طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون با همه نکات و فوت و فن ها

طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون
آسان
2-3 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

سوسیس بندری یکی از غذاهای ساده و در عین حال خوشمزه ایرانی است که به عنوان یک غذای خیابانی خوب جایش را در بین مردم ایران و حتی دنیا پیدا کرده است. احتمالا همه تجربه خوردن سوسیس بندری‌های خیابان و رستوران‌های مختلف را که به شکل ساندویچ تهیه می‌شود داریم اما سوال این است که راز خوشمزگی سوسیس بندری بیرون چیست؟ اینجا و در تکمیل طرز تهیه سوسیس بندری با سیب زمینی می‌خواهیم طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون را با همه فوت‌وفن‌ها و نکاتش بررسی کنیم.

مواد لازم برای تهیه سوسیس بندری مثل بیرون

  • سوسیس به مقدار لازم
  • پیاز به مقدار لازم
  • نمک، فلفل و ادویه به مقدار لازم
  • رب گوجه به مقدار لازم

طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون

۱. آماده کردن مواد اولیه

اولین مرحله از طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون این است که مواد لازم آن را آماده کنید برای این کار ابتدا پیاز را درشت خرد کنید بعد سوسیس را درست مثل پیاز درشت خرد کنید.

۲. پخت و تهیه سوسیس بندری

حالا و در دومین مرحله از طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون در یک ماهیتابه مناسب روغن بریزید و پیازهای خرد شده را اضافه کنید و اجازه دهید تا طلایی شود بعد مقداری زردچوبه به آن اضافه کنید.

در این مرحله پیازهای سرخ شده را یک گوشه ماهیتابه قرار دهید و باز مقداری روغن بریزید و سوسیس خرد شده را بریزید و خوب تفت دهید تا سرخ شود بعد مقداری نمک، فلفل سیاه و فلفل قرمز یا پاپریکا اضافه کنید و هم بزنید تا هم پیاز هم سوسیس با این مواد مخلوط شود. بعد همه را در یک گوشه ماهیتابه ببرید و در آن قسمت کمی روغن بریزید و رب گوجه را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از کمی تفت دادن رب آن را با همه مواد داخل قابلمه مخلوط کنید و باز هم بزنید. در نهایت مقدار کمی آب بریزید تا مواد به مدت ۵ دقیقه با در بسته در ماهیتابه بپزند. بعد از این زمان سوسیس بندری شما آماده است. آن را در ظرف مناسب سروتان بریزید و نوش جان کنید.

نکات تکمیلی برای تهیه سوسیس بندری مثل بیرون

طرز تهیه سوسیس بندری مثل بیرون

تهیه و پخت سوسیس بندری واقعا آسان است و به نوعی این غذا از آن دسته غذاهایی است که خیلی سریع می‌توان آن را تهیه کرد و هم به صورت ساندویچ و هم سرو با نان برای وعده شام و نهار داشت. اما خوب است نکات تهیه سوسیس بندری به شکلی که طعم و مزه سوسیس بندری‌های بیرون را داشته باشد هم بدانید.

اهمیت فلفل در سوسیس بندری

سوسیس بندری یکی از غذاهای محبوب خیابانی جنوب ایران است و مثل تمام غذاهای جنوبی ایران به تند بودنش معروف است بنابراین استفاده از فلفل در تهیه این غذا یکی از رازهای خوشمزه شدنش است. پس حتما در این غذا با توجه به ذائقه خود فلفل بریزید اما بهتر است از ترکیب فلفل سیاه و فلفل قرمز استفاده کنید تا به سوسیس بندری اصیل نزدیک‌تر باشد. اما پاپریکا هم گزینه خوبی است که می‌توانید در این غذا استفاده کنید.

اهمیت رب گوجه در سوسیس بندری

واقعیت این است که یکی از جذابیت‌های این غذا رنگش است. پس استفاده از رب را فراموش نکنید. هر چند حواستان باشد آنقدری زیاد رب نزنید که طعمش غالب شود. برای تنوع حتی خوب است مقداری پوره گوجه هم بریزید تا طعم بهتری به غذایتان بدهید.

بهترین نوع سوسیس مناسب سوسیس بندری

اگر شما دنبال غذای سالم هستید می‌توانید از سوسیس خانگی که خودتان در منزل تهیه می‌کنید استفاده کنید. طرز تهیه سوسیس و نکاتی درباره نگهداری سوسیس را می‌توانید در کتاب کاله مطالعه کنید. اما اگر زمان کافی برای تهیه سوسیس را ندارید بهترین سوسیس برای تهیه سوسیس بندری همان سوسیس آلمانی است.

انواع دیگر سوسیس بندری

سوسیس بندری اصیل آبادانی بدون سیب زمینی است اما می‌توانید این غذای خوشمزه را با سیب زمینی کامل‌تر کنید. برای تهیه سوسیس بندری با سیب زمینی فقط کافی است سیب زمینی‌ها را نگینی خرد کنید و یا تفت دهید یا بپزید و در مرحله آخر به سوسیس و پیاز اضافه کنید.

اما سوای سیب زمینی می‌توانید برای مجلسی شدن سوسیس بندری خود به آن قارچ و فلفل دلمه هم اضافه کنید. حتی عده‌ای به آن پنیر پیتزا هم اضافه می‌کنند.

+

دیدگاه ها