۴ نفر
سختی متوسط
30 تا 60 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه پیتزا سیسیلی با پپرونی، موزارلا و سس تند

0,0 rating
3733 بازدید

طرز تهیه پیتزایی که می‌خواهیم در اختیارتان قرار دهیم کمی شبیه به پیتزای پپرونی است. اما طعم نان زیتونی و سس مخصوصش آن را منحصر به فردتر کرده است. با طرز تهیه پیتزا سیسیلی با ما همراه باشید.

شما می‌توانید با این دستور پخت یک پیتزای ۳۵ در ۴۵ سانتی‌متری را در ۳۰ دقیقه بپزید. البته آماده‌سازی مواد و خمیر زمان کل آماده‌سازی این غذا را به ۴ ساعت می‌رساند.

غذای اصلی
تعداد نفرات ۴ نفر
درجه سختی سختی متوسط
زمان آماده سازی 30 تا 60 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای طرز تهیه خمیر

 • آرد نان ۳.۵ پیمانه (۵۰۰ گرم)
 • نمک یک قاشق غذاخوری
 • خمیرمایه (مخمر) سریع نصف قاشق چای‌خوری
 • روغن زیتون دو قاشق غذاخوری
 • روغن زیتون برای سینی پخت ربع پیمانه
 • آب ولرم ۱.۵ پیمانه

مواد لازم برای طرز تهیه سس

 • روغن زیتون دو قاشق غذاخوری
 • سیر متوسط، کاملا ریز شده ۹ حبه
 • پونه کوهی خشک شده یک قاشق غذاخوری
 • فلفل دلمه‌ای قرمز خشک شده دو قاشق چای‌خوری
 • گوجه پوست گرفته ۸۰۰ گرم
 • شکر یک قاشق چای‌خوری
 • نمک به مقدار لازم

مواد لازم برای طرز تهیه پیتزا سیسیلی

 • پنیر موزارلای کاله خرید آنلاین ۴۵۰ گرم
 • پپرونی سولیکو (برش خورده با ضخامت ۳-۴ میلی‌متر) ۳۲۵ گرم
 • پنیر رومانو کاله ۱۱۵ گرم

طرز تهیه پیتزا سیسیلی

مرحله اول

تهیه خمیر در یک دستگاه غذاساز (پیشنهادی): آرد، نمک، مخمر، و ۱۰ گرم روغن زیتون را با آب کافی در یک دستگاه غذاساز می‌ریزیم و با تیغه معمولی یا تیغه مخصوص خمیرساز آنها را مخلوط کنید. اجازه دهید دستگاه به کار ادامه دهد تا زمانی که خمیر به تیغه‌ها بچسبد. سپس ۳۰ ثانیه دیگر آن را هم بزنید.

 

تهیه خمیر در یک دستگاه هم‌زن: به جای مرحله ۱ می‌توانید از این روش هم استفاده کنید. آرد، نمک، مخمر و ۱۰ گرم روغن زیتون را در محفظه همزن بریزید و مخلوط کنید. سپس آب را روی آن‌ها ریخته و با سرعت متوسط مخلوط کنید تا زمانی که هیچ پودری باقی نماند. سرعت را کمی بیشتر کنید و هم زدن را ادامه دهید تا زمانی که خمیر حالت ارتجاعی پیدا کند، یعنی حدود ۶ دقیقه!

مرحله دوم

باقی‌مانده روغن زیتون را در یک سینی پخت با ابعاد ۳۵ در ۴۵ سانتی‌متر بریزید و کف آن پخش کنید تا کل سطحش آغشته شود. بعد خمیر را به سینی منتقل کنید و کامل در کف آن بخوابانید. خمیر به لبه‌ها نخواهد رسید اما مهم نیست. روی سینی را با پلاستیک بپوشانید و بگذارید در دمای محیط باقی بماند تا زمانی که شل شود و شروع کند به پخش شدن، نباید بیش از ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد. با دقت پلاستیک را جدا کنید و سپس با دست‌های روغنی‌تان خمیر را به آرامی بکشید و به همه لبه‌ها برسانید، در این فرآیند سعی نکنید حباب‌های هوا را از داخل خمیر بیرون کنید. روش صحیح پخش کردن خمیر، هل دادن آن از وسط به اطراف است.

مرحله سوم

وقتی کامل خمیر را به لبه‌ها رساندید و از ثبات آن در این وضعیت مطمئن شدید، برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آن را کنار بگذارید و در این حین به تهیه سس بپردازید.

تهیه سس

مرحله اول

روغن زیتون را روی شعله متوسط گرم کنید تا زمانی که به جوش آید. بعد سیر، پونه، و فلفل دلمه‌ای قرمز را اضافه کنید و گرما بدهید تا زمانی که نرم و بودار شوند (حدود ۱ دقیقه). حالا گوجه‌ها را اضافه کنید. با استفاده از خمیربُر یا گوجه‌کوب تمام گوجه‌ها را در تابه له کنید تا یکدست شوند. شکر را هم اضافه کنید.

مرحله دوم

بگذارید سس آشکارا قُل بزند و ۱۵ دقیقه به همین وضع بپزد تا تمام طعم‌ها در آن ته‌نشین شوند. سپس نمک بزنید و در آخر آن را از روی شعله بردارید تا به آرامی خنک شود.

مرحله سوم

۳۰ دقیقه قبل از شروع به پخت پیتزا، اجاق را آماده کنید و دمای آن را به ۲۸۵ درجه سانتی‌گراد برسانید. مواد را هم دم‌دست بگذارید.

آماده کردن و پخت پیتزا سیسیلی

مرحله اول

ورقه‌های موزارلا را یکنواخت روی سطح خمیر قرار دهید. سس را روی آن بریزید و با پشت قاشق صاف کنید. به همه سس نیاز نخواهید داشت؛ هر چقدر را لازم می‌دانید استفاده کنید ولی دست‌ودلباز باشید. برش‌های پپرونی را هم یکنواخت روی مواد قبلی بچینید. سپس نیمی از پنیر رومانو را روی سطح کل پیتزا بپاشید.

مرحله دوم

در آخر سینی را به اجاق منتقل نمایید و بپزید تا زمانی که لبه پپرونی‌ها به بالا برگردند و زیر پیتزا سرخ شود (با بلند کردن گوشه پیتزا زیر آن را چک کنید). پختن باید حدود ۱۰ دقیقه طول بکشد. در برخی از اجاق‌ها لازم می‌شود که بعد از این مرحله، روی سطح را با فویل آلومینیوم بپوشانید تا زیر آن هم کامل بپزد.

مرحله سوم

پیتزا را از اجاق خارج کنید و بقیه پنیر رومانو را روی آن بپاشید، سپس با یک پیتزابُر آن را به قطعات دلخواه برش بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.