طرز تهیه املت کاهو فرانسوی با پنیر بز

آسان
3 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

با طرز تهیه یک املت متفاوت و مقوی موافقید؟ کاهو، پنیر بز و تخم مرغ سرشار از ویتامین و مواد معدنی هستند. ترکیب این سه نوع با هم املت فوق‌العاده‌ای می‌شود. با طرز تهیه املت کاهو فرانسوی با پنیر بز با ما همراه باشید.

مواد لازم برای تهیه املت کاهو فرانسوی با پنیر بز

  • کاهو فرانسوی۴۰ گرم
  • پیاز کوچک (خرد کرده)نصف
  • سیر کوچکیک حبه
  • تخم مرغسه عدد
  • روغن زیتونبه مقدار لازم
  • پنیرکممبر با شیر بز (یا پنیر انتخابی شما)به مقدار لازم

طرز تهیه املت کاهو فرانسوی با پنیر بز

مرحله اول

ابتدا کاهو را خوب با آب بشویید و کنار بگذارید تا خشک شود. پیاز را به صورت خلالی خرد کنید. سیر را هم ریز خرد کنید.

مرحله دوم

داخل یک کاسه تخم مرغ‌ها را بشکنید سپس مقداری نمک اضافه کنید و به وسیله یک چنگال خوب هم بزنید.

مرحله سوم

تابه را روی حرارت متوسط قرار دهید. مقداری روغن زیتون داخل تابه بریزید (حدود ۱ قاشق چای‌خوری روغن زیتون). کاهو و پیاز را به تابه اضافه کنید و مواد را با هم تفت دهید تا کاهو و پیاز نرم شوند. سیر را هم اضافه کنید و تفت دهید.

مرحله چهارم

داخل یک تابه دیگر مقداری روغن ریخته و روی حرارت قرار دهید. مخلوط تخم مرغ را داخل تابه بریزید. تابه را بچرخانید تا تخم مرغ همه جای تابه را بگیرد و زودتر پخته شود.

قبل از این که کاملا پخته شود، مخلوط کاهو و پیاز را روی املت بریزید. پنیر بز یا هر پنیر دیگری که مایل هستید را روی برگ‌ها بریزید و اجازه دهید با حرارت ملایم، تخم مرغ خوب بپزد و پنیر ذوب شود.

مرحله پنجم

بعد از این که تخم مرغ پخت، به وسیله یک کفگیر نازک آن را از تابه جدا کنید سپس یک طرف آن را برگردانید. املت را در ظرف مناسب سرو کرده و بلافاصله نوش جان کنید.

شما می‌توانید از هر پنیر دلخواه دیگری در این رسپی استفاده کنید. اگر این غذا را با پنیر دیگری درست کردید، رسپی آن را برای ما ارسال کنید تا با نام خودتان در کتاب کاله منتشر شود.

دیدگاه ها