طرز تهیه سس پنیر چدار ساده و خوشمزه

طرز تهیه سس پنیر چدار
آسان
4 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

شما می‌توانید از انواع سس برای خوشمزه‌تر کردن غذاهایتان استفاده کنید. غذاهایی مانند: انواع ساندویچ، سیب زمینی سرخ کرده یا انواع سوخاری‌ها با سس پنیر چدار به مراتب دلچسب‌تر می‌شوند. برای یادگیری طرز تهیه کافی است دستورالعمل زیر را به صورت مرحله به مرحله پیش ببرید. این سس را حداکثر حدود یک هفته می‌توانید در یخچال نگهداری کنید؛ اما بهتر است هر بار به اندازه نیازتان سس چدار درست کنید.

شاید برایتان جالب باشد بدانید در روزگاران قدیم انگلستان تنها کشوری بود که پنیر چدار تولید می‌کرد. نام این پنیر از روی غارهای مخصوص نگهداری آن به نام چد در انگلستان گرفته شده است. از آنجایی که دمای این غارها چیزی در حدود هفت درجه سانتی‌گراد بوده، برای نگهداری پنیر چدار محیط مناسبی را فراهم می‌آورده است. امروزه این پنیر پرطرفدار و پرکاربرد را در نه غارها که در کارخانه‌های لبنی می‌سازند. اگر مایل به تهیه سس چدار خوشمزه هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه سس پنیر چدار

  • کره پاستوریزه دویچه مارکن کالهسه قاشق غذاخوری
  • آرد سه قاشق غذاخوری
  • نمک یک‌چهارم قاشق مرباخوری
  • پودر خردل یک‌چهارم قاشق مرباخوری
  • فلفل سیاه آسیاب شده یک‌چهارم قاشق مرباخوری
  • شیر پرچرب کاله یک‌ونیم پیمانه
  • پنیر چدار کاله (رنده شده)یک پیمانه

طرز تهیه سس پنیر چدار

مرحله اول

برای تهیه سس چدار خوشمزه، در قدم اول لازم است مواد اولیه را به اندازه‌ای که در دستورالعمل ذکر شده، آماده کنید و روی میزکارتان قرار دهید. در ادامه، سه قاشق غذاخوری کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا با گرمای شعله ذوب شود.

مرحله دوم

بعد از آن که کره ذوب شد، قابلمه را از روی حرارت بردارید و به آن آرد، نمک، پودر خردل و فلفل سیاه اضافه کنید. مواد را خوب با هم ترکیب کنید. سپس، قابلمه را دوباره روی حرارت گذاشته و برای یک دقیقه دیگر مواد را روی حرارت هم بزنید.

مرحله سوم

این مرحله نوبت اضافه کردن شیر است. شیرپرچرب را کم کم به مواد اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید تا موادتان کاملا با هم ترکیب شوند. اجازه دهید مواد حدود پنج دقیقه روی حرارت ملایم بمانند تا کم‌ کم غلیظ شوند.

مرحله چهارم

در این مرحله از طرز تهیه سس پنیر چدار، یک پیمانه پنیر چدار رنده شده اضافه کنید. مواد را مرتب هم بزنید تا پنیر کاملا ذوب شود و سس چدار یکدستی به دست بیاید.

پیشنهادات مرتبط با سس پنیر چدار

دیدگاه ها