دمنوش لیمو پرتقال یک نوشیدنی تابستانی

دمنوش لیمو پرتقال
آسان
2 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

یکی از لذت بخش‌ترین چیزهایی که در فصل زمستان می‌چسبد و برای‌مان عزیز و ارزشمند می‌شود یک نوشیدنی گرم و خوشمزه است. اکثر مردم در فصل زمستان به سراغ گرما و نوشیدنی‌های گرم می‌روند. خیلی‌ها از طرفداران پر و پا قرص چایی و قهوه هستند و تمام روزهای زمستانی خود را با آن‌ها می‌گذرانند. اما بعضی دیگر کارهای متفاوتی انجام می‌دهند. آن‌ها کنار شومینه می‌نشینند و از نوشیدنی‌های خنک لذت می‌برند. اما این بار ما به این دسته از افراد توصیه می‌کنیم در هوای سرد و در کنار شومینه با  دمنوش‌های ایرانی از خود پذیرایی کنید. یکی از دمنوش‌های پیشنهادی ما به شما در فصل زمستان دمنوش لیمو پرتقال است.
از خواص درمانی چوشانده پوست پرتقال در طب سنتی بسیار یاد شده است. از این خواص می‌توان به  تقویت سیستم ایمنی بدن و سیستم اعصاب، درمان سرفه، سرماخوردگی، تسکین استرس و… که تنها برخی از خواص درمانی دمنوش پوست پرتقال هستند اشاره کرد.
دمنوش لیمو آرامش بخش و تسکین دهنده است، فشارهای عصبی و خستگی‌های روحی را کاهش داده، تپش قلب را از بین برده و مشکلات بد خوابی را رفع می‌کند.
و ترکیب این دو ماده یک دمنوش عالی و آرامش بخش را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

مواد لازم برای تهیه دمنوش لیمو پرتقال

  • پوست لیمویک قاشق غذاخوری
  • پوست پرتقالیک قاشق غذاخوری
  • چای سبزیک قاشق غذاخوری
  • آویشن خشکیک قاشق چای‌‌خوری
  • آب جوشیک لیوان

طرز تهیه دمنوش لیمو پرتقال

مرحله اول

پوست لیمو، پرتقال، چای سبز و آویشن را درون صافی قوری بریزید و به اندازه یک فنجان آب‌جوش روی آن بریزید، سپس اجازه دهید به مدت حداقل 5 دقیقه خوب دم بكشد. درآخر، آن را درون لیوان بریزید و آب‌جوش را نیز به آن اضافه كنید، با پوست لیمو و پرتقال آن را زیباتر و خوش‌عطرتر كنید.

  • این تركیب را حتما در یک ظرف در بسته مثل قوری دم بكشد، درغیر این صورت رنگ و عطر مناسبی نخواهد داشت.

دیدگاه ها