6 نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
بیش 90دقیقه

طرز تهیه پرالین بادام زمینی همراه ویدیو

0,0 rating
3429 بازدید

گاهی برای درست کردن بعضی از شیرینی‌ها یا دسرها به شیرینی‌های مکمل نیاز داریم. این مکمل‌ها خودشان به طور مجزا به عنوان دسر مورد استفاده قرار می‌گیرند. پرالین جز همین دسته از دسرها است. در واقع پرالین ترکیبی از کارامل، خامه و انواع مغزهای روغنی مثل بادام، فندق و بادام زمینی است که به دو دسته آمریکایی و فرانسوی تقسیم می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم طرز تهیه پینات پرالین یا پرالین بادام زمینی را به شما آموزش دهیم.

دسر
تعداد نفرات 6 نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت بیش 90 دقیقه

مواد لازم برای تهیه پرالین بادام زمینی

  • نشاسته ذرت سه قاشق سوپ‌خوری
  • شیر کم‌چرب کاله خرید آنلاین 500 میلی‌لیتر
  • شکر 150 گرم
  • خامه صبحانه کاله خرید آنلاین یک بسته
  • کره بادام زمینی دو قاشق سوپ‌خوری
  • وانیل یک‌چهارم قاشق چای‌خوری
  • کره بادام زمینی 50 گرم

طرز تهیه پرالین بادام زمینی

مرحله اول

ابتدا داخل یک شیر جوش نشاسته ذرت را با همزن برقی در شیر حل کنید. شیر جوش را روی حرارت ملایم قرار دهید و آرام هم بزنید تا خوب ترکیب شده و گرم شود. داخل یک تابه نچسب، شکر را روی حرارت قرار دهید تا ذوب شده و کاراملی شود.

مرحله دوم

سه‌چهارم شکر کاراملی شده را به شیر جوش اضافه و مواد را روی حرارت ملایم با هم ترکیب کنید. سپس خامه را اضافه کرده و بعد از مخلوط کردن، کره بادام زمینی را اضافه کنید. وانیل را هم اضافه کنید. مواد را با هم خوب ترکیب کنید تا مایه صاف و یکدستی به دست آید. مایه را کنار بگذارید تا خنک شود.

مرحله سوم

در این فاصله سینی فر را چرب کنید و بادام زمینی‌ها را روی سینی بریزید. مابقی شکر کاراملی شده را روی بادام زمینی‌ها بریزید و اجازه دهید تا خنک شود. بعد از خنک شدن به وسیله یک قاشق بادام زمینی‌ها را خرد کنید. یک بستنی‌خوری بردارید و ته آن بادام زمینی‌هایی که خرد کردید را بریزید. مایه دسر را اضافه کنید. مقداری خامه و یک تخته بادام زمینی روی خامه قرار دهید و دسر را به مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.