آسان
کمتر از 30 دقیقه
کمتر از 30 دقیقه
2172 بازدید

طرز تهیه مرغ تریاکی

مرغ تریاکی یکی از خوشمزه‌ترین غذاهایی است که می‌توان با گوشت مرغ تهیه کرد. طرز تهیه این غذا بسیار ساده است و با هزینه متوسط و به سادگی می‌توانید آن را در منزل تهیه کنید. در ادامه مطلب با طرز تهیه مرغ تریاکی آشنا خواهید شد.

با پوست و بدون استخوان ران مرغ دو عدد
آرد نشاسته به مقدار لازم
روغن یک قاشق غذا خوری
آب سیب ۵۰ میلی لیتر
سس سویا یک قاشق غذا خوری
شکر دو قاشق چایی خوری
سرکه یک قاشق چایی خوری
زنجبیل پنج گرم

مرحله اول

ران مرغ را روی تخته بگذارید و از قسمت فرورفتگی، هر یک از ران‌ها را دو قسمت کنید تا چهار تکه گوشت فیله ران داشته باشید.

مرحله دوم

برای اینکه ضخامت هر تکه از فیله‌ها یکسان باشد، از وسط قسمت ضخیم‌تر گوشت آن را افقی ببرید اما کارد را تا آخر نبرید تا جدا نشود. این کار را در هر دو سمت راست و چپ انجام دهید، تکه‌های بریده شده را باز کنید و بدین ترتیب سطح فیله مرغ دو برابر می‌شود.

مرحله سوم

هنگامی که هر چهار تکه مرغ را به این روش بریدید، آن‌ها را با مقداری آرد نشاسته بپوشانید و بعد آرد اضافی را از آن‌ها جدا کنید.

مرحله چهارم

در یک کاسه کوچک سس تریاکی را آماده کنید. آب سیب، سس سویا، شکر، سرکه و زنجبیل رنده شده را در کاسه ریخته و مخلوط کنید.

مرحله پنجم

در یک ماهی تابه بزرگ روغن بریزید و فیله‌ها را طوری در آن قرار دهید که قسمت پوست آن در زیر قرار بگیرد. کمی فیله ها را به اطراف حرکت دهید و با شعله متوسط سرخ کنید تا طلایی شوند.

مرحله ششم

گوشت ها را پشت و رو کرده و در ماهی تابه را بگذارید تا با حرارت ملایم به مدت 4 دقیقه دیگر بپزد. اگر چنگال را در گوشت مرغ فرو کردید و آبی که خارج شد، بی‌رنگ بود یعنی مرغ پخته است. سپس آن را از ماهی تابه خارج کنید.

مرحله هفتم

با یک کاغذ آشپزخانه چربی اضافی گوشت در ماهی تابه را پاک کنید و بعد سس تری-یاکی را در آن بریزید. وقتی سس گرم شد، فیله را به تابه برگردانید و آن را در سس غوطه ور کنید.وقتی سس غلیظ‌تر شد و کاملا فیله‌ها را پوشاند گوشت را از ماهی تابه درآوردید.

مرحله هشتم

فیله‌ها را طوری روی تخته قرار دهید که پوست آن‌ها رو به بالا قرار گیرد، سپس بصورت نوارهایی با عرض 1 سانتیمتر برش دهید. فیله‌ها را در ظرف قرار داده و در کنار سبزیجات و یک قاچ لیمو سرو کنید.

دیدگاه ها
افزودن دیدگاه جدید + دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.