از دست دادن چربی شکم در ۳۰ روز

این روزها همه آرزوی داشتن شکمی صاف و تخت دارند. حتی افراد لاغر اندامی وجود دارند که از چربی شکم رنج می‌برند. اما نگران نباشید با مطالعه راهنمایی‌ها و ترفند‌هایی که در این مقاله در اختیارتان قرار می‌دهیم، می‌توانید در ۳۰ روز حدود ۲/۵ کیلوگرم از چربی‌های ناحیه شکم‌تان را هدف قرار دهید و آن‌ها را کوچک کنید. اگر چه ۲/۵ کیلوگرم عدد زیادی به حساب نمی‌آید، اما همین مقدار هم احساس خوبی به شما می‌دهد. فراموش نکنید که مراحل کاهش وزن باید آهسته باشد. اگر بیش از حد ممکن در یک ماه وزن کم‌ کنید به سوخت و ساز و بدن‌تان آسیب وارد خواهید کرد. 

محصولات بی‌شماری به بازار آمده‌اند و مدعی هستند که شما با مصرف آن‌ها در یک شب شکمی صاف خواهید داشت؛ وعده‌های دروغ! هیچ رویایی با تلاش و تصمیم‌گیری قاطع محقق نخواهد شد.

برای آب کردن چربی شکم در یک ماه چه کارهایی باید کرد؟

میان وعده‌ها را جدی بگیرید

وقتی بین وعده‌های غذایی احساس گرسنگی به شما دست می‌دهد. سراغ خوراکی‌هایی مثل چیپس و پفک نروید. می‌توانید بدون به خطر انداختن ناحیه شکم‌تان از میان‌وعده‌های سالم و مقوی مانند بیسکوییت اوتمیل، خرما، موز و کره بادام‌زمینی استفاده کنید.

آب را جایگزین هر نوشیدنی‌ای بکنید

دور نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا را خط قرمز بکشید و آب را جایگزین آن‌ها بکنید. مگر آبمیوه‌های طبیعی یا دیتاکس‌واتر! بنابراین سعی کنید نوشیدنی مصرفی‌تان را خودتان آماده کنید و از مقدار قند و شکر و سالم بودن آن خیال‌تان جمع باشد.

آب کردن شکم
آب کردن شکم

با قند و شکر خداحافظی کنید

حذف کردن این دو سم شیرین از رژیم غذایی‌تان اگر چه کار آسانی نیست، اما فوق‌العاده تاثیرگذار است. شکر می تواند اعتیادآور باشد. زمانی که آن را از رژیم غذایی خود خارج می‌کنید، هوس شما برای خوردن کاهش پیدا کرده، در نتیجه وزن کم خواهید کرد. علاوه بر این وقتی شکر فرآوری‌شده مصرف می‌کنید، بدن‌تان پیام سیری را دریافت نمی‌کند؛ در نتیجه کالری بیشتری مصرف خواهید کرد و وزن‌تان افزایش پیدا می‌کند.

بشقاب غذای‌تان را کوچک انتخاب کنید

بشقاب غذایی کوچک‌تر یعنی کالری کم‌تر! این چالش به شما کمک می‌کند تا قدم اول به سمت لاغری و آب شدن چربی شکم را بردارید و در شما این توهم را ایجاد می‌کند که غذای بیشتری مصرف کردید.

برای پاکسازی بدن‌تان، دیتاکس واتر بخورید

دتاکس (یا همان دیتاکس) یک سم‌زدای قوی است و برای کاهش وزن و افزایش متابولیسم بدن بسیار مناسب است. با نوشیدن دتاکس واتر علاوه بر این که سموم بدن خود را دفع می‌کنید، با نوشیدن آب بیشتر، کمتر احساس گرسنگی کرده و آب مورد نیاز بدن و عضلات خود را فراهم می‌کنید. دیتاکس واتر سرشار از ویتامین و مواد مغذی است.

چربی‌های سالم به رژیم غذایی‌تان اضافه کنید

همیشه اینطوری جا افتاده است که چربی‌ها باعث افزایش وزن و چاقی می‌شوند. اما چربی‌ها در حقیقت می‌توانند به عنوان یکی از قدرتمندترین سلاح‌ها برای کاهش وزن شما عمل کنند! اما نوع چربی که شما مصرف می‌کنید مهم‌تر از هر چیزی است. زرده تخم مرغ، بادام، گندم، روغن زیتون، آووکادو، روغن ماهی، روغن نارگیل جز چربی‌های سالم هستند که می‌توانید مصرف کنید.

ورزش کنید

روزانه حدود ۳۰ دقیقه پیاده‌روی یا ورزش کنید و یک روز در هفته را به خودتان استراحت دهید. بر اساس تحقیقات ورزش صبحگاهی به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند.

خوب بخوابید

کم‌خوابی، باعث ترشح هورمون کورتیزول می‌شود که به افزایش وزن بسیار مرتبط است. ترشح کورتیزول باعث می‌شود چربی‌ها به سختی از بدن خارج شده و فرمان گرسنگی به مغز شما می‌دهد. بنابراین تا می‌توانید ساعت خواب شب‌تان را کنترل کنید.

دیدگاه ها