آسان
60 تا 90 دقیقه
30 تا 60 دقیقه
2058 بازدید

طرز تهیه بوقلمون کبابی

تهیه یک بوقلمون کبابی در خانه کمی چالش برانگیز است. این گوشت از بهترین گوشت‌ها است زیرا شامل هر دو نوع گوشت سفید و قرمز می‌شود. این نوع گوشت چون میزان استخوان کمتر و گوشت بیشتری نسبت به گاو دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در هنگام پخت بوقلمون حواستان باشد از ابزاری استفاده کنید که به مواد دیگر آغشته نشده باشند و کاملا تمیز باشند.

ران بوقلمون ۵۰۰ گرم
گشنیز تازه با ساقه ۲۰ گرم
نعنای تازه با ساقه ۲۰ گرم
زنجبیل تازه (خردشده) دو سانت و نیم
سیر شش تا هشت حبه
زیره (آسیاب‌شده) یک قاشق غذا خوری
تخم گشنیز (آسیاب‌شده) یک قاشق غذا خوری
چیلی سبز تازه بزرگ یک عدد
چیلی قرمز (آسیاب‌شده) یک دوم قاشق غذا خوری
آبلیمو یک قاشق عذا خوری
نمک به مقدار لازم

مرحله اول

اگر بوقلمون شما یخ زده است لازم است آن را از مدتی قبل‌تر از فریزر خارج کنید و در یخچال بگذارید تا دمای آن کاهش پیدا کند.

مرحله دوم

گوشت بوقلمونتان را کاملا تمیز کرده و تار و پود آن را کاملا از هم جدا کنید. چربی آن را دور نریزید. گوشت بوقلمون را به همراه گشنیز، نعنا، زنجبیل، سیر و چیلی سبز چرخ کنید.

مرحله سوم

بعد از اینکه مواد را با هم چرخ کردید، پودر زیره، تخم گشنیز، چیلی قرمز، آبلیمو و نمک را اضافه کنید. آن‌ها را خوب با هم مخلوط کنید. در نهایت درب آن را بگذارید و آن را درون یخچال قرار دهید تا خنک شود.

مرحله چهارم

به اندازه یک گلوله ۵ سانتی‌متری از مخلوط گوشت چرخ‌ کرده بردارید و با دست آن را به خوبی ورز دهید. گلوله گوشت را روی وسط سیخ مخصوص کباب کوبیده قرار دهید و دور تا دور سیخ را بپوشانید. حتما از سیخ مخصوص کباب کوبیده استفاده کنید.

مرحله پنجم

دستتان را کمی با روغن یا آب آغشته کنید و روی گوشت بمالید و آن را به شکل سوسیس به قطر ۲ و نیم سانتی‌متری در آورید. به همین ترتیب باقی مخلوط گوشت را به سیخ بکشید. سیخ‌های گوشت را روی منقل که از پیش روشن کرده‌اید، کباب کنید. بیش از اندازه کباب‌ها را نپزید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.