۲ نفر
آسان
بیش 90دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه نان پیتزا با ساده‌ترین روش

5,0 rating based on 3 ratings
5,0 | 14 دیدگاه | 3 بازخورد
6242 بازدید

این دستورالعمل برای خمیر پیتزا  دستوری است که مدت‌ها روی آن کار شده است. مواد آن را انقدر کم و زیاد کردیم تا به نتیجه‌ی دلخواه برسیم. ممکن است این دستور مانند دستور‌های دیگر به نظر برسد. مسئله‌ی مهم در این دستور خمیر پیتزا برای ما این بود که سادگی خودش را حفظ کند.  پخت این خمیر پیتزا راحت است و حتی می‌توانید آن را در فریزر نگه دارید و بعدا از آن استفاده کنید. روی آن سس و پنیر بریزید و آن را بپزید تا پف کند و یک پیتزای خانگی عالی داشته ‌باشید.

خمیر پیتزا را تا مدت ۳ ماه می‌توانید درون فریزر نگه دارید ۱۲ ساعت قبل از پخت آن را از فریزر خارج کنید.

غذای اصلی
تعداد نفرات ۲ نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی بیش 90 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه نان پیتزا

  • مخمر یک قاشق چای‌خوری
  • آب ولرم سه چهارم فنجان
  • آرد دو فنجان
  • نمک یک و نیم قاشق چایی خوری

طرز تهیه نان پیتزا

مخمر را در آب حل کنید. آب را درون کاسه‌ی متوسط همزن ایستاده خود بریزید مخمر را درون آب بریزید و تا زمانی که مخمر حل شود هم بزنید.

آرد و نمک را برای درست شدن خمیر اضافه کنید. همه‌ی آرد و نمک را به مخلوط آب و مخمر اضافه کنید. آن را با یک قاشق فلزی هم بزنید تا خمیر کش دار شود.

خمیر را حدود 5 دقیقه ورز دهید. خمیر را با دست ورز دهید با به کمک یه وسیله به آن ضربه بزنید. خمیر را انقدر ورز دهید تا نرم شود آن را یه شکل توپ در آورید. خمیر باید به حالتی برسد که وقتی انگشتتان را در آن فرو میبرید به حالت قبلی خودش برگردد.بین 5 تا 8 دقیقه این کار را ادامه دهید. اگر خمیر به کاسه یا دستتان میچسبد یک قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه کنید تا این چسبندگی از بین برود و راحت‌تر به کارتان ادامه دهید. حواستان باشد که خیلی آرد به آن اضافه نکنید.

اگر عجله دارید بیخیال پف کردن خمیر شوید و پیتزای خود را آماده کنید. در این حالت یک پیتزا با خمیر نازک و طعمی شبیه کراکر خواهید داشت.

بین یک تا یک ساعت و نیم به خمیر فرصت دهید تا پف کنید. اگر زمان دارید اجازه دهید که خمیرتان پف کند و بالا بیاید. کاسه را تمیز کنید تمام سطح آن را با مقدار کمی روغن بپوشانید و خمیر پیتزا را درون کاسه برگردانید. روی کاسه را با در پوش بپوشانید و 1تا یک ساعت و نیم صبر کنید تا خمیر پیتزایتان پف کند.

خمیر را در یخچال نگهدارید. اگر می‌خواهید چند هفته‌ی دیگر پیتزا را بپزید روی کاسه را بپوشانید و آن را فریز کنید. اگر زمان کافی دارید ابتدا یک تا یک ساعت و نیم خمیر را بیرون بگذارید تا پف کند سپس آن را درون فریزر قرار دهید.

مرحله سوم

اگر خمیرتان را فریز کرده‌اید آن را خارج کنید تا به دمای عادی برسد. فر را روی درجه ۵۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا همه‌ی قسمت‌های آن هم دما شوند. طبق بالای فر را برای پخت آماده کنید.

خمیر پیتزا را به دو قسمت تقسیم کنید و هر قسمت آن را درون سینی فر دایره‌ای شکل با حدود قطر 25 سانت پهن کنید و خمیر را تا دور ظرف بالا ببرید. روی آن به اندازه‌ی یک چهارم فنجان سس و مقداری پنیر پیتزا و دیگر مواد دلخواهتان را بریزید.

پیتزا را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه بپزید. پیتزا را روی سینی طبقه‌ بالای فر قرار دهید. هنگامی که پنیر آب شود و روی آن برشته شود و خمیرهای کنار ظرف پف کند پیتزای شما آماده است. زمان پخت به درجه حرارت فر و ضخامت پیتزای شما بستگی دارد.

پیتزا باید در حدی خنک شود که فقط دهانتان را نسوزاند. آن را سرو کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. مخمررا از کجا تهیه کنیم ؟ نوع آرد چیست و از کجا تهیه کنیم ،؟ آیا از نانوایی ها قابل تهیه است ؟