طرز تهیه گرانولا بار خوشمزه؛ یک میان وعده مقوی

طرز تهیه گرانولا بار
آسان
۴ نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

گرانولا بار از آن دسته خوراکی‌های خوشمزه و مقوی است که به‌راحتی می‌تواند با سلیقه شما راه بیاید و با مواد مختلفی آن را سرو کنید. این خوراکی انرژی‌زا برای پیاده‌روی، سفر، دانشگاه، محل، مدرسه و… کاربردی است و شما را حسابی سرحال نگه‌ می‌دارد.

محاسبه کنید که ترکیب دانه‌های روغنی مفید، جو و میوه‌های خشک، چه میزان مواد مغذی را برای بدن‌تان تامین می‌کنند؟ حالا اگر همه آن‌ها را در یک خوراکی سبک و خوش‌طعم، همراه خودتان داشته باشید، می‌توانید روزهای خسته‌کننده را پشت سر بگذارید و مواد مورد نیاز بدن‌تان را هم تامین کنید.

پیش از این طرز تهیه گرانولا خانگی را به شما آموزش داده بودیم و این طرز تهیه، یکی از آسان‌ترین روش‌های تهیه گرانولا بار است که می‌توانید امتحان کنید.

مواد لازم برای تهیه گرانولا بار

  • جو پرکسه فنجان
  • شیر عسلی400 گرم
  • کره آب شدهدو قاشق غذاخوری
  • نارگیل رنده شدهیک فنجان
  • بادام خرد شدهیک فنجان
  • شکلات چیپسییک فنجان
  • زغال اخته خشک شدهیک دوم فنجان

طرز تهیه گرانولا بار

مرحله اول

پیش از هر کاری، دمای فر را به‌روی 175 درجه سانتی‌گراد قرار دهید و حدود 20 دقیقه زمان در نظر بگیرید تا فضای آن گرم شود.

مرحله دوم

در یک کاسه بزرگ، جو دوسر، شیر عسلی، کره، نارگیل رنده شده، بادام، شکلات چیپسی و زغال اخته را با دست مخلوط کنید تا به خوبی ترکیب شوند و همه مواد به‌طور یکسان پخش شود. البته می‌توانید شما می‌توانید به‌جای زغال اخته از زرشک یا دانه انار استفاده کنید و در صورت تمایل از مغزهای دیگری نیز در این دستور استفاده کنید. یادتان نرود که کنجد می‌تواند گرانولا باز خوشمزه شما را مقوی‌تر کند.

همچنین میوه‌های خشک، تخمه آفتاب‌گردان، وانیل و… از مواردی هستند که به تناسب سلیقه شما می‌توانند در فهرست مواد اولیه جا بگیرد.

مرحله سوم

ترکیب شما حالتی خمیری به‌خود گرفته، ظرف فر مناسب را انتخاب کنید و کف آن را با اسپری آشپزی بپوشانید، سپس مواد را داخل ظرف بریزید و آن را با پشت قاشق کاملا فشرده کنید تا منسجم و یک‌دست شوند. ظرف را به فر که از پیش گرم کرده‌اید، منتقل کنید و برای پخت آن 20 تا 25 دقیقه زمان در نظر بگیرید. این زمان با توجه به سلیقه شما برای ترد و کرانچی شدن گرانولا بار، متغیر است.

البته گرانولا بار تنها دسر مقوی و خوشمزه‌ای نیست که می‌توانید با استفاده از این مواد آماده کنید. شما می‌توانید پارافه توت‌فرنگی را هم همراه با گرانولا سرو کنید یا اینکه دسر گرانولا را با ماست سرو کنید.

مرحله سوم

زمانی‌که لبه‌های مواد طلایی شدند و رفته رفته رنگ قهوه‌ای به‌خود گرفتند، خوراکی شما آماده است و از حالت خامی درآمده است. ظرف را از فر خارج کنید و زمان دهید تا کاملا خنک شود، حالا می‌توانید آن‌ را به‌صورت مربع یا مستطیل‌های کوچک، برش دهید و در ظرف‌ها مورد نظرتان نگهد‌اری کنید.

دیدگاه ها