طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی ساده و آسان

طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی
آماده سازی
30 تا 60 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

معمولا سیب زمینی سرخ کرده همراه خوبی برای کباب تابه‌ای است اما گاهی عده‌ای کباب تابه‌ای را با ترکیب کمی سیب زمینی درست می‌کنند. طرز تهیه کباب تابه ای ساده را قبلا در کتاب کاله مرور کرده بودیم و در ادامه طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی را بررسی می‌کنیم.

مواد لازم برای تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی

  • گوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرم
  • سیب زمینی ۱ عدد
  • پیاز ۲ عدد
  • نمک، فلفل و ادویه به مقدار لازم
  • روغن به مقدار لازم

طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی

۱. آماده کردن مواد

رنده کردن پیاز و سیب زمینی

اولین مرحله از طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی این است که مواد داخل مایه کباب را آماده کنید برای این کار ابتدا پیاز را با رنده ریز، خوب رنده کنید بعد آبش را بگیرید سپس سیب زمینی را پوست گرفته و آن را هم با رنده ریز خوب رنده کنید و آبش را بگیرید.

۲. تهیه مایه کباب تابه ای

مخلوط کردن مواد کباب تابه ای با سیب زمینی

اکنون پیاز رنده شده را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب ورز دهید تا پیاز کاملا به خورد گوشت برود در نهایت سیب زمینی و نمک و فلفل و ادویه را اضافه کنید و خوب با دست مواد را با هم مخلوط کنید. اگر زمان دارید بهتر است کمی به مایه کباب تابه‌ای استراحت دهید. برای این کار مایه روی مایه را بپوشانید و به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید.

۳. تهیه پوره گوجه

تهیه پوره گوجه برای پخت نهایی کباب تابه ای با سیب زمینی

در یک قابلمه مناسب کمی کره بریزید بعد رب گوجه را اضافه کنید تا خامیش گرفته شود و در نهایت هم پوره گوجه را اضافه کنید و اجازه دهید آبش بخار شود.

۴. سرخ کردن کباب تابه ای

پخت کباب تابه ای با سیب زمینی

در آخرین مرحله از طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی، در یک تابه مناسب به میزان لازم روغن بریزید و روی گاز بگذارید تا روغن داغ شود بعد مایه کباب تابه ای را کف تابه پهن کنید و در تابه را ببندید و اجازه دهید کباب به آرامی سرخ شده و بپزد. در نهایت بعد از ۱۰ دقیقه، کباب را به اندازه‌های مد نظر خود برش دهید و برگردانید تا روی دیگرش هم سرخ شود. بعد هم پوره گوجه را به کباب اضافه کنید و اجازه دهید به مدت ۴-۵ دقیقه در آن کباب تابه‌ای شما بپزد.

نکات تکمیلی برای تهیه کباب تابه ای

طرز تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی

کباب تابه ای به عنوان یک غذای فوری است که می‌توانید به راحتی برای زمان‌هایی که وقت کافی ندارید، آن را تهیه کنید اما خوب است برای تهیه بهتر آن نکات و فوت‌وفن‌هایش را هم بدانید.

گوشت مناسب با کباب تابه ای

برای تهیه کباب تابه‌ای، گوشت مناسب مهم است. اگر دوست دارید کباب تابه‌ای خاص داشته باید خوب است از گوشت چرخ‌کرده گوساله استفاده کنید چون این گوشت بافتی نرم و عطر و طعمی مطلوب دارد. اما ترکیب گوشت گوساله و گوسفند هم خوب است چون گوشت گوسفند حاوی چربی بیشتری است و باعث می‌شود در طی پخت طعم کباب شما بهتر شود.

دلیل استفاده از سیب زمینی در مایه کباب تابه‌ای

دلیل استفاده از سیب زمینی رنده در مایه کباب تابه‌ای، بهبود بافت، چسبندگی و در نهایت بهبود طعم نهایی کباب است.

روش متفاوت تهیه کباب تابه ای با سیب زمینی

اگر نمی‌خواهید به مایه کباب تابه‌ای خود سیب زمینی استفاده کنید می‌توانید سیب زمینی را به شکل حلقه‌های نازک ببرید و بعد در روغن داغ بگذارید و هر طرف آن را به مدت ۳-۴ دقیقه سرخ کنید تا کمی نرم شوند. در این حالت سیب زمینی همراه کباب تابه‌ای است و داخل کباب‌تابه‌ای مخلوط نشده است.

تهیه کباب تابه ای با گوشت مرغ

برای تهیه کباب تابه‌ای لازم نیست حتما از گوشت قرمز استفاده کنید، بلکه می‌توانید به جای گوشت قرمز از گوشت مرغ استفاده کنید. قبلا در کتاب کاله طرز تهیه کباب تابه ای با گوشت مرغ را مرور کرده بودیم می‌توانید آن را با جزییات مطالعه کنید.

اما در عین حال می‌توانید کباب تابه ای خود را با ترکیب گوشت قرمز و مرغ تهیه کنید. طرز تهیه کباب تابه ای مرغ و گوشت را هم می‌توانید با تمام نکات در کتاب کاله بخوانید.

دیدگاه ها