طرز تهیه مایونز هلندی
۸ نفر
آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه

طرز تهیه مایونز هلندی یا سس هالندیز به دو روش

0,0 rating
4190 بازدید

برای آماده کردن سس سالاد یا غذای محبوب‌تان، نیازی به پیروی کردن از یک فرمول ثابت ندارید. شما حتی می‌توانید سالادهایتان را هم با سس‌های متفاوتی مزه‌دار کنید و با چاشنی کردن کمی خلاقیت، هر بار غذای‌تان را با طعمی نو از آشپزخانه بیرون بیاورید. این بار ما طرز تهیه سس هلندی را به شما آموزش می‌دهیم. مایونز خانگی و ساده‌ای که با دو روش می‌توانید تهیه‌اش کنید و با کمکش به غذاهای‌تان طعمی خاص بدهید.

چاشنی
تعداد نفرات ۸ نفر
درجه سختی آسان
زمان آماده سازی کمتر از 30 دقیقه
زمان پخت کمتر از 30 دقیقه

مواد لازم برای تهیه مایونز هلندی ساده

  • زرده تخم مرغ سه عدد
  • کره آب کرده خنک شده ۱۰۰ گرم
  • آب لیمو تازه دو قاشق غذاخوری
  • فلفل قرمز ساییده به مقدار لازم
  • نمک به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه مایونز هلندی پرتقالی

  • آب پرتقال دو پیمانه
  • زرده تخم مرغ شش عدد
  • کره آب شده ۱۰۰ گرم
  • نمک یک قاشق چای‌خوری

طرز تهیه مایونز هلندی ساده

سس هلندی در واقع مایونز هلندی است که به جای روغن روان در آن کره به کار می‌رود و موارد مصرفش هم شبیه مایونز است. پس اگر می‌خواهید به سالاد اولویه‌تان مایونز استفاده کنید، می‌توانید به جایش سراغ سس هلندی بروید.

یک طبقه از قابله دو طبقه را از آب پر کنید تا بتوانید از روش بن‌ماری برای تهیه این سس استفاده کنید. وقتی آب جوش آمد، شعله را کم کنید تا آب از جوش بیفتد. سپس طبقه بالای قابلمه را روی طبقه زیرین بگذارید.

زرده تخم مرغ را با آب‌لیمو در ظرف بالای قابلمه بریزید و بزنید. سپس کره روان شده و خنک شده را آرام آرام به زرده اضافه کنید تا سفت نشود. نمک و فلفل را هم به آن اضافه کنید و بعد از زدن از روی شعله بردارید.

فوت کوزه گری

این سس باید هر چه زودتر مصرف شود. پس در همان زمان که قصد استفاده از آن را دارید آماده‌اش کنید.

اگر سس در حین آماده شدن برید یا وا رفت یک تکه یخ در آن بیندازید و بزنید تا ببندد.

طرز تهیه مایونز هلندی پرتقالی

این سس هلندی یک نوع مایونز پاییزی است و طعم متفاوت و خوشایندی دارد. اگر پرتقال در خانه دارید، برای آماده کردنش وقت را تلف نکنید.

آب پرتقال را در قابلمه بریزید و روی آتش به جوش بیاورید. وقتی جوشیدن آب پرتقال شروع شد، آتش را کنید و ۱۵ دقیقه دیگر آن را روی حرارت نگه‌دارید تا بجوشد و غلیظ شود. مقدار باقی مانده آب پرتقال شما حدودا یک چهارم پیمانه خواهد بود. وقتی آب پرتقال به این وضعیت رسید، صبر کنید تا خنک شود.

زرده تخم مرغ را در مخلوط‌کن بیندازید و چند ثانیه بگردانید. در همین حال نمک و شیره پرتقال را هم به آن اضافه کنید و کره را هم کم‌کم روی این مواد بریزید و چند ثانیه دیگر مخلوط‌کن را روشن نگه‌دارید.

این سس هم مثل مایونز هلندی باید هر چه زودتر مصرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.