو ساقه
پیاز بزرگ یک عدد
فلفل دلمه‌ای نصف یک
هویج دو عدد
سیر چهار حبه
آرد یک چهارم پیمانه
آب مرغ سه پیمانه
شیر کاله خرید آنلاین سه چهارم پیمانه
خامه فرادما کاله خرید آنلاین یک چهارم پیمانه
مرغ خرد شده دو قسمت
اسفناج خرد شده دو پیمانه
نمک و فلفل به مقدار لازم
جوز هندی یک چهارم قاشق چای‌خوری
آویشن نصف قاشق چای‌خوری
جو پوست کنده دو پیمانه
فیله مرغ دو عدد
هویج بزرگ یک عدد
قارچ شش عدد
جعفری یک دسته کوچک
شیر کاله خرید آنلاین یک لیتر
کره کاله خرید آنلاین ۵۰ گرم
خامه ترش کاله خرید آنلاین به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

مرحله اول

در یک تابه یک‌چهارم پیمانه روغن زیتون بریزید و روی شعله گاز قرار دهید. سپس یک‌چهارم پیمانه کره را به آن اضافه کنید. بگذارید تا کره آب شود و با روغن زیتون حرارت ببیند.

در این مدت کدو را به‌ صورت نگینی خرد کرده و به ‌تابه اضافه کنید. کرفس و پیاز و فلفل دلمه را هم به همان صورت خرد کرده و به مواد ‌تابه اضافه کنید و تفت دهید. سپس هویج را به‌صورت خلالی خرد کرده و به مواد اضافه کنید و خوب تفت دهید.

چهار حبه سیر را له یا رنده و به ‌تابه اضافه کنید. بعد از تفت دادن و مخلوط کردن مواد، یک‌چهارم پیمانه آرد را به درون تابه بریزید و به مدت دو دقیقه مواد را هم بزنید تا بپزند.

مرحله دوم

بعد از پخته شدن مواد سوپ خامه، سه پیمانه آب مرغ را به آن اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه مواد سوپ خامه را هم بزنید. بعد از ۵ دقیقه، مخلوط شیر و خامه را به مایه سوپ اضافه کنید و مقداری هم بزنید. بگذارید تا سوپ خامه کاملا سفت و غلیظ شود و با ملایمت بجوشد.

مرحله سوم

مرغ پخته تکه تکه شده و نیم کیلو نیوکی کوچک را به مایه اضافه کنید. نوکی یا نیوکی ماده‌ای خمیری است که با استفاده از آرد سمولینا، آرد معمولی گندم، تخم مرغ، پنیر، سیب زمینی، پودر نان درست شود که می‌توانید آن را از سوپرمارکت تهیه کنید.

بعد اسفناج را هم به سوپ اضافه کرده و خوب مواد را روی شعله هم بزنید تا مخلوط شوند و بپزند. بعد از جا افتادن سوپ خامه، آن را با نمک و فلفل و ادویه‌های مختلف از جمله آویشن و جوز هندی طعم‌دهی و سرو کنید.

مرحله اول

ابتدا جو را پاک کنید و به مدت دو ساعت خیس کنید. سپس آن را در قابلمه بریزید. یک لیتر آب به آن اضافه کنید و روی شعله قرار دهید و بگذارید تا بجوشد. بعد از جوشیدن، شعله را کم کرده و اجازه دهید که جو نیم‌پز شود.

در این مدت هویج را به‌ صورت نگینی یا خلالی خرد کنید. قارچ‌ها را هم به شکل ورقه ورقه خرد کنید. بعد جعفری را ریز ریز خرد کنید.

مرحله دوم

بعد از نیم‌پز شدن جو، فیله مرغ را به قابلمه بریزید. بعد از پخته شدن فیله، آن را از قابلمه در آورید و ریش ریش کنید و دوباره به جو اضافه کنید. قارچ را به مواد اضافه کنید. بعد از آن هویج را به سوپ خامه اضافه کنید و بگذارید مواد کاملا پخته شوند.

مرحله سوم

اجازه دهید مقداری آب سوپ گرفته شود و بعد از آن کره و نمک را به آن اضافه کنید. بعد از جا افتادن سوپ و پخته شدن همه مواد آن، شیر را به آن اضافه کنید. در این مرحله از طبخ سوپ خامه، مواد را در حرارت متوسط هم زده و اجازه دهید که مواد با شیر بجوشند و به اصطلاح سوپ جا بیفتد.

مرحله چهارم

وقتی که سوپ به غلظت دلخواه رسید، شعله را خاموش کنی و خامه ترش را اضافه کنید. سوپ را هم بزنید و در قابلمه را بگذارید. ۱۰دقیقه بعد سوپ را داخل ظرفی سرو کنید و روی آن را با کمی جعفری و مرغ ریش ریش شده تزیین کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.