آسان
کمتر از 30 دقیقه
30 تا 60 دقیقه
1965 بازدید

طرز تهیه حلوای هویج خوشمزه مرحله به مرحله

حلوای هویج از معروف‌ترین و خوشمزه‌ترین حلواهایی است که می‌توان آن را تهیه کرد. این حلوا با رنگ جذاب و بسیار زیبا و با طعم متفاوت، خود را از بقیه حلواها جدا کرده است. علاوه بر اینکه از حلوا می‌توانید به عنوان نذری استفاده کنید می‌توانید آن را تهیه کنید و به عنوان میان وعده کنار خانواده خود میل کنید.

هویج نیم کیلوگرم
آرد برنج دو پیمانه
روغن یک و نیم پیمانه
شکر یک و نیم پیمانه
آب دو پیمانه
كره ۱۰۰ گرم
گلاب نصف پیمانه
زعفران یک چهارم

مرحله اول

هویج‌ها را تمیز کنید و آن‌ها را بپزید. قابلمه‌ای را رو حرارت قرار دهید و آب را درون آن بریزید سپس شکر را به آن اضافه کنید و آن‌ها را خوب هم بزنید تا شکر کاملا در آب حل شود. سپس گلاب و زعفران را به آن اضافه کنید. آرد برنج را درون تابه‌ای بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید تا آردتان برشته شود. تغییر رنگ چندانی در آرد برنج رخ نمی‌دهد و همین که عطر آن در بیاید کفایت خواهد کرد.

مرحله دوم

کره و روغن را به آرد برنج برشته شده اضافه کنید و آن‌ها را خوب با هم تفت دهید تا رنگ آن تغییر کند.

مرحله سوم

هویج‌های پخته شده را پوره کنید. می‌توانید آن‌ها را رنده کنید. هویج‌ها را به آرد در حال تفت خوردن اضافه کنید و همچنان به تفت دادن ادامه دهید.

مرحله چهارم

بعد از اینکه به مقدار کافی آرد و هویج را تفت دادید مخلوط آب و شکر را که از قبل آماده کرده‌اید را به آن اضافه کنید. ممکن است میزان این مخلوط به نظرتان زیاد باشد اما بعد از هم زدن کاملا به خورد حلوا می‌رود و سفت می‌شود. بعد از اضافه کردن مخلوط آب و شکر باید حلوا را خوب تفت دهید تا حلوایتان کاملا سفت شود.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.