طرز تهیه فیلینگ پوره میوه ساده برای انواع کیک اسفنجی

طرز تهیه فیلینگ پوره میوه
آسان
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

فیلینگ پوره میوه یک ایده خلاقانه و خوشمزه برای تزیین و سرو کیک و دسرهاست. این فیلینگ با استفاده از میوه‌های مختلف و انواع خامه تهیه می‌شود و می‌تواند سفره‌ شما را در هر مناسبتی تزیین کند. ترکیب میوه‌های تازه و خامه، یک تجربه‌ خوشمزه و بی‌نظیر برای مهمانی شما ایجاد خواهد کرد. در ادامه، ما به شما طرز تهیه فیلینگ پوره میوه ساده و لذیذ را آموزش می‌دهیم.

مواد لازم برای تهیه فیلینگ پوره میوه

  • پوره میوه دلخواه ۵۰۰ گرم
  • شکر ۵۰۰ گرم
  • نشاسته ۱۰ گرم
  • خامه سولیانو به مقدار لازم

طرز تهیه فیلینگ پوره میوه

پوره کردن میوه

مراحل تهیه پوره برای فیلینگ

اولین مرحله از طرز تهیه فیلینگ پوره میوه این است که ابتدا شکر و پوره میوه را روی اجاق گاز قرار دهید و بعد از این که جوشید نشاسته را به آن اضافه کنید و به مدت ۶ دقیقه بگذارید بجوشد.

استفاده از فیلینگ در مغزی کیک

فیلینگ کیک با پوره میوه و خامه سولانو

حالا که پوره میوه شما آماده است باید پس از خنک شدن آن خامه را به آن اضافه کنید و بعد فیلنگ نهایی را داخل قیف مناسب بریزید و در مغزی کیک یا همان وسط کیک استفاده کنید. یادتان باشد به ازای هر یک کیلوگرم خامه ۲۰۰ گرم پوره میوه استفاده می‌شود. یادتان باشد می‌توانید پوره را جدا و خامه را جدا استفاده کنید.

نکته: آلبالو از آن دسته میوه‌هاست که می‌توانید آن را به صورت مستقیم روی مغزی کیک استفاده کرد.

نکات تکمیلی برای تهیه انواع فیلینگ

فیلینگ یکی از روش‌های خوب برای جذاب و خوشمزه‌تر کردن انواع کیک‌های اسفنجی است. در واقع تهیه فیلینگ همان‌طور که بالا هم خواندید کار ساده‌ای است اما خوب است نکاتی را در مورد فیلینگ و انواع فیلینگ بدانید.

تفاوت فیلینگ و فراستینگ

فیلینگ (Filling) یک لایه برای داخل کیک یا به عبارتی لایه‌‌های داخلی کیک است. اما متاسفانه عده‌ای به لایه رویی کیک هم فیلینگ می‌گویند که این نادرست است چون لایه رویی که برای تزیین کیک استفاده می‌شود فراستینگ است.

دیدگاه ها