استارباکس

استارباکس

استارباکس یک شرکت زنجیره‌ای چندملیتی آمریکایی است، که فرهنگ نوشیدین قهوه و کافه‌نشینی را در سراسر دنیا تغییر داد. داستان این برند با فروش قهوه در آمریکا شروع شد و با الهام از کافه‌ها و فرهنگ قهوه‌نوشی ایتالیایی‌ها وارد مرحله‌ای جدیدی شد. با قصه استارباکس همراه شوید.

استارباکس، موفق‌ترین فروشگاه و کافه زنجیره ای

صبح با استارباکس شروع می‌شود

در سال ۱۹۷۱ در امتداد خیابان‌های سنگفرش شده منتهی به بازار تاریخی پیک پلیس سیاتل در آمریکا، یک فروشگاه قهوه توجه عابران را به‌خود جلب کرد. قهوه‌فروشی کوچکی که چند سال بعد از تولدش، به یکی از شناخته‌شده‌ترین و موفق‌ترین برندهای قهوه و کافه‌های زنجیره‌ای در سراسر دنیا تبدیل شد. داستان استارباکس با اولین فروشگاه […]

داستان استارباکس

داستان این برند موفق فروش قهوه، در سال ۱۹۷۱ و با اولین فروشگاه فروش قهوه رست‌شده‌اش در سیاتل شروع شد. تا اینکه ۱۰ سال بعد، با آمدن یک جوان نیویورکی به نام هوارد شولتز، همه چیز متحول شد. او با پیوستنش به استارباکس مسیری جدیدی را برای این برند آغاز کرد. شولتز با الهام از کافه‌ها، هنر و فرهنگ قهوه ایتالیایی، فصل جدیدی از کتاب استارباکس را به سمت جهانی شدن باز کرد.

استارباکس که روزگاری محدود به کافه‌هایی در قسمت‌های مختلف آمریکا بود، با افتتاح اولین فروشگاهش در ژاپن از اقیانوس آرام عبور کرد و پس از آن به اروپا وارد شد و اکنون با شعار یک نفر، یک فنجان و یک محله در یک زمان در ده‌ها هزار محله در سراسر جهان میزبان علاقه‌مندان به قهوه در کافه‌هایش در جای‌جای دنیاست.

اکنون در شلوغی صبح‌های زود، درست قبل از ورود افراد به شرکت‌ها و سر کارشان، دیدن انبوهی از مردم که در یکی از شعب استارباکس صف کشیده‌اند، یک سناریوی کاملا عادی است. بله! استارباکس سبک زندگی مصرف‌کنندگانش را هم تغییر داد.

استارباکس که اکنون بیش از ۵۰ سال سن دارد، یک برندِ ریش‌سفید و متبحر چند ملیتی است که نوشیدنی‌هایی بر پایه قهوه را به همراه مواد غذایی و نوشیدنی‌های دیگر در کافه‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه می‌کند. استارباکس اکنون با داشتن بی از ۳۲ هزار شعبه در ۸۳ کشور مختلف، بزرگ‌ترین کافی شاپ زنجیره‌ای دنیا و جزو ۵۰۰ شرکت برتر جهان قرار دارد.

محبوب‌ترین نوشیدنی‌های استارباکس

لته کدو حلوایی

لته کدو حلوایی یک نوشیدنی کاربردی و خوشمزه است. حتی افرادی که از کدو حلوایی خوششان نمی‌آید هم این نوشیدنی را دوست دارند.

آیس کارامل ماکیاتو

آیس کارامل ماکیاتو

به گفته استارباکس این نوشیدنی یکی از شش قهوه سرد برتر این شرکت است و در تمام طول سال قابل مصرف است.

لاته با ادویه کدو تنبل

لاته با ادویه کدو تنبل

این نوشیدنی تقریبا به اندازه موکای نعناع استارباکس فلفلی و تند است و یکی از محبوب‌ترین‌های استارباکس است.

فراپاچینو کاراملی

فراپاچینو کاراملی

مواد تشکیل‌دهنده آن شامل یخ، شیر کامل، فراپوچینو، شربت کارامل و خامه فرم گرفته استو یک نوشیدنی عالی برای غلبه بر گرما است.

شیک اسپرسو با جو دوسر

شیک اسپرسو با شیر جو

این نوشیدنی مناسب گیاهخواران است و علیرغم محتوای بالای کافئین، کالری آن فقط ۱۲۰ کالری در هر فنجان استارباکس است.

بعدی

به جمع عاشقان قهوه خوش آمدید!

استارباکس در طول تاریخ حضورش رویدادهای بزرگی را رقم زده و افراد مختلف و نوشیدنی‌های گوناگونی، در رشد و شکوفایی این برند موفق قهوه در دنیا نقش بازی کرده‌اند.

سه یار دبستانی در استارباکس

سه دوست به نام‌های گوردون بوکر، جری بالدوین و زیو سیگل همان افرادی بودند که با در کنار هم قرار گرفتنشان، معجزه برندی به نام استارباکس را رقم زدند. آن‌ها حتی پول کافی هم نداشتند، اما از همان ابتدا مطمئن بودند می‌توانند داستان قهوه را در دنیا تغییر دهند.

پری دریایی لوگوی استارباکس

پری دریایی که بخشی از جاذبه استارباکس است، سیرن نامیده می‌شود. این پری در اساطیر باستان نماد وسوسه بوده و البته این انتخاب بهترین نماد برای برند اغواگری مثل استارباکس است. چون واقعا چه کسی است که بتواند در مقابل لاته‌ها و قهوه‌های متنوع استارباکس مقاومت کند؟

استارباکس و فرهنگ قهوه

استارباکس وقتی که کارش را شروع کرد، فقط واردکننده قهوه بود. تا اینکه هوارد شولتز بزرگ وارد میدان شد. او در اوایل دهه ۱۹۸۰ به ایتالیا سفر کرد و وقتی دید زندگی انبوهی از ساکنان این کشور هر روز صبح با توقف در یک کافه شروع می‌شود، تلاش کرد تا صاحبان استارباکس را متقاعد به انجام کاری مشابه کند. هر چند در ابتدا این طرح کاملا رد شد.

فراپاچینو، نوشیدنی انحصاری استارباکس

فراپاچینو، اولین نوشیدنی ترکیبی از قهوه، شیر، خامه، یخ و شربت‌های طعم‌دار است، که در سال ۱۹۹۵ توسط استارباکس به بازار عرضه شد. این روزها فراپاچینو اسطوره محصولات استارباکس است؛ طوری‌که اگر یکبار آن را بنوشید، دفعه بعدی هم که گذرتان به استارباکس بیافتد نمی‌توانید از آن چشم‌پوشی کنید.

هوارد شولتز، مدیر ابدی استارباکس

یکی از ستاره‌های اصلی استارباکس هوارد شولتز است که کارش را به عنوان مدیر بازاریابی شروع کرد و بعدها با خرید استارباکس به بخش جدایی‌ناپذیر استارباکس بدل شد. او با ورودش به استارباکس نه تنها استارباکس را رشد داد که توانست با تصمیمات به جایش، موفقیت استارباکس را تسریع کند.

آشپزی با قهوه