طرز تهیه پنکیک صبحانه سوئدی در چند مرحله

طرز تهیه پنکیک صبحانه سوئدی
آسان
۶ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

پنکیک سوئدی که شباهت زیادی با کرپ دارد، یکی از خوراکی‌های ثابت صبحانه سوئدی‌هاست. برای تهیه این پنکیک پرطرفدار باید هر دو طرفش را خوب سرخ کنید و سپس با مربای محبوب‌تان آن را سرو کنید. یادتان نرود که در طرز تهیه پنکیک صبحانه سوئدی، جایی برای شکر وجود ندارد و شیرینی این کرپ خوشمزه، با مرباهایی تامین می‌شود که در زمان سرو رویش ریخته می‌شوند. اگر طرفدار صبحانه‌های گرم هستید، حتما این پنکیک را امتحان کنید و از بافت لطیف و طعم خوبش لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه پنکیک صبحانه سوئدی

  • کره پاستوریزه کالههشت قاشق غذاخوری
  • آردیک فنجان
  • شیر پرچرب کالهیک و نیم فنجان
  • تخم مرغ بزرگسه عدد
  • وانیلنصف قاشق چای‌خوری
  • نمکیک پنجم قاشق چای‌خوری
  • مربا یا عسل برای سروبه مقدار لازم

طرز تهیه پنکیک صبحانه سوئدی

مرحله اول

برای تهیه صبحانه ساده‌ای مثل پنکیک، روش‌های مختلفی وجود دارد. گرچه همه این روش‌ها شبیه به طرز تهیه پنکیک ساده هستند اما پنکیک‌های گیاهی یا پنکیک‌های پروتئینی با ایجاد کمی تغییر در دستور اصلی آماده می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم طرز تهیه پنکیک کلاسیک سوئدی را به شما آموزش دهیم. برای تهیه این صبحانه ابتدا چهار قاشق از کره‌ای که در دمای اتاق قرار داشته را در یک ظرف شیر و تخم‌مرغ ترکیب کرده و سپس آرد را آرام آرام به آن اضافه کنید. نمک و وانیل را هم اضافه کرده و با حرکت آرام مخلوط‌کن مواد را به شکلی ترکیب کنید که مخلوط یک‌دستی ایجاد شود.

مرحله دوم

تابه کوچکی را روی حرارت ملایم داغ کنید و یک قاشق غذاخوری از کره را در آن بیندازید. تابه را با دسته‌ای حرکت دهید تا کره به همه جای آن مالیده شود. سپس مایع مقداری از مایه را در تابه بریزید و وقتی یک طرف آن سرخ شد، به طرف دیگر برگردانید. میزان مواد گفته شده در این دستور پخت، برای تهیه ۱۲ پنکیک صبحانه  کافی است و در صورت کم شدن کره کف تابه، برای سرخ کردن همه پنکیک‌ها از باقی‌مانده کره کمک بگیرید.

مرحله سوم

می‌توانید روی هر پنکیک پوره میوه دلخواهتان یا مربای توت‌فرنگی یا مربای آلبالو را بمالید و پنکیک را رول کرده و با خلال دندان آن را به شکل لوله‌ای نگه‌دارید؛ یا اینکه روی پنکیک را با ا عسل یا مربای محبوب‌تان تزیین کنید و به شکل صاف و لوله‌نشده در بشقاب بگذارید.

دیدگاه ها