کیک باقلوا
4 نفر
سختی متوسط
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه

طرز تهیه کیک باقلوا زعفرانی خوشمزه

0,0 rating
4267 بازدید

کیک باقلوا کیکی که طعم لذیذ باقلوا را در دل خودش دارد. اگر هوس خوردن باقلوا را کرده‌اید اما درست نمی‌دانید از کجا می‌توانید این شیرینی خوشمزه را خریداری کنید، تهیه کیک باقلوا در منزل را به شما پیشنهاد می‌کنیم. به دلیل نزدیکی زیاد طعم این کیک به شیرینی باقلوا با خوردن آن لذت باقلوا را زیر زبانتان حس خواهید کرد. شیرینی این دسر درست همان چیزی است که هوس کرده بودید. کیک باقلوا از آن کیک‌های خوشمزه‌ای است که به عنوان عصرانه با یک لیوان نوشیدنی خنک در فصل داغ تابستان روزتان را خواهد ساخت. با ما همراه باشید تا طرز تهیه این کیک ترد و لذیذ را به شما آموزش دهیم.

دسر
تعداد نفرات 4 نفر
درجه سختی سختی متوسط
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت 30 تا 60 دقیقه

مواد لازم برای تهیه کیک باقلوا

 • تخم مرغ چهار عدد
 • شکر دو پیمانه
 • ماست سون کم چرب کاله خرید آنلاین یک پیمانه
 • وانیل یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
 • گلاب یک‌چهارم پیمانه
 • آرد سفید دو پیمانه
 • بیکینگ پودر یک قاشق غذاخوری سرخالی
 • روغن مایع یک پیمانه
 • آب یک پیمانه
 • زعفران غلیظ دم‌کرده به میزان لازم
 • پودر هل یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک باقلوا

مرحله اول

نوبت تهیه کیک باقلوا می‌رسد. پیش از آن که دست به کار شوید، ابتدا فر را روشن کنید. دما را روی ۱۶۰ درجه‌ سانتی‌گراد تنظیم کنید. تا زمانی که مراحل دیگر را انجام می‌دهید، فر به دمای مورد نظر رسیده و خوب گرم شده باشد. به سراغ مرحله اول بروید. با استفاده از یک همزن برقی یا دستی، تخم مرغ‌ها را همراه یک لیوان شکر، پودر هل و کمی زعفران هم بزنید. هم زدن را آنقدر ادامه دهید تا ترکیب کرم‌رنگ و کش‌دار شود.

مواد اولیه تهیه کیک باقلوا

مرحله اول تهیه کیک باقلوا

مرحله دوم

در این مرحله از تهیه کیک باقلوا، وقتی که ترکیب کرم رنگ و کش‌دار شد، ماست و روغن را به آن اضافه کنید و باز هم بزنید.

افزودن روغن در تهیه کیک باقلوا

افزودن ماست در تهیه کیک باقلوا

مرحله سوم

در این مرحله آرد را همراه بکینگ پودر الک و در چند مرحله به مواد اضافه کنید. از اینجا به بعد مواد را با استفاده از لیسک به صورت دورانی هم بزنید.

افزودن آرد به مواد کیک باقلوا

مرحله چهارم

در ادامه مراحل تهیه کیک باقلوا، کف قالب را با استفاده از روغن جامد چرب و سپس آردپاشی کنید. پس از آردپاشی، قالب را برگردانید تا آرد اضافه از قالب بیرون بریزد.

روغن پاشی کف ظرف برای تهیه کیک باقلوا

مرحله پنجم

مایه کیک را داخل ظرف پیرکس یا قالب کیک بریزید و در فر قرار دهید. در صورتی که از فر گازی استفاده می‌کنید، دما را روی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد و در صورتی که فر برقی دارید، دما را روی ۱۶۰ درجه‌ سانتی‌گراد تنظیم کنید. مدت 45 دقیقه نیاز است که ظرف شما در فر بماند. پس از این مدت شعله بالای فر را به مدت چند دقیقه روشن کنید و اجازه دهید روی کیک طلایی شود.

مرحله پنجم تهیه کیک باقلوا

مرحله ششم

برای آماده کردن شربتی که باید روی کیک باقلوا بریزید، یک لیوان باقی‌مانده از شکر را با آب، زعفران، پودر هل و گلاب مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید. وقتی شکر کاملاً حل شد و شربت شروع به جوشیدن کرد، شعله‌ گاز را خاموش کنید. شربت را کنار بگذارید تا کاملاً خنک شود.

تهیه شربت کیک باقلوا

تهیه شربت روی کیک باقلوا
مرحله هفتم

پس از خارج کردن کیک از فر حداقل ۳ ساعت به آن زمان دهید تا استراحت کند. وقتی کیک شما کاملاً خنک شد، آن را با یک چاقوی تیز به دلخواه برش بزنید و روی سطح آن را با استفاده از یک خلال دندان سوراخ سوراخ کنید. شربت را به آرامی روی سطح کیک بریزید. کیک را حداقل ۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا شربت به خورد کیک برود. کیک باقلوا آماده است. نوش جان!

مرحله هفتم تهیه کیک باقلوا

شربت کیک باقلوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.