طرز تهیه آب آلوورا خانگی و طبیعی

آسان
2 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

آب آلوورا از برگ‌های گیاه آلوورا گرفته می‌شود و برخلاف فرآیند کشیدن عصاره این گیاه، به راحتی با له کردن و خرد کردن برگ‌ها به دست می‌آید. کافی است آب گرفته شده از آلوورا چند بار از صافی رد شود تا بتوان بهترین استفاده را از خواص مفید آلوورا و مغذی آن برد. با وجود این که ممکن است بوی گیاه آلوورا کمی زننده به نظر برسد، اما آب آن طعمی متعادل دارد و نوشیدن آن راحت و ساده است.

برای این که بتوانید آب آلوورا را راحت در خانه بگیرید و مصرف کنید، خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مواد لازم برای تهیه آب آلوورا

  • برگ آلوورا (بزرگ)یک عدد
  • آب (بدون املاح)سه فنجان
  • آبلیموی تازهبه مقدار لازم
  • عسلبه مقدار لازم
  • آبمیوه طبیعی (بسته به سلیقه و فصل)به مقدار لازم
  • خیار (بسته به سلیقه)به مقدار لازم

طرز تهیه

مرحله اول

به کمک یک چاقوی تیز، سطح خارجی برگ آلوورا را جدا کنید. (مراقب تیغ‌ها باشید!)

مرحله دوم

سطح دوم تشکیل دهنده برگ آلوورا از لاتکس تشکیل شده و معمولا زرد رنگ است. قسمت لاتکسی را به صورت افقی تکه‌تکه کنید تا به مغز اصلی آلوورا برسید.

مرحله سوم

تا جایی که می‌توانید ژل را با قاشق بیرون آورید و داخل یک کاسه کوچک بریزید.

مرحله چهارم

داخل دستگاه مخلوط‌‌‌کن آب بریزید و به اندازه دو قاشق غذاخوری از ژل آلوورا به آن اضافه کنید. دو تا سه دقیقه صبر کنید تا مایع خوب مخلوط و یکدست شود.

مرحله پنجم

مقداری آبلیموی تازه داخل نوشیدنی بریزید تا طعم بهتری پیدا کند. اگر دوست داشتید نوشیدنی آلوورای شما شیرین شود می‌توانید به آن کمی عسل اضافه کنید اما پیشنهاد می‌کنیم اصلا از شکر برای این کار استفاده نکنید، چرا که قصد دارید یک نوشیدنی سالم و مفید بنوشید.

نکات طرز تهیه آب آلوئه‌ورا

یک خوبی دیگر آب آلوئه‌ورا این است که می‌توانید آن را با آب میوه‌های دیگر هم ترکیب کنید. مثلا آب هندوانه، آب سیب، آب پرتقال یا آبلیمو. این کار بستگی به سلیقه شما و میوه‌های فصلی دارد. حتی با اضافه کردن مقداری خیار رنده شده می‌شود چیزی شبیه به شربت خیار سکنجبین خودمان درست کرد.

دیدگاه ها