طرز تهیه نان یا خمیر پیتزا با ساده‌ترین روش

طرز تهیه نان پیتزا یا همان خمیر پیتزا
آسان
۲ نفر
آماده سازی
بیش 90دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

این دستورالعمل برای خمیر نان پیتزا، دستوری است که مدت‌ها روی آن کار شده، مواد آن را آنقدر کم و زیاد کردیم تا به نتیجه‌ دلخواه برسیم. ممکن است این دستور مانند دستور‌های دیگر طرز تهیه خمیر پیتزا با مخمر که می‌توان از قنادی‌ها تهیه کرد، به نظر برسد اما مسئله‌ مهم در این دستور تهیه خمیر پیتزا برای ما این بود که سادگی خودش را حفظ کند.

طرز تهیه نان پیتزایی ما راحت است و حتی می‌توانید آن را در فریزر نگه دارید و بعدا از آن استفاده کنید. روی آن سس و پنیر بریزید و آن را بپزید تا پف کند و یک پیتزای خانگی عالی داشته ‌باشید. با ما همراه باشید تا طرز تهیه نان پیتزا یا خمیر پیتزا را فرا بگیرید تا با آن بهترین پیتزاهای خانگی را بپزید.

خمیر پیتزا را تا مدت سه ماه می‌توانید درون فریزر نگه دارید ۱۲ ساعت قبل از پخت آن را از فریزر خارج کنید.

مواد لازم برای تهیه نان پیتزا

 • مخمر یک قاشق چای‌خوری
 • آب ولرم سه چهارم فنجان
 • آرد دو فنجان
 • نمک یک و نیم قاشق چای‌خوری

طرز تهیه نان پیتزا

مرحله اول

مخمر را در آب ولرم بریزید و آنقدر هم بزنید تا زمانی که مخمر در آب حل شود.

مرحله دوم

آرد و نمک را برای درست شدن خمیر با هم مخلوط کنید و سپس همه را به مخلوط آب و مخمر اضافه کنید. آن را با یک قاشق فلزی هم بزنید تا خمیر کش‌دار شود.

مرحله سوم

سپس خمیر را حدود ۵ دقیقه ورز دهید. خمیر را با دست ورز دهید. خمیر باید به حالتی برسد که وقتی انگشتتان را در آن فرو می‌برید به حالت قبلی خودش برگردد. بین ۵ تا ۸ دقیقه این کار را ادامه دهید. اگر خمیر به کاسه یا دستتان می‌چسبد یک قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه کنید تا این چسبندگی از بین برود و راحت‌تر به کارتان ادامه دهید. حواستان باشد که خیلی آرد به آن اضافه نکنید.

مرحله چهارم

بین یک تا یک ساعت‌و‌نیم به خمیر فرصت دهید تا پف کند. برای این کار سطح کاسه را تمیز کنید تمام سطح آن را با مقدار کمی روغن بپوشانید و خمیر پیتزا را درون آن بگذارید، روی کاسه را با در پوش بپوشانید تا پف کند. بعد از آن خمیر پیتزا شما آماده مصرف یا فریز شدن است.

نکاتی برای تهیه خمیر پیتزا

 • در این دستور ما کار مخلوط کردن را با دست انجام دادیم اما اگر می‌خواهید، می‌توانید این خمیر پیتزایتان را با همزن ایستاده مجهز به قلاب خمیر تهیه کنید.
 • اگر عجله دارید و می‌خواهید خمیر تهیه شده را سریع استفاده کنید، می‌توانید بی‌خیال پف کردن خمیر شوید و خمیرتان را یک ساعت‌ونیم استراحت ندهید. فقط دقت کنید در این حالت یک پیتزا با خمیر نازک و طعمی شبیه کراکر خواهید داشت.

 • خمیر را در یخچال نگهدارید. اگر می‌خواهید چند هفته دیگر پیتزا را بپزید روی کاسه را بپوشانید و آن را فریز کنید. اگر زمان کافی دارید ابتدا یک تا یک ساعت‌ونیم خمیر را بیرون بگذارید تا پف کند سپس آن را درون فریزر قرار دهید.

طرز تهیه پیتزا با خمیر پیتزا خانگی

 • اگر خمیرتان را فریز کرده‌اید قبل از استفاده، آن را فریزر خارج کنید تا به دمای عادی برسد. فر را روی درجه ۵۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا همه قسمت‌های آن هم دما شوند. طبقه بالای فر را برای پخت آماده کنید.
 • برای پخت پیتزا با این خمیر ابتدا آن را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت آن را درون سینی فر دایره‌ای شکل با حدود قطر ۲۵ سانت پهن کنید و خمیر را تا دور ظرف بالا ببرید. روی آن به اندازه یک‌چهارم فنجان سس و مقداری پنیر پیتزا و دیگر مواد دلخواه‌تان را بریزید.
 • پیتزا را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه بپزید. پیتزا را روی سینی طبقه‌ بالای فر قرار دهید. هنگامی که پنیر آب شود و روی آن برشته شود و خمیرهای کنار ظرف پف کند پیتزای شما آماده است. زمان پخت به درجه حرارت فر و ضخامت پیتزای شما بستگی دارد.
 • پیتزا باید در حدی خنک شود که فقط دهانتان را نسوزاند. آن را سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

دیدگاه ها

 1. مخمررا از کجا تهیه کنیم ؟ نوع آرد چیست و از کجا تهیه کنیم ،؟ آیا از نانوایی ها قابل تهیه است ؟