طرز تهیه کرم کاراملی کاتلا ؛ مناسب برای انواع کیک و وافل

آسان
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

کرم کاراملی کاتلا را می‌توان همراه با کیک، بیسکوییت، پن‌کیک و وافل استفاده کرد. با این سس می‌توانید طعم یکتایی به شیرینی‌هایی خود ببخشید و سفری خوشمزه به دنیای شیرینی‌پزی آغاز کنید. با گوشه‌ای از نوآوری و طعم منحصر به فرد کرم کاراملی کاتلا، ما آماده‌ایم تا شما را به دنیایی از لذت و خوشمزگی ببریم. پس در ادامه همراه ما باشید تا طرز تهیه کرم کاراملی کاتلا

مواد لازم برای تهیه کرم کاراملی کاتلا

  • شکر ۱۴۰ گرم
  • گلوکز ۱۲۵ گرم
  • خامه پاستوریزه کاله ۱۱۰ گرم
  • مغزی کاتلا سوربن ۵۵ گرم
  • کره پاستوریزه کاله ۶۵ گرم
  • پنیر خامه ای ویلی ۵۶ گرم
  • وانیل ۰٫۵ گرم

طرز تهیه کرم کاراملی کاتلا

کارامل کردن شکر و گلوکز

مخلوط کردن مواد برای تهیه کرم کاراملی کاتلا

در اولین مرحله از طرز تهیه کرم کاراملی کاتلا ابتدا شکر و گلوکز را روی حرارت مستقیم کاراملی کرده و خامه را قبل از داغ شدن به آن اضافه کنید. بعد اجازه دهید به مدت یک دقیقه مواد پخته شوند.

اضافه کردن باقی مواد

طرز تهیه کرم کاراملی کاتلا

حالا باید در این مرحله مخلوط بالا را از روی حرارت بردارید و بعد کره پاستوریزه، پنیر ویلی و کاتلا را به آن اضافه کنید و در نهایت به وسیله بلندر مخلوط موجود را یکدست کنید تا کرم کاراملی شما آماده شود. این کرم را پس از سرد شدن می‌توانید برای انواع کیک و شیرینی استفاده کنید.

آشنایی با کاتلا

کاتلا یا دولسه دلچه (Dulce de leche) شیر تغلیظ شده شیرینی است که با حرارت کرم تهیه شده است. برای تهیه این محصول، شیر تغلیظ شده شیرین آنقدر پخته می‌شود تا زمانی که به رنگ کاراملی غنی با قوام برسد. برند کاله اکنون کاتلا را در ایران تولید می‌کند. ضمنا برند «سوربن» که یکی از برندهای کاله است انواع سس مناسب قنادی را تولید می‌کند که می‌توانید برای آشنایی با انواع سس‌های سوربن به کتاب کاله مراجعه کنید.

موارد استفاده از کرم کارامل کاتلا

از این کرم خوشمزه می‌توانید به عنوان فیلینگ انواع کوکی و شیرینی یا حتی برای ریختن روی بستنی و حتی چیزکیک استفاده کنید. طرز تهیه کوکی گردویی و طرز تهیه وافل را در کتاب کاله بخوانید.

دیدگاه ها