۵۱ روش تزیین عدس پلو نذری + عکس و ایده

روش تزیین عدس پلو نذری

تزیین غذا یک هنر است و حال اگر این تزیین برای غذاهای نذری باشد که بسیار مهم‌تر می‌شود. همه ما در حافظه‌مان مزه و عطر و شکل غذاهای نذری مختلف را می‌توانیم تصور کنیم و قطعا خاطرات خوبی با غذاهای نذری داریم. اما تهیه غذای نذری یک طرف است و تزیین آن کاری دیگر. قبلا در کتاب کاله در مورد تزیین غذاهای مختلف از جمله تزیین زرشک پلو و تزیین تخم مرغ آبپز صحبت کرده بودیم و اینجا می‌خواهیم روش تزیین عدس پلو نذری را با عکس و ایده مرور کنیم.

انواع روش تزیین عدس پلو نذری

عدس پلو از آن دسته غذاهایی است که به‌خاطر داشتن مواد رنگارنگی که می‌توان همراه آن استفاده کرد قابلیت خوبی برای تزیین دارد. مثلا در طرز تهیه عدس پلو با کشمش می‌توانید آن را خیلی راحت با کشمش تزیین کنید. از طرف دیگر شکل و فرم دادن به چیدمان این مواد هم می‌تواند نمایانگر هنر واقعی افرادی باشد که غذاهای نذری را تزیین می‌کنند.

تزیین با مواد همراه عدس پلو

در کنار عدس پلو معمولا از کشمش، خرما گوشت چرخ کرده، زرشک، خلال پسته و بادام استفاده می‌شود. قطعا درست چیدن این مواد کنار هم می‌تواند ترکیبی زیبا و هنرمندانه خلق کند. اگر همه این مواد را ندارید نگران نباشید شما می‌توانید عدس پلو را با هر کدام از این مواد که در دسترس شماست تزیین کنید. خوب است طرز تهیه عدس پلو نذری را هم با جزییات در کتاب کاله بخوانید.

تزیین عدس پلو با برنج زعفرانی

مثل همه غذاهای ایرانی تزیین عدس پلو با برنج زعفرانی هم یکی از گزینه‌های کاربردی برای رنگ و لعاب دادن به عدس پلو نذری است. برای این کار کافی است بخشی از برنج عدس پلو را که بعد از آبکش شدن هنوز با عدس و باقی مواد قاطی نشده بردارید و با زعفران آب شده مخلوط کنید و به این ترتیبی از زعفران به عنوان یک روش تزیین عدس پلو لذت ببرید.

تزیین عدس پلو با ته دیگ

ته دیگ به تنهایی جذاب است چه ته دیگ ماکارونی باشد چه ته دیگ عدس پلو؛ پس خوب است از ته دیگ هم برای تزیین عدس پلو نذری استفاده شود. اما یادتان باشد سوای تزیین باید همیشه به رازهای خوشمزه شدن عدس پلو هم مسلط شوید تا عدس پلویتان کامل باشد.

ایده هایی کلی برای تزیین عدس پلو

برای تزیین عدس پلو نذری لازم است تزیین کلی عدس پلو را با تزیین عدس پلو میز غذا و سفره‌های مهمانی‌ها شروع کنید. در ادامه با تصاویر مختلف ایده‌هایی جذاب برای تزیین عدس پلو نذری را با شما مرور می‌کنیم. اما یادتان باشد استفاده از ادویه‌هایی مثل زعفران هم برای تزیین عدس پلو بسیار کاربردی است. پس ادویه عدس پلو را جدی بگیرید.

نویسنده

حبیبه مجیدی

مترجمی بودم که دوست داشت روزنامه‌نگار باشد؛ روزنامه‌نگاری شدم که به دنیای روابط عمومی آنلاین کشیده شد و در نهایت نویسنده‌ای شدم تا همچنان بیاموزم.

بیشتر بخوانید

دیدگاه ها