طرز تهیه موس شکلات سفید مجلسی و خوشمزه

طرز تهیه موس شکلات سفید
آسان
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

موس شکلات سفید، یک دسر شیرین و خامه‌ای با طعم دلچسب و رنگ دلپذیر است که در بین عشاق شکلات و دسرهای شیرین بسیار محبوب است. برای هر مناسبت و جشنی مناسب است و همیشه به عنوان یک انتخاب لذت‌بخش به شمار می‌آید. در ادامه، طرز تهیه موس شکلات سفید را برای شما شرح می‌دهیم تا شما هم بتوانید به راحتی آن را تهیه کنید و از آن لذت ببرید. موس شکلات سفید را می‌توانید برای تهیه موس کیک هم استفاده کنید. طرز تهیه کیک موس شکلاتی را در کتاب کاله بخوانید.

مواد لازم برای تهیه موس شکلات سفید

  • شکلات سفید سوربن ۵۰۰ گرم
  • خامه پاستوریزه کاله ۷۵۰ گرم
  • شیر پر چرب کاله ۳۰۰ گرم
  • پودر ژلاتین ۳۵ گرم
  • وانیل ۱ گرم

طرز تهیه موس شکلات سفید

آب کردن شکلات سفید

آب کردن شکلات سفید

اولین مرحله از طرز تهیه موس شکلات سفید این است که شکلات سفید را به روش بن ماری ذوب کرده و بعد خامه‌ای که از قبل از یخچال در آورده‌اید و به دمای محیط رسیده را به آن اضافه کنید. سپس شیر و ژلاتین را بن ماری کرده و به شکلات و خامه اضافه و مخلوط کنید.

اضافه کردن وانیل و نگهداری موس در فریزر

طرز تهیه موس شکلات سفید

اکنون نوبت آن رسیده که در آخرین مرحله وانیل را اضافه کرده و با لیسک هم بزنید تا مواد کاملا یکدست شود و سپس در قالب سیلیکونی ریخته و در یخچال به مدت یک تا دو ساعت قرار دهید تا موس شما سفت و یک‌دست شود. در نهایت موس را از یخچال خارج کنید و روی آن را با تکه‌های شکلات سفید یا خرده شکلات سفید یا میوه‌های فصل مثل توت فرنگی، شاه توت یا تمشک یا حتی برش‌های انبه تازه و چند برگ نعنا روی آن را تزیین کنید و بپوشانید. نوش جان!

نکته: اگر دوست دارید رنگ موس‌تان یک رنگ دیگر باشد می‌توانید هنگام آماده کردن آن در مرحله آخر به آن مقداری آب لبو اضافه کنید تا رنگ آن قرمز شود یا از رنگ‌های خوراکی مجاز استفاده کنید.

دیدگاه ها