طرز تهیه شنیتسل ماهی حرفه‌ای و خوشمزه

طرز تهیه شنیتسل ماهی
آسان
4 نفر
آماده سازی
کمتر از 30 دقیقه
پخت
کمتر از 30 دقیقه

غذاهای دریایی با وجود همه خواص و محبوبیت‌شان، طرفداران خاص خود را دارند. هنوز هم بسیاری از بچه‌ها یا حتی بزرگترها با عطر ماهی و میگو کنار نمی‌آیند و برای آشتی‌دادنشان با این غذاها، چاره‌ای جز پیدا کردن میانبرهای خاص برای پخت باقی نمی‌ماند. اگر کودک شما هم بشقاب ماهی سرخ شده یا کبابی را پس می‌زند، این رسپی را امتحان کنید. ما طرز تهیه شنیتسل ماهی حرفه‌ای و خوشمزه را به شما آموزش می‌دهیم تا با کمکش همه خانواده‌تان را با غذاهای دریایی آشتی دهید.

مواد لازم برای تهیه شنیتسل ماهی

  • فیله ماهینیم کیلو
  • تخم‌مرغدو عدد
  • آردبه مقدار لازم
  • پودر نان یا پودر سوخاریبه مقدار لازم
  • روغن زیتونبه مقدار لازم
  • نمک و فلفلبه مقدار لازم

طرز تهیه شنیتسل ماهی

مرحله اول

فیله ماهی را نمک بپاشید و برای 30 دقیقه در ظرف در بسته در یخچال قرار دهید. بعد از گذشت این زمان فیله را به آرامی بشویید و خشک کنید. حالا آن را به شکل سه- چهار ورقه نازک ببرید. (البته اینکه ماهی را چند ورقه کنید به نوع ماهی که انتخاب کرده‌اید و قطر فیله آن بستگی دارد.)

مرحله دوم

یک پیمانه آرد و یک پیمانه پودر نان را به شکل جداگانه روی تخته یا داخل بشقاب صاف بریزید. تخم مرغ را در ظرفی بشکنید و با کمی نمک و فلفل بزنید. هر دو روی ورقه‌های ماهی را در آرد بزنید. سپس بتکانید و کنار بگذارید. اگر دوست داشتید این غذا را به شکل فینگر فود آماده کنید، می‌توانید فیله ماهی را در اندازه کوچک -مثلا چهار تا پنج سانتی- برش بزنید.

مرحله سوم

هر ورقه را در تخم مرغ بزنید، رویپودر سوخاری بگذارید و هر دو طرفش را با پودر سوخاری بپوشانید. سپس ماهی را بردارید و در یک سینی کنار بگذارید. این کار را برای همه تکه‌های ماهی تکرار کنید.

مرحله چهارم

سه- چهار قاشق روغن زیتون در ماهی‌تابه روی حرارت ملایم داغ کنید. ماهی را در روغن بگذارید و پس از سه- چهار دقیقه برگردانید. همین‌که هر دو روی ماهی طلایی شد، آن را از تابه بیرون بیاورید و روی دستمال روغنگیر بگذارید. یادتان نرود که هر روی ماهی فقط یکبار باید سرخ شوند.

مرحله پنجم

وقتی همه ماهی‌ها سرخ شدند، آنها را همراه با پوره سیب‌زمینی یا سیب‌زمینی تنوری سرو کنید. اگر می‌خواهید به این شنیتسل ساده و خوشمزه سس بزنید، پیشنهاد می‌کنیم سراغ سس لویی بروید.

دیدگاه ها