طرز تهیه دسر بستنی ساده ؛ برای روزهای داغ تابستانی

دسر بستنی ساده
آسان
2 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

دسر بستنی ساده درست همان چیزی است که در روزهای داغ تابستونی می‌تواند خستگی گرما و کار را از ذهن شما بیرون کند. همین که دست به کار تهیه این دسر خوشمره شوید، همه چیز از یادتان می‌رود. روزهای داغ تابستانی وقتی از شدت گرما کلافه‌اید و دنبال یک خوراکی خنک برای پایین آوردن دمای بدنتان می‌گردید، دسر بستنی گزینه مناسبی است. برای تهیه آن کافیست مقداری بیسکویت و مقداری بستنی در خانه موجود باشد. طعم خوشمزه بیسکویت کرمدار که با بستنی نرم شده و روی آن با سس شکلات تزئین شده، شما را سرحال می‌کند. اگر هم رژیم دارید و نگران کالری دریافتی هستید، پس تا انتها همراه ما باشید. تنها با یک تکنیک، این دسر بستنی ساده را شما هم می‌توانید تهیه کنید.

طرز تهیه دسر بستنی ساده

 • بیسکویت شکلاتی (خرد شده، ترجیحاً کرمدار) یک بسته
 • کره پاستوریزه دویچه مارکن (ذوب شده) یک‌چهارم فنجان
 • بستنی وانیلی کاله (نرم شده)یک‌ونیم لیتر
 • سس شکلات سوربن450 گرم
 • خامه قنادی کاله250 گرم

طرز تهیه دسر بستنی ساده

مرحله اول

برای شروع تهیه یک دسر خوشمزه تابستانی یک کاسه بزرگ بردارید. بیسکویت‌های کرمدار را داخل کاسه به کمک یک گوشت‌کوب خرد کنید. سپس، کره دویچه مارکن را به خرده‌کوکی‌ها اضافه کنید. مواد را خوب هم بزنید تا کره به خورد بیسکوئیت برود.

مرحله دوم

در این مرحله از طرز تهیه دسر بستنی ساده، بستنی نرم شده را روی مواد داخل کاسه بریزید. مواد را هم بزنید تا بستنی کامل روی بیسکوئیت خرد شده را بپوشاند. پس از آن، کاسه را داخل یخچال قرار دهید تا بستنی کمی خودش را بگیرد. برای این که بستنی نرم شود، چند دقیقه پیش از شروع مراحل تهیه دسر آن را از یخچال بیرون بیاورید.

مرحله سوم

بعد از حدود نیم ساعت ظرف را از یخچال بیرون آورده و روی آن خامه قنادی بریزید. سپس، روی خامه سس شکلات را به میزان دلخواه بریزید. مجدداً ظرف را داخل یخچال قرار دهید. بعد از حدود سه دقیقه این دسر بستنی ساده و خوشمزه آماده سرو است.

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه دسر بستنی ساده

 • چگونه از ذوب شدن سریع این دسر جلوگیری کنیم؟ مراحل تهیه این دسر شاید باعث شود تا هنگام سرو، دسر بستنی شما ذوب شده باشد. بنابراین، مطابق دستورالعمل گفته شده طی هر مرحله ظرف حاوی دسر را چند دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد.
 • اگر می‌خواهید این دسر خوشمزه را به خانه دوستی ببرید تا بقیه هم شریک لحظه‌های خوشمزه شما باشند، حتما آن را در ظرفی عایق کنار تکه‌های یخ قرار دهید.
 • برای تهیه دسر بستنی می‌توانید به جای بستنی وانیلی از طعم‌های دیگری مثل: شکلاتی، توت فرنگی و قهوه استفاده کنید.
 • علاوه بر استفاده از کوکی می‌توانید از مغزها، میوه‌ها و ترافل هم در تهیه دسر استفاده کنید.
 • اگر رژیم خاصی دارید که باید کالری دریافتی شما کم باشد، همچنان می‌توانید این دسر را میل کنید. می‌پرسید چطور؟ به جای بستنی معمولی از بستنی بلیسیمو استفاده کنید. مقدار قند آن صفر گرم، مقدار پروتئین و کربوهیدراتش به ترتیب 15 و 14 گرم به ازای هر لیوان است. کالری پایین این بستنی دسر شما را به یک دسر رژیمی تبدیل می‌کند.
 • اگر عاشق بستنی هستید، پیشنهاد می‌کنیم طرز تهیه بستنی خانگی را هم امتحان کنید. لذت تهیه دسر به اندازه طعم آن دلنشین است.
 • پیشنهاد تابستانی دیگر ما تهیه بستنی سرخ‌شده است. به خصوص اگر یک شب‌نشینی یا دورهمی دوستانه دارید و به دنبال یک ایده جذاب برای دسر بعد از غذا هستید.

 

دیدگاه ها